Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Звіт про роботу відділу запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами Кам’янської міської ради за 3 квартал 2020 року

Створено: 2020-10-20 09:05:20Оновлено: 2020-10-20 09:32:23

З В І Т

про роботу відділу запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами Кам’янської  міської ради за 3 квартал 2020 року

  1. 1.     Аналітична робота

Працівники відділу запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міської ради у звітному періоді працювали відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р., ураховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами)

За вказаний період здійснювався аналіз виконання виконавчими органами міської ради та правоохоронними органами міста розпорядчих документів Президента України, Кабінету Міністрів України, Національного агенства з питань запобігання корупції, голови Дніпропетровської ОДА, міського голови, а також рішень міської ради та її виконавчого комітету.

За результатами проведеного аналізу підготовлено та направлено узагальнені інформації до облдержадміністрації на виконання:

-  рішення Дніпропетровської обласної ради від 25.03.2016 №30-3/VII «Про регіональну Програму забезпечення громадського порядку та громадської безпеки на території Дніпропетровської області на період до 2020 року»;

- розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 22.07.2014 №Р-422/0/3-14 «Про план заходів щодо запобігання на території Дніпропетровської області проявам тероризму»;

-  листа т.в.о. голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Батури Д.І. від 03.09.2019 №8009/0/1-19 про розгляд та опрацювання розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №693-р «Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії розвитку органів системи Міністерства внутрішніх справ на період до 2020 року».

За напрямком роботи відділу підготовлено узагальнену інформацію міському голові на виконання рішення міської ради  від 21.12.2018 №1283-30/VIІ «Про Комплексну програму забезпечення громадського (публічного) порядку та громадської безпеки у м. Кам’янське на 2019-2021 роки»;

За звітний період до обласної державної адміністрації на виконання вимог законодавчих та розпорядчих актів, рекомендацій, доручень надано 3 (три) відповіді.

Також, надана інформація до Національного агента з питань запобігання корупції щодо уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) з питань запобігання та виявлення корупції та анкета самооцінки діяльності уповноваженого підрозділу за 1 півріччя 2020 року.

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» для розгляду відділу надійшло 24 звернення громадян, які були своєчасно опрацьовані та надано відповіді заявникам; 2 запити на інформацію та 2 повідомлення від викривачів корупції.

Методична робота

Проводилась методична та обʼємна роз’яснювальна робота щодо забезпечення дотримання посадовими особами антикорупційного законодавства.

Проведено перевірку фактів своєчасності подачі 11 декларацій посадових осіб перед звільненням.

За результатами перевірки до НАЗК направлено 1 повідомлення, за фактом несвоєчасного подання декларації кандидата на посаду.

Проводилась методична та роз’яснювальна робота щодо заповнення посадовими особами виконавчих органів міської ради, керівниками комунальних підприємств, установ, організацій міста декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відділ веде чотири окремі розділи на офіційному вебсайті міської ради під назвою: «Я маю право», «Запобігання проявам корупції», «Громадські формування з охорони громадського порядку», «Центри пробації» в яких розміщено соціальну важливу інформація для громадян. Поступово розділи наповнюються новою інформацією.

На офіційному вебсайті міської ради в розділі «Новини» розміщувалась актуальна інформація, яка стосувалась напряму роботи відділу.

Попереджено про можливість виникнення конфлікту інтересів у директора департаменту з гуманітарних питань.

 

3. Організаційна робота

Забезпечено координацію діяльності виконавчих органів міської ради щодо сприяння правоохоронним органам міста з питання організації та забезпечення охорони громадського порядку під час проведення масових заходів різних напрямків з урахуванням Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у тому числі  за участю працівників відділу. З цією метою до правоохоронних органів направлено 16 повідомлень. Завдяки вжитим заходам грубих порушень публічної безпеки не допущено.

Підготовлені проекти розпоряджень міського голови:

- від 23.07.2020 № 264-р «Про внесення змін до розпорядження міського голови  від 25.11.2016 №476-р зі змінами»;

- від 23.07.2020 №265-р «Про проведення перевірок щодо стану організації роботи із запобігання  та виявлення корупції»;

- від 02.09.2020 №299-р «Про зовнішне врегулювання конфлікту інтересів у департаменті з гуманітарних питань міської ради».

З метою недопущення порушень чинного законодавства, впорядкування роботи виконавчих та дорадчих органів міської ради, забезпечення виконання покладених на відділ повноважень були підготовлені та надані керівництву близько 60 службових записок, у тому числі щодо антикорупційного законодавства.

Підготовлено близько 30 листів, інформацій, телефонограм  за напрямком роботи відділу до виконавчих органів міської ради та правоохоронних органів.

Опрацьовано та вжито відповідних заходів на виконання листа Служби безпеки України «Щодо запобігання передумов до настання надзвичайних подій».

На постійному контролі відділу (в межах повноважень) тримаються рекомендації Transparency International Україна щодо рейтингу нашого міста.

Взято участь:

- у роботі спостережної комісії при виконавчому комітеті Кам’янської міської ради (головний спеціаліст відділу – секретар спостережної комісії);

-  засіданнях конкурсної комісії для проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування в апараті Кам’янської міської ради та її виконавчих органах;

- засіданнях тендерного комітету Кам’янської міської ради;

- засіданнях конкурсної комісії з відбору інститутів громадського суспільства для надання фінансової підтримки з міського бюджету;

- засіданнях адміністративної комісії при виконавчому комітеті Камʼянської міської ради;

- засіданні громадської комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Камʼянської міської ради;

- засіданнях робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у м.Кам’янському;

- засіданнях комісії для попереднього розгляду питань про нагородження;

- в 1- му службовому розслідуванні.

08.07.2020 прослухано  конференцію «Антикорупційна стратегія: впровадження та моніторинг реалізації».

14.09.2020 взято участь у вебінарі із систематизації знань про функціонал уповноважених осіб (підрозділів) з питань запобігання корупції в органах місцевого самоврядування.

На виконання розпорядження міського голови від 23.07.2020 № 265-р «Про проведення перевірок щодо стану організації роботи із запобігання та виявлення корупції» розпочато перевірку щодо стану організації роботи із запобігання та виявлення корупції у виконавчих органах міської ради, підприємствах, установах, організаціях, що перебувають у комунальній власності міської ради.

Проводилась робота з відповідальними особами усіх структурних підрозділів з питань запобігання корупції щодо належного виконання Закону України «Про запобігання корупції».

Щоденно, згідно внесенних змін до Закону України «Про запобігання корупції», здійснюється візування проектів наказів, розпоряджень міського голови з основної діяльності, адміністративно-господарських питань, а також з кадрових питань.

Депутатам міської ради VII скликання надіслано інформацію щодо необхідності подачі декларацій перед припиненням повноважень.

Ведеться постійний моніторинг Єдиного реєстру судових рішень щодо притягнення до відповідальності посадових осіб місцевого самоврядування, керівників комунальних підприємств, установ, організацій до відповідальності за вчинення корупційного або  пов’язаного   з корупцією правопорушення з подальшим відповідним реагуванням в межах чинного законодавства.

Посадовими особами відділу постійно проводиться робота щодо вивчення законодавства України та нормативно-правових документів, які регламентують роботу відділу запобігання корупції та взаємодії  з правоохоронними органами міської ради.

З метою забезпечення належної трудової дисципліни, недопущення фактів порушення вимог правил етичної поведінки, запобігання та протидії корупції, постійно зверталась увага посадових осіб відділу на дотримання ними Правил внутрішнього трудового розпорядку у виконавчих органах міської ради, вимог антикорупційного законодавства.

 

Начальник відділу запобігання

корупції та взаємодії з правоохоронними

органами міської ради                                                                    Ігор ЛУШПАЙ