Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

2023 рік

   Чирук Святослав
      Козацькі витоки Дніпра (місто трьох переправ).- Дніпро: Герда, 2023.- 64 с.
   Цей нарис не претендує на вичерпність, окремі тези складно або неможливо перевірити за браком джерел. Утім, він пояснює саму логіку формування міста Дніпро. І ця логіка веде нас саме до козацьких часів. 
   Приорілля. Природа & Історія: альбом природних та історичних пам’яток Царичанського району Дніпропетровської області/ Упоряд.: О.В. Старік, Г. Юрченко.- Дніпро: АРТ-ПРЕС, 2019.- 36 с.
     До фотоальбому ввійшли світлини всіх найцікавіших для туристів місцин на півночі Дніпропетровської області.
Органічне поєднання пам’яток археології та історії і краси природи надає Приоріллю тієї самобутності, неповторності, що спершу зацікавлює, приваблює, а потім – викликає стійке бажання повертатися до неї знову й знову.

 
   Катеринослав на Кільчені: історія зниклого міста. Альманах досліджень та археологічних розкопок на території колишнього міста Катеринослав / Упоряд.: М.Е. Кавун, О.В. Харлан, О.В. Старік.- Дніпро: АРТ-ПРЕС, 2020.- 36 с.
    Альманах присвячений зниклому місту – Катеринославу Кільченському. Історія виникнення та недовгого існування, документальні джерела, проєктні плани, містобудівні особистості, результати археологічних розкопок дозволяють отримати комплексну та достовірну інформацію про «Самарську Атлантиду»
  Фень Ігор
     Горизонт подій.
- Дніпро: Журфонд, 2023.- 80 с.
  Роздуми над сенсом життя приводить до розуміння необхідності моральних принципів, налаштованих на благо суспільствв, а також втілення своїх дитячих і дорослих фантазій, спонукало автора до створення оповідань цієї збірки.
 Чабан Микола
        І в України - твоє обличчя. 600 дат і подій із життя Петриківки
.- Дніпро: ЛІРА, 2022.- 248 с.
        Видання включає в себе історичну хроніку Петриківки за два з половиною століття її існування. Книга складається зі справжніх документів - архівних, газетних, свідчень сучасників. Автоорві хотілося, щоб події далекої епохи поставали, як живі,- в усій строкатості й суперечностях минулого.

 
 Гарькава Тетяна
       Петриківський декоративний розпис: підручник.-
Дніпро: ЛІРА, 2017.- 220 с.
       Підручник знайомить з історією, розвитком розпису, надає теоретичні та практичні знання, стане справжнім провідником у пізнанні та опануванні петриківським декоративним розписом як учням та студентам, так і всім, хто бажає прилучитися до творчості у цьому стилі.
  Етнонаціональний світ Придніпров'я: колективна монографія.- Харків: ФОП Панов А.М., 2018.- 168 с.
        У центрі дослідження стародавній період етнічної історії Придніпров'я від палеоліту до "великого переселення народів", взаємодія  древніх слов'ян і народів  Великого Степу в краї IX - XV cт., а також козацька колонізація, міжетнічні взаємини і фронтирна ідентичність населення Придніпров'я в XVI-XVIII ст.
        Видання розраховане на науковців, науково-педагогічних працівниківзакладів вищої освіти, докторантів, аспірантів, студентів, учителів, усіх тих, хто цікавиться історією рідного краю.
  Етнонаціональний світ Придніпров'я. Ч. 2: Етнонаціональні спільноти часів інкорпорації та модернізації: колективна монографія.- Дніпро:Ліра, 2019.- 216 с.
         Колективна монографія стосується етнонаціонального поступу Придніпровського краю за часів інкорпорації та модернізації, тобто у хронологічних межах від останньої чверті XIII до початку XX ст. У першій частині праці розкрито зміни етнічної мапи краю у період у період інкорпорації до складу Російської імперії. У другій частині досліджено етнонаціональні процеси доби модернізації.
         Видання розраховане на науковців, науково-педагогічних працівниківзакладів вищої освіти, докторантів, аспірантів, студентів, учителів, усіх тих, хто цікавиться історією рідного краю.
    Етнонаціональний світ Придніпров'я. Ч. 3: Етнонаціональні процеси новітнього часу (1914-1939): колективна монографія.- Дніпро: Ліра,2022.- 300 с.
   Колективна монографія стосується етнонаціональної історії Придніпров'я періоду від Першої до Другої світової війни.
   Видання розраховане на науковців, науково-педагогічних працівниківзакладів вищої освіти, докторантів, аспірантів, студентів, учителів, усіх тих, хто цікавиться історією рідного краю.

 
  Пам'ятки історії та культури Кам'янського району. Частина перша.- Дніпро: Журфонд, 2021.- 373 с.
          Видання продовжує серію публікацій про пам'ятки Дніпропетровської області за матеріалами "Зводу пам'яток історії та культури України". Випуск присвячений пам'яткам археології, архітектури, історії та монументального мистецтва, що розташовані на території Божедарівської та Криничанської селищних, Затишнянської сільської територіальних громад Кам'янського району.
     Академічний музично-драматичний театр імені Лесі Українки міста Кам'янського: новітня історія театру в датах, фактах і світлинах/ упорядкув. Т.С. Поліщук.- Кам'янське: Видавничий дім "Андрій", 2021.- 84с.
          У цьому виданні зібрані фото та відгуки про вистави, які стали знаковими для театру в перші десятиліття ХХІ століття.
          Для широкого кола шанувальників театрального мистецтва.
  Анна Іва
      Простір перетворень: збірка поезій
.- Кам'янське: Дружко, 2023.- 88 с.
      Це перша книжка поетки і музикантки з м. Кам'янського. Збірка про багатогранність людської особистості, легалізацію емоцій та почуттів, можливість бути різними, самобутними, не завжди зручними. Про боротьбу , біль та надію.
      Завдяки поданим QR-кодам ви зможете послухати вірші та пісні в авторському виконанні.
  Іваськів І.В.
          Думки з тамбуру: щоденник.
- Кам'янське: Дружко, 2022.- 180 с.
          24 лютого 2022 року в українському календарі з'явилася ще одна кривава дата. Ми запам'ятали той день на все життя!
          Щоразу зазираючи до цього художнього свічада, що відзеркалює ваші болі та страхи, ви неодмінно знайдете відповіді на свої запитання і побачите свіжий відблиск блакитного неба в калюжі під ногами.
   Трегуб Ганна
        Меми війни або чортова дюжина: збірка коміксів Т.1.
- Дніпро: ЛІРА, 2022.- 84 с.
        В збірці освітлено 13 неймовірних історій про героїчну боротьбу України з російською навалою. Сюжети про "непотопляємий" крейсер"москва", пригоди циган, які вкрали танк, острів Зміїний, непереможну Чернобаївку, бджовелін та бойових гусей, вфдьмацький Конотоп, Рудий ліс і ще багато цікавих мемів війни...