2024 рік
Місто Кам’янське: підсумки 2024 року в цифрах і фактах
Джерело: https://bilousov.dp.ua/zvit-andriya-bilousova-za-2024-rik-diyalnosti?
https://nashreporter.com/suspilstvo/misto-kamyanske-pidsumky-2024-roku-v...
Міська влада оприлюднила офіційний звіт про діяльність.
Повний текст дивіться за цим посиланням. Редакція пропонує стислий варіант за основними напрямами діяльності Кам’янського, яке залишається міцним тилом для українських військових, надійним прихистком для вимушених переселенців та містом, яке турбується про своїх мешканців. Кам’янське – це частина єдиної незламної України.
Підтримка обороноздатності та допомога ЗСУ
В рамках програми «Допомога фронту» протягом року передано на фронт позашляховики, квадроцикли та іншу необхідну техніку. Десятки мільйонів гривень з міського бюджету та інших джерел було спрямовано на закупівлю дронів, ноутбуків, тепловізорів, РЕБів, військового обмундирування та інших необхідних речей.
Міський голова систематично відвідує передову, спілкується з бійцями особисто, дізнається про нагальні потреби та робить усе можливе для їхнього скорішого вирішення.
Допомога ветеранам війни та родинам загиблих
Відкрили перший в області багатофункціональний Центр соціальної підтримки Захисників і Захисниць та їхніх родин. Це своєрідний осередок для соціальної та фізичної адаптації воїнів, для проведення зустрічей та різноманітних тренінгів.
В місті діє Комплексна програма соціального захисту та підтримки ветеранів війни, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України Кам’янської міської територіальної громади на 2023-2025 роки.
В рамках міської програми «Підтримка ветеранів» запровадили низку соціальних програм, спрямованих на психоемоційне розвантаження.
В Центрі надання адміністративних послуг впроваджено комплексну послугу «Я – ветеран», яка налічує в собі 358 послуг. Всього в ЦНАП мешканці міста можуть отримати 643 послуги, з яких 350 в рамках «Мобільного офісу», що передбачає виїзд додому з відповідним кейсом за попереднім зверненням громадян, та 40 послуг за програмою «Мобільний ЦНАП», де послуги можна отримати у спеціально оснащеному авто, що дозволяє закривати потреби маломобільних громадян в отриманні необхідних послуг.
На військовому кладовищі Соцміста розпочалося зведення Меморіального комплексу на честь наших воїнів. Реалізація проекту триватиме два роки. Відкриття першої черги відбулося 29 серпня – у День пам’яті Захисників України!
На базі осередку ГО «Родини загиблих героїв – захисників України» було презентовано книгу пам’яті. Вона містить біографії та історій про життя полеглих кам’янчан, наших Героїв.
Охорона здоров’я
У Кам’янському діє муніціпальна програма «Здорове місто». В рамках неї відкрили після капітального ремонту:
• відділення гінекології і травматології в лікарні № 9;
• відділення анестезіології та інтенсивної терапії, клініко – діагностичної лабораторії у лікарні швидкої медичної допомоги.
Перепланували та повністю облаштували один з корпусів лікарні №8 в діагностичний комплекс, де буде встановлено ангіографічну систему на початку 2025 року, єдину у Кам’янському районі. Вона життєво необхідна для надання невідкладної, комплексної та кваліфікованої медичної допомоги.
Освіта
Пріоритетним напрямок – облаштування, розширення і створення нових укриттів у навчальних закладах Кам’янського. Керуючись програмою «Освіта заради майбутнього», цього року такі роботи проводили в 13 закладах освіти.
За рахунок державної субвенції та співфінансування з місцевого бюджету розширено укриття ліцею інформаційний технологій та завершуємо будівництво з нуля укриття для ліцею № 26.
За кошти державної дотації приступили до будівництва з нуля протирадіаційних бомбосховищ в гімназії № 12 та ліцеї № 22, які будуть збудовані відповідно до сучасних вимог та наповнені необхідною технікою та меблями.
За рахунок коштів фундації Олени Зеленської відремонтовані та розширені укриття в ліцеях № 3, 17 та 38.
Завдяки співпраці із Агентством розвитку USAID шкільні укриття забезпечені новими меблями.
Під час візиту представників фонду, для здійснення відповідних робіт, було обрано ще два об’єкти. Це навчальні заклади ліцей № 1 та 25.
В цьому році виконали роботи з ремонту покрівель у 8 навчальних закладах нашого міста, в 7 закладах освіти впроваджено сучасну систему протипожежної безпеки, в 3 закладах здійснено капітальний ремонт систем теплопостачання.
За рахунок державного бюджету при співфінансуванні з місцевого бюджету провели капітальну реконструкцію їдалень та харчоблоків з новим обладнанням у ліцеях №3 та 30. За кошти міського бюджету в ліцеї № 21 відремонтували їдальню та корпус початкової школи в гімназії № 27.
Вперше, в нашому місті впроваджено «Бюджеті участі. ДІТИ» 2023-2024, у якому взяли участь 39 закладів освіти, подано до розгляду 171 проєкт.
Крім того, оновлення матеріальної бази закладів відбувається за рахунок міжнародних партнерів. Так, за сприянням Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), отримали меблі та техніку для укриттів закладів загальної середньої освіти на 876 000 доларів США. Завдяки міжнародній організації SAVED відкрили цифровий освітній центр в центрі позашкільної роботи та отримали техніку (ноутбуки, принтери, проектори) та канцелярські товари на суму 2,7 млн. Міжнародна організація ЮНІСЕФ надала 540 ноутбуків для вчителів та дітей. Завдяки сприянню уряду Японії відкрили цифровий освітній центр на базі лівобережного будинку дитячої творчості. Отримали: ноутбуки, планшети, проектори, генератор. Від міжнародної організації Save the Children отримали для закладів дошкільної освіти набори раннього розвитку, бункерні набори, техніку: ноутбуки, інтерактивні комплекси, зарядні станції, канцелярські товари на суму 2,7 млн грн.
За підтримки начальника Дніпропетровської ОВА Сергія Лисака та коштів міського бюджету у січні цього року відкрили перший корпус ліцею №20. Зараз продовжуються ремонтні роботи з капітального ремонту другого корпусу.
Залучення інвестицій в місто
Завдяки успішній реалізації програми «Інвестиції в місто» Кам’янське є одним із лідерів в Україні по залученню коштів європейських та міжнародних інституцій. За вісім років вдалося залучити понад 97 мільйонів євро зовнішніх інвестицій на 49 проєктів, 18 з яких вже реалізовані, а 31 знаходиться на стадії реалізації.
В рамках програми відновлення України Європейського інвестиційного банку у цьому році реалізуємо проєкти з ремонту трьох найбільших лікарень міста – № 7, 8 та 9 та поліклініки по проспекту Сергія Слісаренка 3Е. Роботи з реконструкції вже ведуться згідно графіків та будуть виконані протягом двох років.
Ще одна знаменна подія – підписання меморандуму з Групою Метінвест. Згідно угоди, підприємство виділило 50 мільйонів гривень на співфінансування проектів з модернізації лікарень та будівництво бомбосховища в одному з навчальних закладів Кам’янського.
За кошти Європейського інвестиційного банку цього року завершено реконструкцію будівлі початкової школи Ліцею №11 та реконструкцію ліцею № 16. В ході реконструкції здійснено покращення освітнього простору, проведено утеплення будівлі, заміну мереж тепло-, водо- та електропостачання. Здійснено добудову будівлі 16 ліцею, у якій розташовані харчоблок з обідньою залою на 320 місць та актова зала на 400 місць. Збільшилась кількість кабінетів, створені навчальні майстерні.
Також, в цьому році місто виграло грант Європейського банку від ПРООН та розпочали роботи з повного капітального ремонту двох будівель наукового ліцею імені Анатолія Лигуна, найстарішого навчального закладу Кам’янського, збудованого ще в 1906 році, який за весь час існування жодного разу не ремонтувався. Протягом 2024-2025 роботи будуть виконані.
Кам’янське з робочим візитом відвідала Катаріна Матернова – Посол ЄС в Україні разом зі своєю командою. Делегація ознайомилась з декількома успішно реалізованими проектами, які були втілені у співпраці з Європейським Союзом.
Також, у цьому році Кам’янське відвідали перший радник Представництва Європейського Союзу в Україні Штефан Шльойнінг, постійний представник UNDP в Україні Яко Сільє та представники ПРООН.
Завдяки спільному партнерству забезпечили місто спеціально оснащеними машинами для надання адміністративних, соціальних та медичних послуг населенню.
Соціальний захист громадян різних категорій та підтримка внутрішньо переміщених осіб
З початку повномасштабного вторгнення Кам’янська громада прийняла більше 30 тисяч людей, які постраждали внаслідок бойових дій. Це українці, для яких наше місто стало другим домом. Тим, хто звертався, надавали житло в гуртожитках та модульному містечку на Лівобережжі.
Піклуючись про людей вразливих категорій, міська влада відкрила на базі Терцентру Простір соціальної адаптації. Проект передбачає повний комплекс соціальних послуг, усім, хто цього потребує.
З метою об’єднання зусиль волонтерів міста, у вересні минулого року було прийняте рішення про створення Волонтерської ради. Головна мета організації – бути надійною підтримкою військовим та мешканцям громади.
До того ж, реалізується в Кам’янському програму «Ми – разом», яка передбачає комплекс дій міської ради та волонтерських і громадських організацій, направлених на допомогу вразливим категоріям населення.
Однією з важливих подій цього року стало відкриття «Волонтерського центру», який створили громадські організації «Фонд розвитку Камʼянського» та «Бджола». Заклад має на своїй базі соціальну їдальню, кінотеатр, банк одягу та медикаментів. Тут плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки та шиють спецодяг для військових.
Сьогодні центр – це осередок допомоги військовим, вимушеним переселенцям, багатодітним родинам, соціально незахищеним та малозабезпеченим верствам населення.
Завдяки тісній співпраці із владою міста та іншими волонтерськими осередками, фонд розвитку передав на фронт потужні ноутбуки, монітори великої діагоналі, принтери, планшети, автономні дизельні нагрівачі, потужні дизельні генератори, зенітно-пошукові прожектори, 400 рулонів сітки-рабиці, оргтехніку, гуму, автозапчастини для ремонту машин, будівельні матеріали, засоби особистої гігієни, набори ударних викруток, домкратів, гайковертів, лебідок та шлангів для палива. На базі Центру було виготовлено 9780 квадратних метрів маскувальних сіток, 518 кавер-чохлів для шоломів, 5300 окопних свічок. Містяни та ВПО змогли отримати понад 66 100 кг продуктів харчування, 20 500 кг наборів особистої гігієни та велику кількість медикаментів. 110 родин отримали по 6 кубів безкоштовних дров. 11 800 осіб змогли скористатися послугою безкоштовного обіду. 1090 комплектів одягу було передано військовим, які проходять реабілітацію у шпиталях міста.
Також, у вересні цього року ГО «Бджола» та «Фонд Розвитку Кам’янського» відкрили новий волонтерський центр «Світ Дитинства» на лівобережній частині міста. На його базі відбувається видача гуманітарної допомоги, організовано плетіння маскувальних сіток для фронту. Також діяльність центру спрямована на розвиток підростаючого покоління, а це різноманітні майстер класи, уроки християнської етики, дошкільна підготовка, перегляд мультфільмів та багато іншого. За 4 місяці роботи волонтерського центру «Світ дитинства» прийняв 4 375 дітей та дорослих, з яких 2 422 дитини відвідують гуртки та майстер-класи на постійній основі.
Культура та релігія
В цьому році за підтримки ГО Бджола та Фонду Розвитку Кам’янського почали будувати Козацький Храм Пресвятої Покрови Православної церкви України.
Також, надається підтримка у завершенні будівництва Храму Української греко-католицької церкви.
Управлінням культури було запроваджено проект «АРТ-терапі я – лікуємо мистецтвом». Творчі локації у різних куточках Кам’янського допомагали городянам та гостям міста відновити емоційний стан, розкрити творчі здібності та поспілкуватись з талановитими особистостями.
Академічний театр міста став одним з переможців Бюджету участі 2024 та зміг запровадити проект «відвідування вистав для вразливих груп населення за одну гривню». Усі заклади культури продовжили активно займатись волонтерством та готувати необхідну для фронту гуманітарну допомогу.
Молодіжна політика та спорт
Поновлена виплата стипендії міського голови провідним та обдарованим спортсменам. На базі ДЮСШ №1 продовжує діяти волонтерський центр та працює громадська організація «Жіноча сотня» з плетіння маскувальних сіток.
В рамках програми «Спорт за Перемогу», проведено велику кількість благодійних спортивних заходів, серед яких «Велодень», «Вело Kids», «Спорт за МИР», «Легкоатлетичний пробіг», «Незламний народ незламної країни» та багато інших. Поновлено проведення проекту «Школа плавання», започаткованого ще у 2017 року.
Для задоволення потреб молоді в Кам’янському активно працює Молодіжна рада та Центр молодіжних ініціатив, які успішно реалізують креативні проекти, спрямовані на розвиток молодіжної політики в громаді. Молодіжною радою було організовано та проведено понад 160 заходів різного спрямування. Це «Студент-2024», мюзикл «Різдвяні зустрічі», фестиваль-конкурс «Вінок України-2024», фестиваль-ярмарок на підтримку ЗСУ «Весна fest» та багато інших. Загалом, було залучено 5300 молоді.
За підтримки влади Молодіжна рада отримала у своє користування ще одне комфортне приміщення, у якому талановита молодь зможе втілювати у життя різноманітні проекти та заходи.
Завдяки співпраці керівництва ЦМІ з міжнародними партнерами, на базі центру надання адміністративних послуг відкрито Хаб Цифрової освіти. Простір покликаний підвищити рівень цифрових навичок мешканців громади, в тому числі ВПО.
У Кам’янському з’явився Центр життєстійкості «Місце сили», де надають соціальну та психологічну підтримку нашим мешканцям та вимушеним переселенцям.
На базі «Місця Сили» запрацювала мобільна аудіовізуальна студія «Контента». Тут молодь розвиває власні проекти та досліджують українську музичну традицію.
Також відкрито Центр науки.
В Звіті зазначається: “…з першого дня війни кожен житель громади на своєму місці робив і продовжує робити все можливе, аби найскоріше звільнити українську землю від загарбників. До цієї роботи долучилися підприємства міста, установи, бізнес, громадськість. Всі дії громади спрямовані на допомогу нашим Збройним Силам”.
Підготував до публікації Ігор Кузьминський