Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Найвищі житлові будинки Кам’янського-Дніпродзержинська

https://mis.dp.ua/istoriya-kamyanskogo/miski-rekordy-najvyshhi-zhytlovi-budynky-kamyanskogo-dniprodzerzhynska/

Міські рекорди: найвищі житлові будинки Кам’янського-Дніпродзержинська

28 Жовтня, 2021 

Нещодавно ми розповідали про міські вулиці з найбільшими за ліком будинковими номерами. Цього разу порушимо тему житлових будинків найбільшої поверховості.

Отже, найвища багатоповерхівка міста – монолітна 16-поверхова вежа в 3-му мікрорайоні лівобережжя. Будівництво її розпочалося за радянських часів, «коробку» будівлі майже закінчили, але в 90-ті роботи припинилися. У такому вигляді будинок простояв до 2016 року, коли його все ж довели до завершення.

Фото 2015 року

Наступні в нашому списку – 15-поверхові цегляні будинки. Три з них побудовані в 1-му мікрорайоні лівого берега з боку проспекту Дружби Народів. Первісно на їх місці планувалося збудувати три панельні 16-поверхівки. Але міський домобудівний комбінат не виготовляв таких, тож уже в другій половині 90-х тут постали три будинки з силікатної цегли на замовлення Дніпровського металургійного комбінату. Будинок на вулиці Харківській, 63 здано в експлуатацію у 1996 році, на Харківській, 65 – у 1998, на бульварі Будівельників, 42 – у 1999.

Ще одна цегляна 15-поверхівка, розташована вже в 2-му мікрорайоні, починала будуватись теж для ДМК, але за іншим проєктом. Тривалий час була «довгобудом», але зрештою кілька років тому її все-таки завершили будівництвом.

Фото 2015 року

Взагалі, на лівому березі лишились нереалізованими безліч масштабних проєктів, навіть в уже наявних мікрорайонах. Про деякі з цих нездійснених задумів ми вже писали.

Що ж стосується правого берега, то тут найвищими будинками стали три 14-поверхівки: одна на «БАМі» та дві за кінотеатром «Комсомолець». Усі вони були збудовані Придніпровським хімічним заводом наприкінці 80-х років.