Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Історія Блакитного озера

https://dnepr.name/uk/eternal-2562-istoriya-blakytnogo-ozera
Дніпропетровська область унікальна своїми природними місцями для відпочинку. У цьому матеріалі на dnepr.name ми розповімо про унікальне Блакитне озеро.

Історія

Озеро знаходиться біля траси Дніпро-Кам’янське. Історія прекрасного озера розпочинається з 1970- х років. На його місці брали пісок для будівництва лівого берега тодішнього міста 

Дніпродзержинська. Після того, як пісок витягнули, то вийшов величезний котлован, заповнений водою. Глибина доходить до 20 метрів, а площа складає близько 200 000 кв. метрів.

Біля озера немає зв’язку з головною забрудненою річкою України – Дніпро. Офіційно його називають “Єлизаветівський котлован”.

Спочатку водойма була проточною і наповнювалася водою з ґрунтів. Після каналу “Проріз” вода потрапляла в річку Дніпро. Проте, в 90-х канал “Проріз” перекрили.

Варто відзначити, що дітям в цій місцевості купатися важко, через глибину. Але вода непоганої якості. І така прозора водойма виглядає дуже незвично для нашого регіону.

А влітку тут багато людей. Величезна територія дозволила розмістити декілька баз відпочинку і пляжів як платного, так і безкоштовного. На безкоштовному великому пляжі чисто, є навіси, гірка, різні атракціони для розваг і туалет. Крім того, є кафе, альтанки та столики з можливістю приготування блюд на мангалі.

До центрального пляжу добратися найлегше на маршрутці, вийшовши на зупинці “Лавка” за селом Єлизаветівка.

До бази відпочинку “Афіни” доїхати складніше. Найлегше на власній машині, тому що, добираючись на маршрутці незручно, доведеться робити пересадку. Пляж оточений чистим сосновим лісом і дуже різким спуском до водойми. Він популярний у людей, що любить палатковий відпочинок, оскільки в такому тихому і просторому місці можна без проблем розміститися великими компаніями, і ніхто нікому заважати не буде. Варто зазначити, що на машині можна заїжджати в ліс і вибирати зручне місце відпочинку. 

На території є декілька різних кафе, альтанок, і столик з мангалами, як і в попередньому варіанті. Є туалет і душ. З розваг є невеликий аквапарк і дискотеки по літніх вечорах.

Також на території є котеджне селище. У нім розміщуються туристи, який люблять комфорт. До пляжу йти зовсім недалеко від нього.

На диких пляжах можна провести пікнік з друзями або близькими людьми, і влаштувати шикарну фотосесію в оточенні лісових сосен.

А якщо вам і цього мало, то ви можете поїхати погуляти по Кам’янському, яке знаходиться недалеко від озера.