Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

2020 рік


Книга пам`яті воїнів Дніпропетровщини, загиблих в АТО.- Дніпро:Арт-Прес, 2018.- 224 с.
Видання містить поіменний список та короткі біографічні дані загиблих мешканців Дніпропетровщини, які брали участь у російсько-українській війні на Сході України протягом 2014 – 2018 рр.
У книзі представлені 559 життєписів загиблих бійців ЗСУ та добровольчих батальйонів, де подані основні біографічні відомості про навчання, роботу, бойовий шлях у зоні антитерористичної операції, місце поховання, нагороди та інформація про встановлення меморіальних дошок і стел.


Придніпров'я:історико-краєзнавчі дослідження: зб.наук.пр./ С.І.Світленко (відп. ред.) та ін.- Д.: Ліра, 2014.- Вип.12.- 204 с.

стосується маловивчених аспектів історії Придніпровського краю. У збірнику подані статті, що стосуються історії міст і сіл, історичних постатей, освіти, науки, духовності та культури, археологічних старожитностей Придніпров`я.
Розрахований на викладачів вищих і загальноосвітніх навчальних закладів, наукових працівників, історико-краєзнавців, музеєзнавців, етнологів, аспірантів, студентів, учнів загальноосвітніх шкіл та всіх, хто вивчає історію України та Придніпров`я.


Міста і села Дніпропетровщини у вирі політичних репресій:збірник статей у 5 т. - Дніпро: Монолит,2017.- т. 5: Репресії проти національних меншин на Дніпропетровщині.- 2017.- 220с.
Видання висвітлює драматичні сторінки історії політичних репресій,що здійснювались радянською тоталітарною системою проти національних меншин на Придніпровї у 20-х - 40-х роках минулого століття.

Литовці Дніпропетровщини: історія та сучасність: документальні нариси.- Київ: Видавництво «Фенікс», 2018.- 120 с. 
Матеріали книги висвітлюють історичні періоди та соціальні, економічні, політичні умови появи етнічних литовців на території сучасного Придніпров`я. Таких періодів було п`ять: у 14 ст.за часів Великого князівства Литовського; у 16 ст. за часів Речі Посполитої; у 18 ст.було запрошено литовців для розвитку промислового потенціалу міст Придніпров`я; у 20 ст., в умовах Першої світової війни, багато литовців переїхало до міст України; у повоєнні часи Другої світової війни з території Литви в Україну переїздили фахівці за розподілом на роботу або через змішані шлюби.
Люди не тільки змінювали місце свого проживання, а й зробили свій внесок у елементи етнічних традицій, культуру побуту, національні мистецтва та промисли.Так відбувалося взаємозбагачення національних культур українців та литовців.