Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка
Вітає Вас!

Бібліотека

Наше місто

2019 рік

         

         Життя, обірвані війною. Книга пам’яті полеглих кам’янчан 2014-2017[Текст]: документальні нариси/ ред.-упор. Л.Алексієвська. - Кам’янське: ТОВ Видавничий дім «Андрій», 2018.– 368 с.-( Кам’янське-Дніпродзержинськ) 

Книга пам’яті містить у собі 48 документальних нарисів про вихідців Дніпродзержинська - Кам’янського, життя яких обірвалося на українській землі у 2014-2017 роках спочатку на Майдані Незалежності в місті Києві, а потім – на сході України під час Національно-визвольної російсько-української війни, яка увійшла до новітньої історії України як АТО (антитерористична операція).

 

Коверза, Валентина Матвіївна.

             Нескорена: вірші, проза, вибране[Текст]/ В.Коверза. – Дніпро: ЛІРА, 2018. – 180 с. 

Валентина Коверза – українська поетеса й прозаїк, член літературної студії «Факел» (м. Кам’янське), член Регіональної спілки письменників Придніпров’я. Збірка віршів і прози «Нескорена» - друга в її творчій біографії. Живе і працює у Кам’янському.

 

Коровин, Юрий Фёдорович.

             От Урала до Днепра [Текст]: художественно – документальные воспоминания/ Ю.Ф. Коровин. – Днепр: Литограф, 2017.- 309 с. 

Воспоминания написаны автором к его 80 летнему юбилею с дополнениями к 85-летию. Описаны события детства, юности и студенческих лет, проведённых на Урале, трудовая деятельность от мастера до генерального директора одного из крупнейших урановых предприятий – производственного объединения «Приднепровский химический завод».

 

        Німці Дніпропетровщини: історія та сучасність: [Документальні нариси]. – Д.: АРТ-ПРЕС, 2012. – 112 с.                                                                                                                                                                                                                                                                                
Книга «Німці Дніпропетровщини: історія та сучасність» знайомить читача з культурою та традиціями німецької спільноти  нашого регіону, її духовним та громадським життям, розповідає про вагомий внесок німців у становлення Катеринославської губернії – Дніпропетровської області та їх сьогоднішню роботу для розвитку регіону і всієї України.

     
       
Це потрібно живим. Книга Пам’яті  воїнів Другої світової війни, які поховані у м. Кам’янське
(Дніпродзержинськ)/ автор-упорядник Т.Д.Шульга Дніпро: ЛІРА, 2018.- 304 с.               

Проблема поховань періоду Другої світової війни на території міста Кам’янське (Дніпродзержинськ) на сьогоднішній день вбачається актуальною в світлі встановлення достовірних прізвищ загиблих та цивілізованого ставлення до історичної пам’яті.                                                                                                                   
До книги увійшли дані, які вже були відомі раніше з існуючих Книг Пам’яті, а також і нові, які були зібрані за допомогою узагальненої бази даних «Меморіал», електронних ресурсів «Пам'ять народу» та «Подвиг народу», доступ до яких став можливим завдяки зняттю грифа секретності.