Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Бібліотека рекомендує!

   

08/27/2021 - 11:30
Книга – філософські есеї — М. Метерлінк «Життя бджіл». Письменник звертався до філософії та естетики символізму, намагаючись пояснити життя і діяльність людини через аналогії, взяті зі спостережень за природою. “…Бджоли не відають, чи споживатимуть зібраний ними мед. Ми не знаємо, зі свого боку, хто використає духовну потугу, котрою ми збагачуємо світ. Як і бджоли, що перелітають з квітки на квітку за медом, якого забагато для особистих потреб і своїх дітей, так і нам треба переходити від реальності до реальності в пошуках усього, ладного живити загадкове полум’я духовної сфери людини. Отож, маємо бути готові зустріти будь-яке явище, переконані щодо виконання питомого завдання. В цьому сенсі долучаймо власні почуття, пристрасті, живлячи все видиме, суще, збагненне, дотичне. Застосовуймо всю суть свого єства, а це ідея, отримана з відкриттів, і висновки, здобуті під час спостережень. Настає момент, коли все обертається благом для людського розуму, який скорився добрій волі величного людського завдання” Моріс Метерлінк.
07/02/2021 - 15:30
Книга про складне простою мовою — Чед Орзел «Сніданок з Ейнштейном. Екзотична фізика у повсякденному». Уявіть собі звичний ранок: ви прокидаєтеся від дзвінка будильника, заварюєте собі філіжанку запашної кави, підсмажуєте хрумкий тост, гортаєте стрічку новин на смартфоні... А чи підозрюєте ви, що просте, повсякденне існування усіх цих речей — будильника, тостера, запаху кави, смартфона і навіть твердої поверхні кухонного стола — залежить від найхимерніших і найдивовижніших законів, які визначають взаємодії фундаментальних частинок на квантовому рівні? Фізик та популяризатор науки Чед Орзел простою мовою викладає найскладніші речі, над розплутуванням і поясненням яких працювали найвидатніші генії ХХ століття — і показує, як найбільш екзотичні квантові взаємодії пронизують наше життя на повсякденному рівні. 
06/18/2021 - 15:15
Книга в жарі магічний реалізм — Кетрін Беннер «Дім на краю ночі». Дивовижна сімейна сага з присмаком магічного реалізму розповідає про життя чотирьох поколінь однієї родини на маленькому острові Кастелламаре біля узбережжя Сицилії. Доктор Амедео Еспозіто, підкинутий колись немовлям у сирітський притулок у Флоренції, прибуває на Кастелламаре в пошуках роботи. Там він знаходить друзів, сім’ю і дім. Амедео поселяється в закинутому барі «Дім на краю ночі». Хоча тутешні жителі вважають цю будівлю проклятою, це місце відродиться і стане серцем острова, де можна обговорити всі події малого і великого світу за порцією limoncello. Разом з іншими мешканцями Кастелламаре родина Еспозіто переживе Велику депресію, фашистський режим, світову війну, велику модернізацію і фінансові кризи. Людей на крихітному клаптику суходолу не оминуть жорстоке суперництво, таємні інтриги і любовні страждання, та врешті завжди підтримає вірність — найближчим людям і своєму острову, яка винагороджується невеликими, проте вкрай потрібними чудесами…
06/10/2021 - 12:15
Хто? Карлос Луїс Сафон. Що зробив? Написав неймовірно цікавий роман, який можна проковтнути на одному диханні! «Володар Туману» є першою книгою «Трилогії Туману», проте вона є цілком самостійним твором. Історія, яка начебто відноситься до жанру містичного підліткового роману, справляє враження дорослого роману, бо сповнена думками, які навряд чи зможе цілком осмислити дитина. Поринаючи у сюжет, ти потроху занурюєшся в його атмосферу — через війну хлопчик разом з родиною переїжджає до тихого прибережного містечка. Та тихого — то на перший погляд. З кожною сторінкою ти розумієш, що щось тут не так, щось ненормально, і це «щось» огортає тривогою, рівень якої неспинно зростає. На цих сторінках ви зустрінетесь з різними реакціями власного мозку на прочитане. Щось його збентежить, щось стривожить, а щось змусить ваше тіло вкритися мурахами, але жодна глава не ставитиме точку, тож відірватися від сюжету буде важко до самого кінця. Декілька деталей, що можуть вас зацікавити: чому у цьому містечку годинники йдуть навпаки? Чому буревій з моря тут значно страшніший, ніж у будь-якому іншому місті? Та чому статуї у занедбаному саду завжди оповиті туманом та… рухаються? Цікаво, егеж? Прочитайте цей невеликий роман та дізнайтеся відповіді на усі ці питання. Читала разом з вами завідувачка відділу Абонемента Чуйкова К.С.

Сторінки