Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

2020 рік

Книга пам`яті воїнів Дніпропетровщини, загиблих в АТО.- Дніпро:Арт-Прес, 2018.-  224 с.
Видання містить поіменний список та короткі біографічні дані загиблих мешканців Дніпропетровщини, які брали участь у російсько-українській війні на Сході України протягом 2014 – 2018 рр.
У книзі представлені 559 життєписів загиблих бійців ЗСУ та добровольчих батальйонів, де подані основні біографічні відомості про навчання, роботу, бойовий шлях у зоні антитерористичної операції, місце поховання, нагороди та інформація про встановлення меморіальних дошок і стел.


Придніпров'я:історико-краєзнавчі дослідження: зб.наук.пр./ С.І.Світленко (відп. ред.) та ін.- Д.: Ліра, 2014.- Вип.12.- 204 с.

стосується маловивчених аспектів історії Придніпровського краю. У збірнику подані статті, що стосуються історії міст і сіл, історичних постатей, освіти, науки, духовності та культури, археологічних старожитностей Придніпров`я.
Розрахований на викладачів вищих і загальноосвітніх навчальних закладів, наукових працівників, історико-краєзнавців, музеєзнавців, етнологів, аспірантів, студентів, учнів загальноосвітніх шкіл та всіх, хто вивчає історію України та Придніпров`я.

Міста і села Дніпропетровщини у вирі політичних репресій:збірник статей у 5 т. - Дніпро: Монолит,2017.- т. 5: Репресії проти національних меншин на Дніпропетровщині.- 2017.- 220с.
Видання висвітлює драматичні сторінки історії політичних репресій,що здійснювались радянською тоталітарною системою проти національних меншин на Придніпровї у 20-х - 40-х роках минулого століття.

Литовці Дніпропетровщини: історія та сучасність: документальні нариси.- Київ: Видавництво «Фенікс», 2018.- 120 с. 
Матеріали книги висвітлюють історичні періоди та соціальні, економічні, політичні умови появи етнічних литовців на території сучасного Придніпров`я. Таких періодів було п`ять: у 14 ст.за часів Великого князівства Литовського; у 16 ст. за часів Речі Посполитої; у 18 ст.було запрошено литовців для розвитку промислового потенціалу міст Придніпров`я; у 20 ст., в умовах Першої світової війни, багато литовців переїхало до міст України; у повоєнні часи Другої світової війни з території Литви в Україну переїздили фахівці за розподілом на роботу або через змішані шлюби.
Люди не тільки змінювали місце свого проживання, а й зробили свій внесок у елементи етнічних традицій, культуру побуту, національні мистецтва та промисли.Так відбувалося взаємозбагачення національних культур українців та литовців.

Слонєвський О.Ю., Мороз О.М.
Білі плями історії Кам'янського - Дніпродзержинська. Невідомі та маловідомі сторінки історії міста. - Дніпро: ЛІРА, 2020.- 368 с.

Книга каменских краєзнавців Олександра Слоневського і Олега Мороза «Білі плями історії Кам'янського-Дніпродзержинська» являє собою збірник нових фактів і новел з історії міста, розташованих у хронологічній послідовності. По суті, вся робота істориків, музейників, архівістів і краєзнавців є копіткою стиранням білих плям на полотні канули в Лету подій, реставрацією картини минулих часів.

Таланти міста на  Дніпрі: Кам'янському - 270 років. Книга 1.- Дніпро: ЛІРА, 2020.- 212с.
Спочатку звичайне село, а згодом велике індустріальне місто дало країні сотні імен надзвичайно цікавих людей: вчених, простих робітників, представників мистецтва, культури, спорту. Їх так багато, що авторський колектив зібрав матеріали не на одне видання, а на кілька книжок. Знайомтесь, будь ласка, з талантами міста  на Дніпрі!

Коряк Е.М., Куленко В.В. 
Шляхи до тренерських вершин.- Кам'янське, 2020.- 85 с.

В книзі надруковані нариси про 27 заслужених тренерів СРСР, УРСР і України, які народилися або працювали в Кам`янському (Дніпродзержинську).