Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Герб, прапор, хоругва

Герб  Кам'янського (з 1936 по 2016 р. - Дніпродзержинськ)  затверджений міською радою 25 грудня 1998 року.

Герб Кам'янського

На розтятому щиті в лівому малиновому полі зображені три перехрещені золоті списи з золотими значками (прапорцями), у правому золотому – стилізоване зображення пам’ятника «Прометей»малинового кольору.

Урочистий герб має картуш: сірого кольору-верхній частині та золото - в обрамленні.

Малиновий колір повторює колір прапора Кодацької паланки, до якої за часів існування  козацтва входили села Романково, Камя’нське, Тритузне.

Золото-ознака багатства, щедрості, добробуту та верховенства.

Три перехрещені золоті списи з золотими значками (прапорцями-нагадують про заснування запорізькими казаками біля 300 років тому на березі Дніпра поселень Камя’нське, Романково, Тритузне, історичним спадкоємцем яких є сучасне місто.

Пам’ятник «Прометей», відкритий у 1922 році в місті Камя’нському(з 1936р.по 2016р. - м. Дніпродзержинськ) слугує тут алегорією багатовікової боротьби мешканців міста за свободу і незалежність, символізує промислове зростання Кам`янського - потужного індустріального центру.

Вогонь «Прометею»- це символ вогню гарячого металу, чорної металургії, завдяки розвитку якої зросло та набуло в 1917 році статут міського поселення село Кам’янське. «Прометей»- символ сили, могутності, енергії, підкореної людиною на свою користь, а також прагнення до процвітання міста, джерелом якого є технічний прогрес, світоч знань, висхідний поступ людської цивілізації.

Прапор міста - являє собою квадратне полотнище розміром 100X100(згідно з еталоном), поділене на 2 частини: ліву - малинового, праву - золотого кольору. На середину прапора наноситься зображення герба міста (лише на урочистому прапорі).

Хоругва затверджена 25 грудня 1998р. рішенням 51-5/ХХІІІ сесії Дніпродзержинської міської ради і являє собою прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1 (100х100 см.), поділене на 2 частини: ліву - малинового кольору, праву - жовтого. 

Урочиста хоругва являє собою прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1 (100х100 см.), поділене на 2 частини: ліву - малинового кольору, праву - жовтого - з зображенням герба міста.