Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Бібліотека-філіал №7

Бібліотека-філіал №7
бул. Дружби Народів, 39
e-mail: 3ludmili@gmail.com
Блог: kniga7filiala.blogspot.com
площа – 197,5 кв.м
штат – 3
Завідуюча бібліотекою – Стрельник Людмила Миколаївна
10.00 – 18.00, вихідний день – субота
Бібліотечний фонд – 20254
Читачі – 1826

Історія бібліотеки:

1977 рік - СРСР, Україна, Дніпропетровська область, місто Дніпродзержинськ - місто- трудівник, флагман металургійної і хімічноЇ промисловості. 70-ті роки для нашого міста були роками розквіту, всупереч загально прийнятому погляду часів перебудови - «період застою». Факти історії міста підтверджують, що це були роки бурхливого розвитку капітального та житлового будівництва, роки розвитку соціальної сфери (охорони здоров’я, освіти, культури). На лівому березі Дніпра виріс новий мікрорайон міста. Лівобережні мікрорайони проектувались і будувались так, щоб під рукою у людей було все необхідне – дитсадки, школи, лікарні, а про бібліотеки, на жаль, при проектуванні забули. Та попри все, жителів лівобережжя не залишили без бібліотеки. В1972 році був закладений фундамент першого лівобережного будинку, в 1974 в цей будинок в’їхали перші новосели. А вже в 1977 році бібліотека №8 прийняла перших відвідувачів. Її відкрили в житловому будинку в п’ятикімнатній квартирі 1-го мікрорайону за адресою Харківська, 1. На той час бібліотека була єдиним центром культури на Лівобережжі. Перші працівники бібліотеки 1977-1979 - Поцелуйко Л.В., Біленко А.Г., Костенко О.К., Гнояна Т.О. В 1979-1981 тут працювали Горб К.І., в 1981-1982 Стовба Н.А., Кісіль Л.І., Анісімова Г.В, в 1983-1984 Кириченко Т.Г., Мякушка Т.І., в 1984-Жежер Л.Г., КісільЛ.І.; з 1985 по 1992 працювали Смірнова А.В, КісільЛ.І, 1992-2009- ПрисвітлаЛ.В., Стрельник Л.М., Кісіль Л.І., 2010-Стрельник Л.М., КісільЛ.І., Туркіна Н.І.

В історії бібліотеки 70-ті роки були роками прогресивних змін. Активно йде процес централізації бібліотек області. В 1979 році бібліотека №8 стала бібліотекою-філією №7 Дніпродзержинської централізованої бібліотечної системи. Для робітників домобудівного комбінату, в їхньому гуртожитку, була організована бібліотека –пересувка.

В 70-80р.р. було дуже популярне гасло: «СРСР - найбільш читаюча країна світу». І хоча в цьому була велика частина пропагандистського перебільшення, та люди таки дійсно читали багато. Існувала традиція сімейного читання. Батьки читали дітям з перших років життя, багато сімей мали хороші домашні бібліотеки, люди традиційно цінували книгу та читання. Було майже нормою, що кожна сім’я читала по декілька періодичних видань для всієї родини: дуже популярні були журнали «Веселые картинки», «Мурзилка», «Работница», «Крестьянка», «Здоровье», газета «Труд», «Комсомольская правда», «Советский спорт». З новими авторами та їх творами знайомились завдяки журналам «Знамя», «Новый мир», «Иностранная література». Так дійшли до читачів «Дети Арбата» А.Рибакова, «Триумф и трагедия» Д.Волкогонова , «Архипелаг Гулаг» О.Солженицына та ін.

Великими накладами виходили зібрання творів класиків російської, радянської та зарубіжної літератури, ними поповнювались фонди бібліотеки. В той же час гостро відчувався дефіцит на хороші книги, котрі можна було тільки «дістати». Ця проблема була і в масових бібліотеках. На книги підвищеного попиту існували черги ( Медведєва, Семенова, Дюма, Голон, Проскурина та ін..)

Фінансування тих років, в порівнянні з теперішнім, було пристойним, але не вистачало потрібних людям книг. В фондах бібліотеки дуже велику частину складала література суспільно-політичного змісту, що багатотисячним накладом виходила у видавництвах «Политиздат», «Політвидав України», «Молодь України» та ін. В 1985р. в бібліотеці-філії №7 із 29000 фонду 9тис. приходилось на суспільно-політичну літературу.

Існував великий незадоволений попит на гостросюжетну, пригодницьку літературу, детективи, фантастику. 12-ти т. зібрання творів О.Дюма в яскраво червоних обкладинках одержували під особистий підпис і зберігали в бібліотеці,як особливу коштовність.

На початку 90-х, незважаючи на невелике приміщення бібліотека обслуговувала більше 2-х тисяч читачів. Для учнів сш №29, яка була поряд, бібліотека стала надійним інформаційно-довідковим центром, який допомогав у навчанні. Часто, щоб дочекатись місця в читальному залі, читачам доводилося очікувати в коридорі бібліотеки. Виконувати інформаційні запити читачів допомагали тематичні папки вирізок з газет та журналів. Дуже допомогали в роботі СКС, краєзнавчий каталог.

З 1992р. в бібліотеці працює постійний колектив – Присвітла Л.В. -зав.бібліотеки, бібліотекарі-Стрельник Л.М., Кісіль Л.І.

Кардинальні зміни в країні, в 90-х, негативно позначились на бібліотеках. СРСР перестав існувати. Важко будувалась нова країна - суверенна Україна. Різко знизилося державне фінансування бібліотек, зруйнована налагоджена протягом десятиліть система централізованого комплектування фондів. 19 97 найтяжчий рік- закриваються бібліотеки, фінансування немає навіть на зарплати, інколи бібліотеки працюють по 3-4 дні в місяць. В 1997 до бібліотеки надійшло за рік всього 74 одиниці, із них книг- 14(для порівняння: в 1985 році до бібліотеки надійшло 3055 одиниць фонду із них книг 1896). В 1998 році приміщення бібліотеки передають в комунальне господарство міста. Частину фонду разом з працівниками переводять у приміщення бібліотеки-філії №3 за адресою б-р. Героїв, 6 , з подальшим перенайменуванням в бібліотеку-філію №7. Бібліотека- філія №3, по цьому адресу, існувала з 1981 року. Фонди ії перевезли з бібліотеки №4, яку закрили в Романковому. Працівники філії №3 були звільнені з причини скорочення штатів.

Бібліотека-філія №7 за новою адресою Бульвар Героїв, 6, займає приміщення 5-ти кімнатної квартири площею 88 кв. м. і знаходиться на 3-му мікрорайоні Лівобережжя.

Незважаючи на всі негаразди у суспільно–політичному житті країни бібліотека завжди залишалась центром духовного і культурного та інтелектуального розвитку населення. Проводились вечори, конкурси, уроки народознавства та інш.

В 1998 році бібліотекою був започаткований районний фестиваль книги «Як мама і тато люблю я читати», в партнерстві з сш№30, 44, 39, Дніпровською районною радою, міським відділом культури, лівобережним будинком дитячої творчості.

Перший фестиваль був присвячений сімейному читанню та 1000-річчю літописання та книжкової справи в Україні. Це було велике свято з конкурсами, театралізованим шоу.

З тих часів це стало традицією кожного року бібліотека номінує своїх найкращих читачів, проводить для них свято. 10-а річниця фестивалю запам’яталась театралізованим святково-гумористичним шоу «Десять років потому». Учасники фестивалю представляли одну з книг-новинок не лише письмовими анотаціями, а й музичними художніми, театралізованими засобами.

В 1999 році в місті серед інших заходів по підготовці до 250-річного ювілею міста, була прийнята цільова програма «Бібліотека». Один із розділів цієї програми - укріплення та розвиток матеріально-технічної бази бібліотек. Першими її кроками став ремонт бібліотеки-філії №7. В оновленому приміщенні бібліотекарі гостинно зустрічали нових користувачів. 2000 рік – бібліотека приймає участь у Всеукраїнському конкурсі «Від роду до народу» и проводить 2-й -фестиваль книги- «ЇЇ величність книга».

У 2002 році бібліотека була визнана кращою бібліотекою в міській бібліотечній системі. На протязі року читачам видано 38338 книг та періодичних видань 2003 рік запам’ятався III-ім фестивалем шанувальників книги «Віват читач».

Бібліотека вдало розташована: в районі 5 шкіл (№ 21, 25, 29, 30, 44, гуманітарна гімназія №39), ДНЗ №34, ДНЗ №10, центр дитячої творчості, з якими колектив бібліотеки співпрацює в тісному контакті. Роботі з дітьми бібліотека завжди приділяла багато уваги, хоч і не була дитячою бібліотекою(частина фонду бібліотеки - література для дітей). Протягом останніх 20-ти років більше 80% її відвідувачів це діти та молодь. Бібліотека працювала, як інформаційний центр підтримки освіти під девізом: «Бібліотека - школі ,школа - бібліотеці». Проводилася координаційна робота зі школами. Для вчителів та дітей проводились Дні інформації, Дні бібліографії, бібліотечні уроки, Дні предметів та ін..

Весь 2004 бібліотека працює за програмою «Суперчитач» - штрихи року:

  • Читачі ДНЗ №50 «Незабудка» стали -переможцями міського конкурсу в номінації «Наймолодший читач»
  • Участь у міжнародній виховній програмі «Self- Esteem»
  • Участь у обласному конкурсі молодих обдарувань Дніпропетровщини «Краса душі у творчості іскриться» (Читач бібліотеки Стрельник Євген переможець конкурсу у жанрі фантастики).

Бібліотека завжди дбала про виховання майбутніх читачів. Багато уваги приділялось роботі з дітьми. В 2005--2006 роках бібліотека працювала з дошкільнятами по програмі «Малятко». Місія програми - «Пізнай світ через книгу». Ростимо своїх нових читачів! З успіхом була виконана в 2008 році програма –дослідження заохочення дітей до читання «Книжкові сходинки» на базі 2-го кл сш №21.

В 2006 році бібліотека святкувала 25-річчя бібліотеки по адресу б-р Героїв, 6. Цій даті було присвячене музично-театралізоване шоу «Рандеву на Героїв 6» Проводили його в дитсадку №50.

Бібліотека сьогодні:

Бібліотека філія №7 – центр краєзнавства мікрорайону Краєзнавство є одним із головних пріоритетів діяльності бібліотеки.

Останні роки бібліотека працювала по комплексній програмі «Дніпродзержинськ-наш дім: для кожного свій для всіх один» в рамках проекту ЦБС «Дніпродзержинськ-читаючий». Головне завдання бібліотека вбачала в збиранні, збереженні і наданні користувачам інформації про історично-культурну спадщину міста, в співпраці з творчими людьми краю: художниками, поетами. Бібліотека залучала своїх читачів до міських конкурсів. Так у 2005 році в краєзнавчому конкурсі «Це моє місто» переможцем в номінації «Історичне минуле» - стала читач бібліотеки Шелаєва Н.В., заступник директора СШ №44. А В 2010 бібліотека приймає активну участь у міському краєзнавчому конкурсі-марафоні ”Я знаю про Дніпродзержинськ все”, До участі в конкурсі бібліотекою були залучені учні ЗОШ № 21, 30, 25, 44. Шестеро з конкурсантів стали номінантами конкурсу: -Туманов М., Благова К., Гнідін С., Гаркавцев М., Сезоненко Н., Плахотник І. За активну участь та організацію конкурсу бібліотека була нагороджена дипломом міського голови.

Бібліотека активно пропагувала творчість заслуженого художника Україні А.М. Жежера, поетів Майбороди О.В., Євген’євої Н.Є. 2006 рік - «Краю мій, криниця для душі»: Вернісаж. Зустріч з засл. художником України Жежером А.М., презентація художнього альбому. З поетом Олегом Майбородою бібліотека давно має дружні стосунки. В 2011 році, в серпні, бібліотека презентувала його книги на Всеукраїнському фестивалі української книги "Феодосія-2011", де він став лауреатом і одержав Диплом в номінації «Дитяча література». Неодноразово проводились презентації нових книг О.Майбороди. Поетичні зустрічі лауреата літературної премії ім. М. Світлова, члена регіональної Спілки письменників Придніпров’я Н.Євгенєвої з старшокласниками завжди були цікавими. Створюються мультимедійні презентації по творчості митців краю, до знаменних подій і дат міста.

В 2009-році при бібліотеці був створений молодіжний осередок “Лоцмани краю“ Поглиблене вивчення історії міста, краєзнавчих ресурсів, їх збирання, систематизація і оформлення - ось цільова направленість осередку. Форми роботи об’єднання різноманітні. Це екскурсіїї, конкурси, засідання, свята.

На базі бібліотеки у 2008 році проводився круглий стіл «Ми місту - місто нам» ( ділимось досвідом з питань краєзнавства з колегами).

У 2007 бібліотека зайняла перше місце у творчому професійному конкурсі «Бібліографія:наука, творчість і фантазія» за створення довідково-інформаційного покажчика «Дятликова школа» на допомогу вихователям. Нові інформаційні технології при прийшли до бібліотеки разом з першим комп’ютером у 2008 році. У цьому ж році бібліотека була нагороджена дипломом газети «Событие» за внесок у соціальний та економічний розвиток міста. В 2010 році частково змінюється склад персоналу: Кісіль Л.І. -абонемент, Стрельник, Л.М. -зав. бібліотеки, Туркіна Н.І - чит зал (Присвітла Л.В. звільняється по сімейним обставинам).

Комп’ютер бібліотеки підключають до мережі Інтернет. Частково міняються пріоритети діяльності. Бібліотека стає місцем дозвілля для дітей мікрорайону. При бібліотеці запроваджуться мастер-класи з солоного тіста для дітей. Більш активно бібліотека працює з літніми оздоровчими таборами. Фінансування на книги катострофічне. До бібліотеки за 2010 рік надійшло всього 5 книг за державний кошт.Поповнення йде за рахунок подарунків читачів.

2011 рік - рік активного впровадження комп'ютерних технологій. Завдяки перемозі ЦБС в конкурсі програми «Бібліоміст» до бібліотеки надійшли ще два комп’ютери. Виросла необхідність освоення нових комп’ютерних технологій. На початку року один з працівників бібліотеки навчався на курсах «Організація та управління змінами у публічній бібліотеці в умовах інформатизації та соціально-економічних перетворень». Це допомогло в навчанні користувачів та працівників бібліотеки по оволодінню комп’ютерними технологіями, навичками роботи в мережі Internet. Збільшення кількості комп'ютерів (3–и комп’ютера) збільшило кількість користувачів бібліотечних послуг. Для користувачів здійснювався пошук в Інтернеті за запитами, сканування бібліотечних документів і їхніх фрагментів, пересилка інформації по електронній пошті, зв’язок за допомогою Skype, роздрукування матеріалів, безкоштовний доступ до мережі Інтернет. Завдяки освоєнню програми Power Point в бібліотеці було створено 7 мультимедійних презентацій, використання яких допомогало проводити заходи на більш високому рівні. В кінці року на базі бібліотеки проходив майстер-клас «Творчисть плюс іновації» на якому бібліотекарі ділились своїми напрацюваннями в створенні презентацій в програмі Power Point.

Під час літніх канікул було організовано ляльковий театр «Рукавичка». Активні читачі бібліотеки, дівчатка 8-11 років із задоволенням допомагали в проведенні вікторин, ігор, літературних конкурсів, використовуючи при цьому ляльки. Літо - пора активного обслуговування дітей в літніх шкільних таборах відпочинку.

Мастер-класи з солоного тіста тепер не тільки в бібліотеці, а запрошують до шкіл, дитсадків. Нової літератури недостатньо. З нових 248 книг лише 37 бібліотека одержала за державний кошт, інші дарункові та придбані за кошти від платних послуг.

2012 Впровадження електронних звітів Освоення нових комп’ютерних програм ( створення буктрейлерів) надає можливості пропагувати літературу в новому форматі.

Бібліотека робить акцент на нових послугах для громади: онлайн спілкування, зустрічі друзів вбібліотеці, недільний кінозал, клуб креативного дозвілля.

Заходи які носять міксовий характер (наприклад «Японія - страна гармонії» - де поряд з традиційним оглядом літератури, присутні музичні хвилинки, виставки прикладного мистецтва, майстер-класи, історичні екскурси, ігри, мають успіх у користувачів.

Залучення волонтерів до роботи бібліотеки надає можливость збільшення послуг для користувачів. Так волонтер Васильева О. В. проводить мастер класи в клубі креативного рукоділля. Разом з читачами побували на бібліотечній ярмарці в Киеві.

Змінюються часи, змінюються умови – міняємось ми – одне незмінне – ми потрібні!

2013  рік.

Покращали  технічне оснащення бібліотеки -  придбали  ноутбук  та проектор       (завдяки   одержаній  міській  премії в області культури   в 2012 р ).  Це   надало мобільності в проведенні  заходів.  Заходи стали  набагато  цікавіші, а  це, в свою чергу,   підвищило   рейтинг бібліотеки  серед населення  мікрорайону.

Створили  блог бібліотеки – «kniga7filiala.blogspot.com». Його відвідало близько 300  чоловік.

Користувачі бібліотеки мають змогу вивчати  англійську мову  безкоштовно, завдяки  програмі  «Anglijski123 в бібліотеці».

Учасники  творчої  майстерні  «Мукасолька»  Благова  Катерина, Благова Ліза та Чорна Анастасія стали переможцями  обласного марафону дитячого читання «Барвистий  книголенд» в номінації «Дива своїми руками».

Постійний  користувач  та  волонтер Ольга  Васильєва  успішно провела майстер-клас  по японському  рукоділлю  для  учасників  обласної школи керівника – менеджера, яка проходила на базі  Дніпродзержинської  ЦБС.

Вперше  бібліотека  влаштувала читальний зал просто неба  (у дворі бібліотеки ) під час літніх канікул.

Успішно  реалізовано бібліотечний проект «Французький бульвар».

За підсумками  районного конкурсу  на кращий квітник, квітник  біля    бібліотеки   визнали   найкращим  на мікрорайоні.

Фішка року -  свято Масляної. На свято  бібліотекарі  запросили  сім’ї, дітей  та  дорослих.  В програмі свята  було багато цікавих конкурсів, ігор, забав -  адже Масляна  обов’язково яскрава, весела і голосна. І  хоч не було  жердини  з  живим  півнем, а сніжки замінили тугі  паперові кульки, все  інше було по- справжньому запальним та веселим.

 2014   рік.

Реалізуючи свою   місію  колектив  бібліотеки  протягом 2014 року спрямовував свою роботу на збереження і  розповсюдження  інформаційно - ресурсної   бази бібліотеки, впровадження інформаційних  технологій, створення комфортного інформаційного середовища для задоволення  зростаючих потреб користувачів мікрорайону.

Було придбано     м’який куточок для читального залу, на абонементі замінили старий стіл та  покриття на підлогу. Оновили   штори в  маленькому  книгосховищі.

В серпні проведено   косметичний ремонт. Кімнатними квітами прикрашені всі  приміщення.  На вулиці, біля вікон  бібліотеки  влітку  висаджуються квіти.

Зацікавлено пройшла презентація художньої виставки «Шевченкіана», яку коментував  сам автор – Заслужений художник України  Анатолій Михайлович  Жежер. Приємною несподіванкою була і виставка робіт  маслом  Ольги Володимирівни  Жежер.

Приводом  для нової  творчої літературної зустрічі читачів з автором став  новий  збірник   поезії «СтихиЯ» дніпродзержинської  поетеси Анни Купрій.

Щоб урізноманітнити відпочинок дітей і залучити їх до читання,    бібліотекарі підготували та провели 11 липня «Свято шоколаду».

Протягом вересня працівники бібліотеки  та користувачі брали участь  у благодійному марафоні  «Україна починається з тебе» на допомогу воїнам АТО.

14 грудня  в бібліотеці провели  акцію "Новорічний подарунок воїнам АТО". Діти  під керівництвом  Васильєвої  Ольги   робили  ляльку  мотанку –  янголятка. Мотанка  це  і іграшка і оберіг. В глибоку давнину     лялька - мотанка   слугувала  людині захистом від хвороб, напастей, зла. Лялька  берегла людину, її  так і називали  оберіг. За звичай  найкращими  оберегами були  ляльки    виконані без допомоги  голки. Такі ляльки давали синам, які їхали у військо  служити, чоловікам в дорогу.  Ось і читачі  бібліотеки   за  старою  традицією  в подарунок  воїнам  на новий рік   зробили ці обереги.

І  до  кожного янголятка  була  додана  молитва:
Я молюся за тебе, солдате…

2015 рік.

8 нових  стільців гарно вписались  в інтер’єр читального  залу.

Бібліотека – це центр не лише задоволення інформаційних потреб у сфері навчання чи дозвілля, а й потреб, пов’язаних з розкриттям творчих обдарувань. Людина здавна шукає натхнення з різних джерел. Багато хто з читачів   займається улюбленою справою. Ми запросили саме таких   обдарованих,  які виставляють на  розсуд  інших  своє захоплення, талант і  творіння своїх рук – малюнки, вишивки, поезію, пісні. Сальник  Марина, Корогодіна  Катерина Спиридоновна відкрили магічний світ вишивки, Михайличенко В.М. - в’язання, Берелет Людмила -  писанки, Благова Олена- рукоділля  з бісеру. Поети Олег Майборода та Анна Купрій  на  зустрічах  з читачами завжди  діляться  своїми творчими здобутками. Давній друг, волонтер Васильева Ольга Андріївна  з задоволенням пропонує свої творчі роботи з рукоділля,а також свої коллекції. Заслужений  художник України – Анатолій Михайлович Жежер  неодноразово проводив  авторські виставки в стінах бібліотеки.

Залучити  дітей  до творчості допомагають  майстер-класи. В  2015   їх було проведено 16, з різних  видів  рукоділля  – декупажу, бісеру, з писанкарства, солоного тіста, плетіння з резинок,  ляльок- мотанок.  Проводили їх як бібліотекарі  так і волонтери.

2016 рік.

Колектив бібліотеки нагороджено  грамотою за участь у професійному конкурсі в номінації  «Кращі масові заходи для дітей – 2016».

Замінено    старі  вікна на абонементі  та читальному залі  на нові пластикові та фасадну вивіску бібліотеки.

Бібліотека зареєструвалась в  соціальних мережах –  «Фейсбук» та «В контакте». Це  нова реклама бібліотеки  і певний  імідж.

2017 рік.

Працівники бібліотеки працюють за локальними програмами «Недільні зустрічі», «Книжкові промінці» (Школа маленького читача), «З бібліотекою канікули – сумувати ніколи» (робота з літніми оздоровчими таборами), «Вітер з Фудзіями» (рік Японії в Україні).

Йде  активне  позиціювання бібліотеки  в соц.  мережах, на блозі «Ббіліопазли».  Спільнота нашої сторінки «Бібліотека на бульварі  Героїв міста Кам’янського»  на Фейсбуці   налічує на сьогоднішній  день 164 особи. Протягом року виставлено  118  власних матеріалів.

2018 рік.

Колектив бібліотеки нагороджено подякою директора КЗ ЦБС КМР за оригінальність, креативність, роботу на випередження.

Бібліотекар М’ясоїд Надія нагороджена подякою від Департаменту з гуманітарних питань за особисті досягнення та професіоналізм.

Протягом року реалізовано авторські бібліотечні проекти «Бути жінкою»: дружній простір  для молодих  пані, «Як стати  козаком  за сім днів»., "Хендмейд-тур  країнами  світу за  чотирнадцять годин."

Бібліотека продовжує активно працювати за міні-програмами. Цього року це –
«Книжкові сходинки»: сприяння  освітній програмі ДНЗ №34 «Незабудка» «Літо кличе до  бібліотеки»: програма роботи з літніми  оздоровчими таборами  ЗОСШ  №30, №21, №25, №44. Програми успішно реалізовані.

Кількість відвідувачів сторінки «Бібліотека на бульварі  Героїв міста Кам’янського»  на Фейсбуці налічує  289 осіб.

2019 рік.

Бібліотека змінила адресу: отримала приміщення на проспекті Дружби народів, 39.

Читач нашої бібліотеки Колесникова Катруся стала переможцем у обласному конкурсі «Читай, мрій, перемагай!»,  на  кращий  плакат- мотиватор для заохочення  дітей до читання.

Колектив бібліотеки, протягом року, активно підвищує свою професійну компетентність: навчання на обласних курсах підвищення кваліфікації (М’ясоїд Надія), курси  з  медіа грамотності  «Розрізняй  та перевіряй» (Стрельник Л., М’ясоїд Н.), тренінги Дмитра Калініна  «Чарівний світ  презентацій».

Для відвідувачів бібліотеки проведено уроки фінансової грамотності «Абетка грошей», психологічні тренінги «Як знайти порозуміння», «Вчимося дякувати», День здоров’я, День моркви, День друзів, День дарування книг.

За ініціативність та професіоналізм при створенні та реалізації авторського проекту «Як стати козаком за сім днів» бібліотекар Кісіль Людмила нагороджена грамотою від Департаменту з гуманітарних питань міської ради.