Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Культура

 

         Камянське (1936 - 2016 рр.- Дніпродзержинськ) відоме в Україні та за її межами  не тільки як індустріальне місто та один з     промислових центрів     Придніпров'я але іяк місто давніх        культурних традицій та духовності. Тут багато талановитих людей-   акторів, музикантів, художників,     літераторів:відомий переспівач «Слова о полку         Ігоровім» Олексій Коваленко,графік Роберт   Лісовський, письменниця Олена Ган та інші.
         В місті успішно працює кабельне телебачення «КТБ+»,»Автор-ТВ» , муніципальне «Міська Інформаційна служба»,телерадіокомпанія«Мікомп»,надходять газети - «Событие»,"Событие сегодня»,«ДМК», "Город 5692", "Любимый город".
         До послуг населення міста музично-драматичний театр ім. Л. Українки, музей історії міста, плідно працюють Державне музичне училище, 6 шкіл естетичного виховання та художня школа, 80 бібліотек, 6 палаців культури та клубів різного рівня підпорядкування, 3 парки культури та відпочинку, 2 кінотеатри.
На базі Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка діє  Інтернет-центр та муніципальний інформаційно-правовий центр, молодіжний літературно-мистецький клуб “Віварт”, який має власне видання альманах «Віварт».
В Кам`янському живуть і працюють 16 членів Національної Спілки художників України: Гарнік Хачатрян, Валентина Лаушкіна, Анатолій Жежер, Сергій Бабич, Михайло Додарєв..., 3 члена Національної Спілки письменників України. Успішно працює літературне об’єднання «Факел», якому в 2008 році виповнилось вже 50 років.
В місті  налічується близько 110 пам’ятників історії, культури, архітектури, археології та монументального мистецтва, які знаходяться  на державному обліку, як пам’ятки місцевого значення.
В місті традиційно проводяться фестивалі та огляди-конкурси, спрямовані на відродження, подальший розвиток національної культури.
Кам`янське фестивальне - це: Міжнародний  театральний фестиваль “Класика сьогодні”, регіональний конкурс юних виконавців “Музичний калейдоскоп” , фестиваль хорового мистецтва “Співоча весна”, фестиваль україно-польсько-литовської музики, музейний фестиваль «Мамай-fest», фестивалі культур національних меншин, фестивалі самодіяльної художньої творчості та аматорського мистецтва.
Яскраву та своєрідну історію культури Камянського зберігають і популяризують 21 музей та музейні кімнати.

Історичні родзинки

"Кіно наших бабусь"
Один з перших кінозалів(слова «кінотеатр» тоді не існувало)відкрився в Камянському при» електро-театрі «Модерн».Це за ним вже в 1912 році закріпилася слава чи не «єдиного місця в Камянському, де ви за невелику платню одержуєте цілком пристойне задоволення».Не бракувало публіки і в інших місцевих електро-театрах:, «Аполло»,»Ампір», «Художній театр».В «Аполло» в той час демонструвалася «нова програма картин», до якої входили «розкішна драма «Оголені серця»,комічна картина «Макс і Дік». У «Модерні» йшла «нашуміла драма «Секрет виробництва», а в Художньому театрі-«злободневна драма «Напередодні балканської пожежі або Австрійська шпигунка» і комічна драма «Викрадення на гідроплані».До речі, фільм «Фантомас»за романом Пєра Сувестера вперше пройшов на екранах Камяського ще в травні 1913 року.
(Чабан М. Мандрівки старим Кам’янським.- Дніпропетровськ,2004.- С.12,13)
"Тут співав Федір Шаляпін"
Виступ Шаляпіна в інженерному клубі відбувся в 1915 чи 1916 роках (точно не пригадую). Потрапити на цей концерт було непросто. До інженеоного клубу  допускалися лише службовці заводоуправління та інженерно-технічний персонал не нижче майстрів...
Славетний співак погодився виступати в периферійному робітничому селищі Кам`янському, яке стало містом лише в 1917 році, напевне знаючи про чудову акустику в залі інженерного клубу, адже лаги під підлогою сцени встановлені на пляшках з-під шампанського.

(Чабан М. Мандрівки старим Кам’янським.-Д.,2004.- С.39)
"Учень Нарбута і Бойчука"
   29 грудня 1893 року. в Камянському народився відомий український графік  Роберт Лісовський. Він є автором емблеми відомої авіаційної фірми «Люфтганза», яка використовується з 1925 р. посьогодині.
(Чабан М. Мандрівки старим Камянським.-Д.,2004.- С.130)
"Дячиха" мала успіх
20 квітня 1910 р. у Народній аудиторії Катеринославським драматичним гуртком поставлена комедія «Дячиха».Публіку складали тільки робітникі. Вартість квитків була доступною:більшість місць коштувало 10 копійок,за виключенням першого ряду, на який квіток коштував 50 коп.
(Чабан М. Мандрівки старим Кам
’янським.-Д.,2004.- С.72)
Олексій Якович Сокол - талановитий інженер-будівельник, архітектор, і скульптор, учень Іллі Рєпіна, він з 1915 року пов’язав свою долю з Кам’янським. Двадцять п’ять років  він прожив у місті на Дніпрі, яке стало рідним для нього. А знають Олексія Яковича  передусім як автора монумента «Прометей»- добре відомого за межами Кам`янського. А він ще дуже добре ілюстрував вірші Лесі Українки.Одна з вулиць міста носить його ім`я.