Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Економіка

Кам’янське є одним з найбільших індустріальних центрів Придніпров’я України та третім за значенням містом Дніпропетровської області (після Дніпра та Кривого Рога).

В Кам’янському працює 47 крупних промислових підприємств, 1188 підприємств малого та середнього бізнесу. В структурі промислового виробництва міста переважає металургія та обробка металу, також розвинута хімічна галузь, виробництво коксу, машинобудування, виробництво будматеріалів, електроенергетика, деревообробна, харчова, легка та інші галузі промисловості.

Найважливішими видами продукції промислового призначення, які виробляються в Кам’янському, є: чавун, сталь, прокат, кокс, цемент, мінеральні добрива, електроенергія, промислові та магістральні вагони, автобуси.

Випускаються такі товари народного споживання: лакофарбові та клейові вироби, євроруберойд, господарські товари, одноразовий та сортовий посуд, будматеріали тощо.

Кам’янське входить до числа лідерів за виробництвом металургійної продукції. Місто випускає близько 9,6% українського чавуну, 15,9% сталі та 9,1% прокату.

Металургійна галузь представлена такими промисловими підприємствами: ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат», ДП ПАТ «Дніпровагонмаш», ТДВ «Завод Метиз», ДУВП УТОГ та ТОВ НВО «Дніпрофмаш».

Дніпровський металургійний комбінат (зараз офіційна назва ПрАТ «КАМЕТ-СТАЛЬ») вважається головним містоутворюючим підприємством, це одне з найбільших підприємств промислового комплексу України з повним металургійним циклом по випуску 5600 тис. тон агломерату, 4350 тис. тон чавуну, 3850 тис. тон сталі, 3829 тис. тон готового прокату. Підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки України.

В Кам’янському розташована Середньодніпровська ГЕС (в експлуатації з 1964 р.), потужністю 352 МВт, яка щорічно виробляє близько 1328 млн. кВт/год.