Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Культура

Камянське (1936 - 2016 рр.- Дніпродзержинськ) відоме в Україні та за її межами  не тільки як індустріальне місто та один з промислових центрів Придніпров'я але і як місто давніх культурних традицій та духовності. Тут багато талановитих людей - акторів, музикантів, художників, літераторів: відомий переспівач «Слова о полку Ігоровім» Олексій Коваленко, графік Роберт Лісовський, письменниця Олена Ган та інші.

В місті  працює муніципальне телебачення «Міська Інформаційна служба».

До послуг населення міста музично-драматичний театр ім. Л. Українки, музей історії міста, плідно працюють Державне музичне училище, 6 шкіл естетичного виховання та художня школа, 80 бібліотек, 6 палаців культури та клубів різного рівня підпорядкування, 3 парки культури та відпочинку, 2 кінотеатри.

На базі Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка діє  Інтернет-центр та муніципальний інформаційно-правовий центр, молодіжний літературно-мистецький клуб «Віварт», який має власне видання альманах «Віварт».

В Кам'янському - 16 членів Національної Спілки художників України: Гарнік Хачатрян, Валентина Лаушкіна, Анатолій Жежер, Сергій Бабич, Михайло Додарєв..., 3 члена Національної Спілки письменників України. Успішно працює літературне об’єднання «Факел», якому в 2018 році виповнилось вже 60 років.

В місті  налічується близько 110 пам’ятників історії, культури, архітектури, археології та монументального мистецтва, які знаходяться  на державному обліку, як пам’ятки місцевого значення.

В місті традиційно проводяться фестивалі та огляди-конкурси, спрямовані на відродження, подальший розвиток національної культури.

Кам'янське фестивальне - це: Міжнародний  театральний фестиваль «Класика сьогодні», регіональний конкурс юних виконавців «Музичний калейдоскоп» , фестиваль хорового мистецтва «Співоча весна», фестиваль україно-польсько-литовської музики, музейний фестиваль «Мамай-fest», фестивалі культур національних меншин, фестивалі самодіяльної художньої творчості та аматорського мистецтва.
Яскраву та своєрідну історію культури Камянського зберігають і популяризують 21 музей та музейні кімнати.

Історичні родзинки

«Кіно наших бабусь»
Один з перших кінозалів (слова «кінотеатр» тоді не існувало) відкрився в Кам'янському при» електро-театрі «Модерн». Це за ним вже в 1912 році закріпилася слава чи не «єдиного місця в Кам'янському, де ви за невелику платню одержуєте цілком пристойне задоволення». Не бракувало публіки і в інших місцевих електро-театрах: «Аполло», «Ампір», «Художній театр». В «Аполло» в той час демонструвалася «нова програма картин», до якої входили розкішна драма «Оголені серця», комічна картина «Макс і Дік». У «Модерні» йшла «нашуміла драма «Секрет виробництва», а в Художньому театрі - злободневна драма «Напередодні балканської пожежі або Австрійська шпигунка» і комічна драма «Викрадення на гідроплані». До речі, фільм «Фантомас» за романом П’єра Сувестера вперше пройшов на екранах Кам’яського ще в травні 1913 року.
(Чабан М. Мандрівки старим Кам’янським.- Дніпропетровськ,2004.- С.12,13)

«Тут співав Федір Шаляпін»
Виступ Шаляпіна в інженерному клубі відбувся в 1915 чи 1916 роках (точно не пригадую). Потрапити на цей концерт було непросто. До інженеоного клубу допускалися лише службовці заводоуправління та інженерно-технічний персонал не нижче майстрів...
Славетний співак погодився виступати в периферійному робітничому селищі Кам'янському, яке стало містом лише в 1917 році, напевне знаючи про чудову акустику в залі інженерного клубу, адже лаги під підлогою сцени встановлені на пляшках з-під шампанського.
(Чабан М. Мандрівки старим Кам’янським.-Д.,2004.- С.39)

«Учень Нарбута і Бойчука»
29 грудня 1893 року. в Кам'янському народився відомий український графік  Роберт Лісовський. Він є автором емблеми відомої авіаційної фірми «Люфтганза», яка використовується з 1925 р. посьогодині.
(Чабан М. Мандрівки старим Кам’янським.-Д.,2004.- С.130)

«Дячиха» мала успіх
20 квітня 1910 р. у Народній аудиторії Катеринославським драматичним гуртком поставлена комедія «Дячиха». Публіку складали тільки робітникі. Вартість квитків була доступною:більшість місць коштувало 10 копійок, за виключенням першого ряду, на який квіток коштував 50 коп.
(Чабан М. Мандрівки старим Кам’янським.-Д.,2004.- С.72)

Олексій Якович Сокол - талановитий інженер-будівельник, архітектор, і скульптор, учень Іллі Рєпіна, він з 1915 року пов’язав свою долю з Кам’янським. Двадцять п’ять років  він прожив у місті на Дніпрі, яке стало рідним для нього. А знають Олексія Яковича  передусім як автора монумента «Прометей»- добре відомого за межами Кам'янського. А він ще дуже добре ілюстрував вірші Лесі Українки. Одна з вулиць міста носить його ім'я.