Культура міста
Камянське (1936 - 2016 рр.- Дніпродзержинськ) відоме в Україні та за її межами не тільки як індустріальне місто та один з промислових центрів Придніпров'я але і як місто давніх культурних традицій та духовності. Тут багато талановитих людей - акторів, музикантів, художників, літераторів: відомий переспівач «Слова о полку Ігоровім» Олексій Коваленко, графік Роберт Лісовський, письменниця Олена Ган та інші.
В Кам'янському - 16 членів Національної Спілки художників України: Гарнік Хачатрян, Валентина Лаушкіна, Анатолій Жежер, Сергій Бабич, Михайло Додарєв..., 3 члена Національної Спілки письменників України.
До послуг населення міста:
- Академічний музично-драматичний театр ім. Л. Українки,
- Нова сцена Театру ім. Лесі Українки,
- Ляльковий театр,
- Музей історії міста,
- Міські публічні бібліотеки,
- Музичний коледж,
- Дитячі музикальні школи,
- 6 шкіл естетичного виховання,
- Художня школа ім. І.Г. Першудчева,
- 5 палаців культури та клубів різного рівня підпорядкування,
- 3 парки культури та відпочинку,
- 2 кінотеатри.
В місті налічується близько 110 пам’ятників історії, культури, архітектури, археології та монументального мистецтва, які знаходяться на державному обліку, як пам’ятки місцевого значення.
Кам'янське фестивальне - це: Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні», Всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest» , фестиваль хорового мистецтва «Співоча весна», фестивалі самодіяльної художньої творчості та аматорського мистецтва.
В місті працює муніципальне телебачення «Міська Інформаційна служба».
Історичні родзинки
«Кіно наших бабусь»
Один з перших кінозалів (слова «кінотеатр» тоді не існувало) відкрився в Кам'янському при» електро-театрі «Модерн». Це за ним вже в 1912 році закріпилася слава чи не «єдиного місця в Кам'янському, де ви за невелику платню одержуєте цілком пристойне задоволення». Не бракувало публіки і в інших місцевих електро-театрах: «Аполло», «Ампір», «Художній театр». В «Аполло» в той час демонструвалася «нова програма картин», до якої входили розкішна драма «Оголені серця», комічна картина «Макс і Дік». У «Модерні» йшла «нашуміла драма «Секрет виробництва», а в Художньому театрі - злободневна драма «Напередодні балканської пожежі або Австрійська шпигунка» і комічна драма «Викрадення на гідроплані». До речі, фільм «Фантомас» за романом П’єра Сувестера вперше пройшов на екранах Кам’яського ще в травні 1913 року.
(Чабан М. Мандрівки старим Кам’янським.- Дніпропетровськ,2004.- С.12,13)
«Тут співав Федір Шаляпін»
Виступ Шаляпіна в інженерному клубі відбувся в 1915 чи 1916 роках (точно не пригадую). Потрапити на цей концерт було непросто. До інженеоного клубу допускалися лише службовці заводоуправління та інженерно-технічний персонал не нижче майстрів...
Славетний співак погодився виступати в периферійному робітничому селищі Кам'янському, яке стало містом лише в 1917 році, напевне знаючи про чудову акустику в залі інженерного клубу, адже лаги під підлогою сцени встановлені на пляшках з-під шампанського.
(Чабан М. Мандрівки старим Кам’янським.-Д.,2004.- С.39)
«Учень Нарбута і Бойчука»
29 грудня 1893 року. в Кам'янському народився відомий український графік Роберт Лісовський. Він є автором емблеми відомої авіаційної фірми «Люфтганза», яка використовується з 1925 р. посьогодині.
(Чабан М. Мандрівки старим Кам’янським.-Д.,2004.- С.130)
«Дячиха» мала успіх
20 квітня 1910 р. у Народній аудиторії Катеринославським драматичним гуртком поставлена комедія «Дячиха». Публіку складали тільки робітникі. Вартість квитків була доступною:більшість місць коштувало 10 копійок, за виключенням першого ряду, на який квіток коштував 50 коп.
(Чабан М. Мандрівки старим Кам’янським.-Д.,2004.- С.72)
Олексій Якович Сокол - талановитий інженер-будівельник, архітектор, і скульптор, учень Іллі Рєпіна, він з 1915 року пов’язав свою долю з Кам’янським. Двадцять п’ять років він прожив у місті на Дніпрі, яке стало рідним для нього. А знають Олексія Яковича передусім як автора монумента «Прометей»- добре відомого за межами Кам'янського. А він ще дуже добре ілюстрував вірші Лесі Українки. Одна з вулиць міста носить його ім'я.