Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

2022 рік

Військовий щоденник

Бібліотечна хроніка

24 лютого 2022 року життя кожного українця  розділилося на «до» та «після». 

2022 рік

25 лютого
Створена наша Бібліотечна волонтерська спільнота. Разом, налагоджений зв'язок з міськими благодійними фондами  та волонтерськими центрами, облаштовані укриття, створений банк одягу, взуття, білизни, посуду, їжі для ВПО.

27 лютого
На юнацькому відділі ЦМБ ім. Т.Г. Шевченка розпочалися заняття 8-годинного курсу з надання першої домедичної допомоги. Курс дав відвідувачам знання і практичні навики, як допомогти собі та ближнім під час екстреної ситуації.

28 лютого
Бібліотека (її підвал)почала працювати як укриття для мешканців міста. Було складено графік чергування  працівників в бібліотеці цілодобово.

2 березня
Бібліотека почала обслуговувати користувачів. Відкрита 24 години на добу. В день обслуговування  користувачів, а з 18 години і до 8-ої ранку підвали бібліотеки використовують  як укриття для мешканців міста.

16 березня
Кожний на своєму місці!
Бібліотечний СХРОНукриття всім, хто цього потребує!

19 березня
З 21 березня в бібліотеці-філії 2 стартує благодійний ярмарок.
20 % від кожної покупки будуть перераховані на потреби ЗСУ , ТРО та переселенцям.
Купуючи іграшку, прикрасу, гарне мило або сувенір, ви маєте змогу подарувати радість та чудові емоції дитині або близькій людині. Тим самим допоможете нашим захисникам та українцям, які були вимушені залишити свої домівки, а також підтримаєте майстра в такий скрутний час.
Підтримаємо економіку нашого міста! Допоможемо тим, хто потребує цього!
Чекаємо всіх охочих за адресою : Соцмісто, вул. Менделєєва 5а, Бібліотека-філія 2 , з 10-00 до 17-00 окрім суботи та неділі.
Разом до перемоги!

22 березня
Вечір 22 березня. Поезія рятує!
Поетичні читання за участі Сергія Злючого, Марії Гончар, Андрія Енбулатова, Анатолія Вінника.

22 квітня
 Бібліотеки Камянського працюють.
Тут кожен знаходить собі заняття до душі, присвячує час новим знанням та саморозвитку. Ще від початку війни працівники переконалися у тому, що їхні заходи дають змогу мешканцям та гостям міста зняти стрес, поспілкуватися та підтримати один одного. Тож, усіх охочих запрошуємо у гості щодня з 10.00 до 17.00 крім суботи та неділі.

11 травня
В юнацькому відділі Центральної бібліотеки пройшла вистава, але актори були незвичайні – лялькові. Театр Світлани Олійник( керівниця театральної студії Центру позашкільної роботи та дитячої творчості) робить дітей щасливими!

20 травня
 Життя триває!
Ми перестали рахувати дні та ночі. Ми просто працюємо на перемогу 24/7. У нашому житті трапляється все: трагічне, романтичне, комічне. Тримаємося один одного й допомагаємо, допомагаємо, допомагаємо: грошима, продуктами, речами, теплом своїх душ і сердець, добрим ставленням до всіх.
Ми продовжуємо збір коштів на підтримку ЗСУ. Дякуємо всім нашим читачам, друзям, колегам, рідним, кам янчанам і гостям нашого міста, майстриням, які відраховують 20% від продажу власних виробів на ЗСУ за підтримку та довіру до бібліотеки й бібліотекарів. Ми разом перерахували на потреби ЗСУ понад 20 000 грн.
На нашій виставці-продажу завжди є щось новеньке!
Купуєш — підтримуєш ЗСУ!

1 червня
Запросили до бібліотеки на свято до Дня захисту дитини дітей з родин ВПО, що мешкають у гуртожитку енергетичного технікуму. Підготували розваги, солодкий стіл, а потім пішли у наш міський парк, де діти разом з батьками відвідали безкоштовно різноманітні атракціони.

9 червня
Закінчили цілодобове чергування в бібліотеці.

21 червня
 Майстер-клас "Вишивка стрічками" Наталії Левченко!
Ми не розмірковуємо на тему "Чи врятує красота світ" - ми її створюємо й вона рятує нас. А цього зараз цілком достатньо!
Сьогодні у бібліотеці на Шевченка розпочалась серія платних майстер-класів на підтримку ЗСУ. Майже три години щастя й краси. Погляньте, що у нас вийшло. Перші роботи були блискучими, ми впорались, майстриня задоволена своїми підопічними.
Наступний тренінг відбудеться 6 липня. Записуйтесь та допомагайте своєю творчістю собі й ЗСУ!

16 липня
Щоп'ятниці о13.00 поспішаємо на зустріч з нашими маленькими друзями з гуртожитку енергетичного технікуму. І нехай їх залишилось зовсім не багато, радіємо за них, що вже мають кращі умови життя, ми все одно їдемо до них. Бо вони чекають.
Разом з бібліотекарками відділу абонемента бібліотеки на Шевченка та бібліотеки -філії№9  вийшли на вулицю, аби поніжитися на сонечкупограли в рухливі ігри з м'ячем, кидали кільця, а коли всі вже втомилися, почитали лежачі дитячі журнали ласуючись смаколиками.

16 липня
Щопонеділка та щосуботи рятуємо себе арттерапією з допомогою Катерини Колісник(ГО "Мости Дніпра")!
Хтось каже що це пустощі, дрібниці. Для когось, звісно, так. Але не для тих, хто зараз у бібліотеці творить маленькі дива і для себе й для інших!
Разом до перемоги

29 липня
29 липня 2022 пятниця. Літня симфонія настрою.
На чергову літературну тусу зібралися ті, хто хотів перевірити власні сили в англійському. А допомогли їм у цьому наші друзі зі Studio "Class" - письменниця Оксана Павлова, викладач англійської мови Галина Павленко та музикант Всеволод Павленко.
Як і годиться привіталися англійською, перевірили рівень знань, разом з пані Галиною читали казку англійською й українською мовами "Літня симфонія настрою", слухали музику та відгадували якому настрою відповідала та чи інша мелодія.
Настрій підіймала не лише музика, а й цукерки, що знаходились у чарівному мішечку. Діставши з мішечка наосліп цукерочку треба було назвати колір обгортки англійською. І смачно, і цікаво, і пізнавально.
Діти із задоволенням підтримали пропозицію пані Галини поставити виставу за казкою Оксани Павлової «Літня симфонія настрою», розібрали ролі та й у гарному настрої пішли готуватися, бо у наступну пятницю репетиція.

29 серпня
Читачі бібліотеки на Шевченка відкрили для себе гурт "Puzzlebox". Концерт був чудовий, сподіваємось на наступну зустріч. ЗСУ потребує нашої підтримки. Тому всі активності, що відбуваються у бібліотеці, проходять під гаслом "На підтримку ЗСУ". Дякуємо музикантам. 3110 грн пішли за призначенням.

5 вересня
 Нові експонати на виставціпродажу "Попри війну"(Аліна Ланс і Вільх'яльм Еллерт). Купуєш-допомагаєш ЗСУ!

5 вересня
               Пікнік із сардельками на багатті, діти просили – ми виконали.
Тетяна Іванівна з Центральної міської бібліотеки із працівниками купили смачних сардельок і ми(Іван Данілевський та Iryna Danilevska )приготували на вогнищі та почастували дітлахів із модульного містечка переселенців, що на лівому березі Кам'янського
Привезли величезні пакети з одягом, які зібрали та передали працівники бібліотека на Шевченка. Діти всі різні, іноді спалахують конфлікти, але доброта і ласка все перемелюють. Продовжуємо збір іграшок, солодощів, також актуальні настільні ігри та діафільми українською мовою. Також дітки просили ще футбольний м'яч та настільні ігри, для вечірніх зустрічей восени

8 вересня
Попри війну відбулася презентація нової книжки краєзнавця, письменника Олександра Слонєвського "Село не торкане культурою". За словами іншого нашого краєзнавця Юрія Антоновича Пителя дехто вже зараз має "Повне зібрання творів пана Слонєвського".
Але декілька примірників нової книжки ще є для продажу.
Звертайтесь. Воно того варте. Історію рідного міста соромно не знати!
Ваша бібліотека на Шевченка!

14 вересня
14 вересня 2022 Сюрприз від майстрині Римми Овчиніної: квітка-ручка на виставціпродажу у бібліотеці на Шевченка.
Купуєш-допомагаєш ЗСУ!

20 вересня
Ми повернулися додому. Ну скажіть, доки можна чекати поки закінчиться ця клята війна?
Обридло аж до кислиць боятися і ховатися по закутках, постійно прислухаючись до серен.
Ми не збиралися живим гуртом півроку, а, здається, нібито півжиття!
Скільки всього відбулося в кожного з нас:
хтось виїжджав і повернувся,
хтось вступив до вишу,
хтось став справжнім волонтером,
а хтось навіть написав нову книжку…
Ми ж не просто творчі люди – ми український #VivArt що працює на юнацькому відділі!
І от, нарешті, сталося

22 вересня
На засіданні краєзнавчого товариства обговорювали долю аеродрому, як складової аероклубу м. Кам'янське. Доповідь Віктора Ольгашка була змістовною та аргументованою

23 вересня
 Любі друзі! Зараз у Бібліотеці на Шевченка проходить виставка-продаж на підтримку ЗСУ. На виставці представлений надзвичайно різноманітний вибір крафтових шедеврів найкращіх майстрів нашого міста. Щиро запрошую долучатися до шопінгу і вірити у нашу перемогу! здесь: Бібліотека на Шевченка

23 вересня
VivArt зустрівся наживо у рідному Кам’янському, що на Дніпропетровщині , у рідній Бібліотеці на Шевченка, де ми виросли до Всеукраїнської мистецької спільноти талановитої молоді.
Як завжди, смакували ароматним чаєм і солодощами, ділилися новими творами, обіймалися і навіть привітали рідне місто з днем народження, помилувалися Кам’янським в мініатюрі.
А прощаючись, ми пообіцяли одне одному, що обов’язково зустрінемося незабаром, щоб разом створювати свіжу українську літературу.

23 вересня
Закриття проєкту "Крок назустріч", що успішно реалізований у нашому місті.

28 вересня  
Розпочинаємо спільний проєкт Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова та Центральної міської бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка (м. Камянське) в рамках Всеукраїнського проєкту «Lib:продовження».
Чекаємо на Вас 30 вересня о 9.45
Чергова по бібліокухніНаталя Спаріхіна
Посилання для підключення до конференції Zoom
https://us04web.zoom.us/j/6532341403...
Ідентифікатор конференції: 653 234 1403
Код доступу: 123
Впродовж 15 хвилин на Вас чекатимуть: привітання зі святом, гарячі новини, книжкові смаколики, вікторина «вправний бібліокухар» із розіграшем книги та міні-тест на справжнього бібліотекаря від Тетяни Герасюти.

5 жовтня
Готуємо виставку-продаж робіт учнів школи акварелі Анастасії Пустовойтенко!
Купуєш-допомагаєш ЗСУ!

6 жовтня
Презентували книжковий просвітницький проєкт "Військо читає". 150 новеньких книжок з історії, філософії, економіки, психології доступні у відділі абонемента .
Проєкт "Військо читає" став можливим завдяки підтримці волонтера Андрія Іванченка
Ваша бібліотека на Шевченка!

10 жовтня
Відділ абонемента ЦМБ ім. Т.Г. Шевченка презентував нову книжкову виставку "Козаки XXI століття"

12 жовтня
Знайомились із творчістю поета-лірика, музиканта, художника, кінорежисера, волонтера, патріота Артема Сенчила.
Вірші читали Тетяна Березовська, Марія Гончар, Інна Табакова, гості з Дніпра та Харкова.
День 174
Бавовна виросте з трави,
До гнізд повернуться лелеки,
А від Чукотки до Москви
Настане тиша, як у пеклі.
І Михаїл опустить меч,
І роз’їжачаться майдани,
Круїзний лайнер зайде в Керч,
А «Боїнг» сяде у Жулянах,
Всміхнеться Сян і стихне Дон,
До хмар підніметься калина,
На синім потязі Патрон
Поїде в Крим шукати міни,
Герой почистить кулемет
І ляже спати до світанку.
І зніме Бог бронежилет.
І знов одягне вишиванку.

13 жовтня
На засіданні краєзнавчого товариства Римма Занько познайомила з документами, які висвітлюють події першої світової війни (1914-1918 рр) на території Катеринославської губернії.
Перша світова війна почалася 28 липня 1914. З 59 існуючих на той період держав у війну було залучено 38 країн. У результаті війни припинили своє існування чотири імперії – Російська, Австро-Угорська, Османська і Німецька. Країни-учасниці втратили більше 20 млн. військових і мирних жителів. Катеринославська губернія була розташована далеко від плацдарму воєнних дій, але тисячі її мешканців стали учасниками і жертвами цієї війни.

27 жовтня
            Відкриття виставки робіт Наталії Левченко "Вишивка стрічками: нове дихання давнього мистецтва ". Погляньте, яка краса оселилася у бібліотеці на Шевченка. Свято фарб, технік, емоцій. Повірите, це щастя мати такі роботи у власній колекції. І хтось пішов з виставки цілком задоволений, бо мав чудовий подарунок від пані Наталії, інші робили собі подарунок власноруч. У нас все вийшло. Прихильників майстерності Наталії Левченко побільшало!
Приходьте. Виставка працюватиме до 4 листопада!
Ваша бібліотека на Шевченка!

7 листопада
У бібліотеці на Шевченка майже 8 місяців працює виставка продажу виробів наших неймовірних майстринь. 20% з кожної покупки вони перераховують на підтримку ЗСУ.
Купуєш — допомагаєш ЗСУ!
А ми вже почали готуватись до новорічних свят!
Все буде Україна! Ваша бібліотека на Шевченка!

7 листопада
Ранок починаємо з музики без супроводу повітряної тривоги. 53 хвилини лише звуки музики. Дякуємо Всеволодові Павленку за чудовий настрій зранку і за концерт, що відбувся днями!

9 листопада
Святковий день! У камерній залі Нової сцени музично-драматичного театру ім. Лесі Українки вітали працівників культури та майстрів народної творчості.
Грамоту від голови обласної ради Миколи Лукашука отримала директор КЗ ЦБС КМР Лариса Денисюк.
Колектив нашого закладу отримав диплом в номінації «Міцний тил культури» у рейтингу «Кращий у культурі - 2022».
Подякою та подячними листами міського голови нагороджені завідувачка філії 8 Тетяна Гончар, бібліотекарка Ганна Голубовська, художниця Анастасія Пустовойтенко, майстриня Наталя Левченко та письменниця Євгенія Яворська.
Марія Гончар стала лауреаткою міської премії культури «Камянське мистецьке перевесло»

15 листопада
В суботу в бібліотеці на Шевченка, 14 знову зібрались на творчу зустріч дівчата - внутрішньо переміщені особи. Робили брошки- кавунчики, що є одним з символів міста Херсона. А потім святкували звільнення цього міста власноруч спеченими патріотичними пряниками та тортом. Слава ЗСУ!

5 грудня
Ми вітаємо всіх волонтерів і дякуємо їм за те, що одного разу вони зважилися на цей крок. Бути волонтером дуже непросто, але чим більше душі ти вкладаєш в те, що робиш, тим сильніше віддача. Волонтерство допомагає розкрити в самому собі ті таланти, які більше ніде не реалізувати, будь то набуте вміння варити мило, розкритий талант клоуна або співака, можливість перетворитися на вчителя фізики або розвинути свої лідерські та організаторські якості. Для нас волонтерце синонім щасливої людини. Ми вітаємо вас зі святом, наші щасливі друзі, і говоримо вам спасибі!
Ваша бібліотека на Шевченка!

7 грудня
День розпочався з приємних новин. Бібліотеку на Шевченка відібрано до участі в проєкті «AlterFundLib»!
Проєкт є короткостроковим (реалізується до кінця 2022 року) і передбачає: навчання представників бібліотечної галузі онлайн (два тренінги), менторську підтримку, брейнштормінг з фасилітатором, і опрацювання 20 концепцій напрацьованих проєктів спрямованих на альтернативне фінансування закладів і підтримку діяльності бібліотек у нестабільні часи війни.
Фінальний захист проєктів відібраних учасників та учасниць буде завершено матеріально-технічною підтримкою (ноутбуки, проєктор, принтери, павербанки тощо) та наборами тематичних книг для їхніх бібліотек.

12 грудня
Зібрали святкові пакунки для наших Захисників. Чай, кава, смаколики, мед, газові балончики, теплі шкарпетки, ліки та подарунки від учнів 1-А класу ліцею 24, все це завтра поїде хлопцям з Курахово. Дякуємо всім за активну участь. Разом до Перемоги.

15 грудня
В юнацькому відділі бібліотеки на Шевченка розпочала роботу художня виставка-продаж "Світ очима Галини Кулаги".
Офіційна презентація відбудеться на Різдво - 25 грудня о 14.00

17 грудня
Попри війну ми готуємось до свята. Завітайте на нашу Бібліоялинку, купуйте новорічні іграшки наших чудових майстринь. 20% від продажу кожної іграшки піде на потреби наших військових!
Купуєш — допомагаєш ЗСУ!

21 грудня
Ранок у бібліотеці на Шевченка почався з яскравого майстер-класу "Вишивка стрічками новорічної кульки" Наталії Левченко. Сонячно, тепло, є світло! А ввечері все змінилися. Знеструмлення! Затримався показ кіно в юнацькому відділі, але глядачі не хотіли розходитись, чаювали, чекали на диво. І воно настало. З'явилось світло. Але пощастило не всім. Шахісти закінчували гру майже у повній темряві!
Але світлу бути!

23 грудня
Різдвяні павучки майстрині Лариси Лосенко «Плетіння із соломи» у світі дуже поширене, а от "павуків", окрім українців, плетуть ще литовці та фіни. Умільців, які професійно плетуть "павуків", в Україні назбирається з десяток і одна з них Лариса Лосенко (м.Кам'янське) Лариса Лосенко — писанкарка, яка неодноразове влаштовувала у бібліотеці на Шевченка виставки писанок, зацікавилася соломою. Відтепер її павучки прикрашатимуть не лише її власну оселю, а й виставковий зал музею «Літературне Придніпров’я» та читальну залу бібліотеки на Шевченка! Охочі мають можливість придбати різдвяних павучків. Усі кошти від продажу підуть на підтримку військових! Купуєш —допомагаєш ЗСУ