Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Герб, прапор, хоругва

Герб  Кам'янського (з 1936 по 2016 р. - Дніпродзержинськ)  затверджений міською радою 25 грудня 1998 року.

Герб Кам'янського

    На розтятому щиті в лівому малиновому полі зображені три перехрещені золоті списи з золотими значками (прапорцями), що нагадують про заснування запорізькими козаками біля 300 років тому на березі Дніпра поселень Камя’нське, Романково, Тритузне, історичним спадкоємцем яких є сучасне місто. Малиновий колір повторює колір прапора Кодацької паланки, до якої за часів існування  козацтва входили вищезгадані села.
       У правому золотому полі, що символізує багатство, щедрість, добробут та верховенство, зображений стилізований пам’ятник «Прометей» малинового кольору. «Прометей» - символ свободи та незалежності, промислового зростання  нашого міста, а також сили, могутності, енергії, підкореної людиною на свою користь.
       Урочистий герб має картуш: сірого кольору у верхній частині та золото - в обрамленні.
 

Прапор міста - являє собою квадратне полотнище розміром 100X100(згідно з еталоном), поділене на 2 частини: ліву - малинового, праву - золотого кольору. На середину прапора наноситься зображення герба міста (лише на урочистому прапорі).

Хоругва затверджена 25 грудня 1998р. рішенням 51-5/ХХІІІ сесії Дніпродзержинської міської ради і являє собою прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1 (100х100 см.), поділене на 2 частини: ліву - малинового кольору, праву - жовтого. 

Урочиста хоругва являє собою прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1 (100х100 см.), поділене на 2 частини: ліву - малинового кольору, праву - жовтого - з зображенням герба міста.