Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

2022 рік

 
Таланти міста на Дніпрі: Кам'янському - 272 роки. Книга 2.- Дніпро:ЛІРА, 2022.- 104 с.

       Перша книга цієї серії вийшла в 2020 році. Імена героїв нинішнього видання назвали звичайні жителі Кам'янського. На їхню думку ці люди не тільки талановиті, а й істотно вплинули на долю всього міста. Це вчені і прості робітники, представники мистецтва, культури, спорту. І їх так багато, що авторський колектив зібрав матеріали на декілька видань.                                                                                                                       

Марченко В.О., Нікілє О.Ф. Повсякденне життя повоєнного українського села (середина 1940-х - перша половина 1950-х рр.): моногр.- Дніпро:ЛІРА, 2022.- 180 с.

    Монографія висвітлює реалії повоєнного українського села, а саме , умови життя, виробництва, відпочинку, стан присадибних господарств, характер взаємовідносин у середовищі селян середини 1940-х - 1950-х рр. На основі оригінальних вітчизняних та закордонних джерел, більшість яких вперше введені до обігу, широкого кола усних свідчень учасників і сучасників подій, досліджено соціальну інфраструктуру та гендерну ситуацію в сільському середовищі, житлово-побутові проблеми селян, облаштованість їхніх населених пунктів, систему забезпечення життєвих потреб, побуту і дозвілля сільского населення, їх виробниче і побутове повсякдення, освітньо-виховну, оздоровчу та дозвіллєво-відпочинкову сфери.