Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Жуган Володимир Олександрович


Жуган Володимир Олександрович
(1926 - 2008)

Член Спілки художників України, Заслужений художник України.

Твори зберігаються в художніх музеях Дніпропетровська, Донецька, Кам’янець-Подільського. Брав участь у художніх виставках з 1951 р.

Народився 27 серпня 1926 р. в с. Лихівка Дніпропетровської області. Закінчив Дніпропетровське державне художнє училище (1950 р.). Після закінчення училища він активно включився в творче життя художників Дніпропетровщини, керував студією образотворчого мистецтва будинку піонерів Дніпродзержинська (1951-1956 рр.). Творча дружба і спільні виїзди на етюди з народним художником України Г. Г. Чернявським (1924-1981 рр.) в 60-ті роки вплинули на формування В. О. Жугана як професійного художника. Картина «Весна» є результатом спільної роботи двох визначних художників. Майстерність і художній рівень митця зростали з кожним роком. Він приймає участь в обласних і республіканських виставках. За успіхи в образотворчому мистецтві в 1961 р. В.О. Жуган був прийнятий до Спілки художників України. Він перший живописець Дніпродзержинська, удостоєний звання Заслуженого художника України. Володимир Олександрович – пейзажист за покликанням. Пори року – роздолля для творчості художника, де в усьому своєму різнобарв’ї позує йому красуня природа: «Гречиха цветет», «На окраине села», «Река Орель», «Осенний дуб»

Значне місце в його творчості посідає індустріальний пейзаж. Він створив величну поему про народження металу, мовою живопису зумів передати своєрідну красу і романтику нелегкої праці металургів. Це серія пейзажів «Дніпро індустріальний», «Ритм Дзержинки», «Трудовий Дніпродзержинськ». Під час будівництва Дніпродзержинської ГЕС він писав багато етюдів, робив замальовки безпосередньо на будівництві. В результаті з’явилися пейзажі «Біля майбутнього моря», «На березі Дніпра»«Дніпродзержинська ГЕС». Велика заслуга, що він один з перших художників Придніпров’я звернувся до теми Тараса Шевченка. Створені Жуганом художні полотна, відомі не тільки в Україні, але й в Росії , країнах Європи, США, піднімають його в ранг одного з найталановитіших самобутніх художників сучасності.

15 вересня 2008 року пішов за обрій життя великий художник Жуган Володимир Олександрович. Його картини будуть жити в віках, а нові покоління дніпродзержинців будуть відкривати нові глибини його творчості.

Похований в Кам'янському.

БІБЛІОГРАФІЯ:

  1. Вічне джерело натхнення: [Про персональну виставку В.О.Жугана «Сезони життя»] // Відомості. – 2006. – 26 квітня. – с.5.
  2. Володимиру Жугану присвоєно звання Заслуженого художника України //Відомості. – 2006. – 5 квітня. – с.6.
  3. Художники Дніпропетровщини. – Дніпропетровськ: Дніпрокнига, 2004. – с. 44 – 47.
  4. Художники Днепропетровщины: Библиографический справочник. – Днепропетровск, 1991. – с. 72 – 73.
  5. Макаревич З. Подорож незабутніми місцями //Дзержинець. – 1989. – 21 січня. – с.5.
  6. Сизоненко І. Виставка ювіляра //Дзержинець. – 1986. – 30 серпня. – с. 3.
  7. Сизоненко І. Пензлем збережена пам’ять //Дзержинець. – 1985. – 19 січня.
  8. Сизоненко І. Творчий звіт художника //Дзержинець.- 1981. – 4 січня.
  9. Жуган В.А. История городов и сел Украинской СССР. Днепропетровская область. – К.: 1977. – 622 с.