Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

2019 рік

Куліков, Володимир Олександрович.
Підприємства й суспільство в заводських і шахтарських поселеннях Донбасу та Придніпровʼя в 1870-1917 рр.:монографія/ В.О. Куліков. -  Харків: ХНУ імені В,Н, Каразіна, 2019. - 388 с. 
     Монографія, яка на основі архівних та опублікованих джерел пояснює складний характер відносин містотвірних підприємств із   мешканцями     заводських і шахтарських поселень Донбасу та Придніпровʼя. У ній висвітлено, зокрема, Дніпровське товариство і   поселення при Дніпровському заводі. В списку використаної літератури, який складається з 738 джерел, є прізвища кам'янських   істориків і краєзнавців.

 

 

Життя, обірвані війною. Книга пам’яті полеглих кам’янчан 2014-2017[Текст]: документальні нариси/ ред.-упор. Л.Алексієвська. - Кам’янське: ТОВ Видавничий дім «Андрій», 2018.– 368 с.- ( Кам’янське-Дніпродзержинськ) 
        Книга пам’яті містить у собі 48 документальних нарисів про вихідців Дніпродзержинська - Кам’янського, життя яких обірвалося на українській землі у 2014-2017 роках спочатку на Майдані Незалежності в місті Києві, а потім – на сході України під час Національно-визвольної російсько-української війни, яка увійшла до новітньої історії України як АТО (антитерористична операція).

 

 

Коверза, Валентина Матвіївна.
Нескорена: вірші, проза, вибране[Текст]/ В.Коверза. – Дніпро: ЛІРА, 2018. – 180 с. 
    Валентина Коверза – українська поетеса й прозаїк, член літературної студії «Факел» (м. Кам’янське), член Регіональної спілки   письменників Придніпров’я.       Збірка віршів і прози «Нескорена» - друга в її творчій біографії. Живе і працює у Кам’янському.

 

 

                           


 Коровин, Юрий Фёдорович.

 От Урала до Днепра [Текст]: художественно – документальные воспоминания/ Ю.Ф. Коровин. – Днепр: Литограф, 2017.- 309 с.                    Воспоминания написаны автором к его 80 летнему юбилею с дополнениями к 85-летию. Описаны события детства, юности и   студенческих лет, проведённых     на Урале, трудовая деятельность от мастера до генерального директора одного из крупнейших   урановых предприятий – производственного объединения «Приднепровский химический завод».

 

  

                               

Німці Дніпропетровщини: історія та сучасність: [Документальні нариси]. – Д.: АРТ-ПРЕС, 2012. – 112 с.                                                   Книга «Німці Дніпропетровщини: історія та сучасність» знайомить читача з культурою та традиціями німецької спільноти  нашого   регіону, її духовним та громадським життям, розповідає про вагомий внесок німців у становлення Катеринославської губернії –   Дніпропетровської області та їх сьогоднішню роботу для розвитку регіону і всієї України.

 

                   
       

Це потрібно живим. Книга Пам’яті  воїнів Другої світової війни, які поховані у м.Кам’янське  
(Дніпродзержинськ)/ автор-  упорядник Т.Д.Шульга Дніпро: ЛІРА, 2018.- 304 с. 
        Проблема поховань періоду Другої світової війни на території міста Кам’янське (Дніпродзержинськ) на сьогоднішній день вбачається актуальною в світлі встановлення достовірних прізвищ загиблих та цивілізованого ставлення до історичної   пам’яті.                                                                                                                   
 До книги увійшли дані, які вже були відомі раніше з існуючих Книг Пам’яті, а також і нові, які були зібрані за допомогою   узагальненої  бази даних «Меморіал», електронних ресурсів «Пам'ять народу» та «Подвиг народу», доступ до яких став можливим   завдяки зняттю грифа секретності.


Чабан Н.П., Мороз О.М.
Садиби і долі. Дворянські гнізда Придніпров'я: [Науково- популярне видання (рос. мовою)]. - Дніпро:ЛІРА, 2019.- 368с.
        Книга «Садиби і долі» є першою спробою розповісти про дворянські гнізда Катеринославщини і їхніх господарів – представників відомих на Придніпров’ї родів Воронцових-Дашкових, Ностіців, Синельникових, Мізків, Алексєєвих, Урусових, Струкових, Ілляшенків, Кащенків, Бикових, Романових та інших. У виданні подано маловідомі сторінки минулого краю, історії створення, розквіту і занепаду панських садиб.