Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Бібліотека-філіал №5

Бібліотека-філіал №5
вул. Харківська, 67
e-mail: [email protected]
площа – 106 кв.м.
штат – 2
Завідуюча бібліотекою – Какуша Ганна Борисівна
10.00 – 17.00, вихідний день – неділя
Бібліотечний фонд – 15507
Читачі – 1213

Історія бібліотеки:

Лівий берег Дніпродзержинська називають самим молодіжним районом міста. Будівництво цієї частини міста розпочалося наприкінці 70-х років XX cт.

У 1979 році був побудований I мікрорайон. Збудували тут і загальноосвітню школу, і дитячий садок, а музичну школу розташували у шестикімнатній квартирі на першому поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку.

У вересні 1984 року приміщення музичної школи віддали дитячій бібліотеці.

На той час наша бібліотека була бібліотекою – філією № 14.

1 вересня 1984 р. в бібліотеці працювало 2 бібліотечних працівника:
Завідуючий бібліотекою - Неклеса Тамара Миколаївна , яка на протязі 15 років (до 2000р.) керувала робочим процесом та бібліотекар - Рябова Ганна Іванівна.
На січень 1985 року фонд бібліотеки складав 4845 примірників та 15 назв періодичних видань.
На початку 1985 року до бібліотеки прийшли Ситнік (Власюк)Тетяна Антонівна та Перцева Світлана Іванівна. Основним напрямком роботи філії, як і усіх дитячих закладів того часу, було формування у молодого покоління комуністичного світогляду, патріотизму та загальнолюдських якостей, таких, як доброта, вихованість, чемність, любов до близьких, милосердя…
Всього півтора роки проробила в бібліотеці Рябова Ганна Іванівна і на її місто взяли Чередніченко Надію Іванівну. Саме вона працювала з самими маленькими читачами і заснувала при бібліотеці ляльковий театр. І ляльки в нас були не тільки ті, що надягаються на руку, але й ті, котрі надягаються на пальчики (Надія Іванівна сама шила ляльок і прилучала до цього заняття дівчаток). А показувати спектаклі ляльками, зробленими своїми руками, ще приємніше. Діти любили ці приємні часи в бібліотеці. Надія Іванівна проробила в бібліотеці до 1993 року. Замість неї до роботи прийшла Сягайло Тетяна Михайлівна.
Завідуюча Неклеса Тамара Миколаївна згадує, як організовано та весело святкували вони тоді Дні народження бібліотеки, писали святкові телеграми. Актив читачів був дуже талановитий. Мама Ірини Собко (читачки бібліотеки) на одне таке свято спекла торт у вигляді великої книги. «Ще на згадку приходять Дні самоврядування, які проводила бібліотека разом з дітьми», – каже Тамара Миколаївна. Намагалася бібліотека допомогти і одній дівчинці-інваліду, котру привозили до бібліотеки на інвалідній колясці. Щоб звернути увагу на проблему дівчинки – інваліда Тамара Миколаївна запросила додому до цієї дівчинки кореспондентів з газети.
Велася кропітка робота і по формуванню фонду бібліотеки.
На січень 1995 року фонд бібліотеки вже складав 19476 примірників та 30 назв газет та журналів.

З 1991 року в бібліотеці працює молодий спеціаліст Чуйкова Лариса Іванівна. Саме її ідеєю було організувати при бібліотеці Клуб прихильників тварин «Нерозлучні друзі». Цей клуб проіснував 15 років ( з 1992 по 2007). Тоді ми були першою бібліотекою, в нашій системі, яка впроваджувала таку форму роботи з дітьми.
Засідання клубу, які проводила Лариса Іванівна сама, або за допомогою активних членів клубу, були цікавими, різноплановими та пізнавальними. За цей час в клубі було проведено близько 100 засідань. Серед них: «Наші співучі друзі», «Мешканці живих куточків», «Гадюки на всі випадки життя», «Чи кожна кішка гуляє сама по собі», «Самий вірний пес», «Маленькі пухнасті друзі», «Нерозгадані тайни пернатих», «Гризуни, яких ми любимо», «Мову рідної природи розуміти серцем вчись», «Крилаті красені довкілля заселили», «У всякої пташки свої замашки», «Собаки з нами раз і назавжди…».

1998 рік – увійшов в історію як рік перейменування філії з № 14 у філію № 5.
В бібліотеці знову працює 2 працівника - Неклеса Т.М. та Чуйкова Л.І. Але робота клубу продовжувалася.
У 2000 році з бібліотеки пішла Неклеса Тамара Миколаївна.
Завідуючою призначена Чуйкова Лариса Іванівна, а провідним бібліотекарем Какуша Ганна Борисівна.
В 2004 році клуб прихильників тварин «Нерозлучні друзі» став переможцем міського конкурсу в номінації «Самий цікавий читацький клуб» і нагороджений підпискою на журнал «В мире животных», який бібліотека отримувала протягом 3-х років.
На січень 2005р. фонд бібліотеки становив вже 23849 примірників та 15 назв періодичних видань.
Б І Б Л І О Т Е К А   С Ь О Г О Д Н І
Минає час, змінюються вимоги щодо формування особистості маленької людини, розкриття її талантів. Бібліотека шукає нові форми роботи з дітьми.
Це різноманітні ігри, конкурси, костюмовані вистави…
2007 рік - бібліотека бере участь у конкурсі «Найкращий читач 2007 року». Учасником 2-го та 3-го турів став читач бібліотеки Карпенко Юрій.
Чуйкова Кристина брала участь у заході, який проводила обласна бібліотека для дітей «Віват,читач 2007!».
2008 рік – 23 квітня відбулося Свято книги просто неба «Разом весело читати». Відкрили свято наші читачі Карпенко Ю. та Чуйкова К. За сценарієм вони були літературними героями – Томом Сойером та Пеппі Довгопанчохою. А на Святі міста, який проходив у парку культури та відпочинку, ті ж читачі грали ролі Гаррі Поттера та Баби Яги. Ось такі таланти виховує наша бібліотека!
Серпень 2008 – на посаду завідуючого призначається Задорожня Юлія Вікторівна, провідним бібліотекарем працює Какуша Ганна Борисівна.
Наприкінці 2008 року бібліотека була закрита на капітальний ремонт. Всього два місяці ми не обслуговували читачів, але робота в бібліотеці просто «кипіла».
Фонд бібліотеки на січень 2009 р. становив 21224 примірників та 3 назви періодичних видань.
Керуючись вимогами часу, ми узяли курс на притягнення до бібліотеки юнацтва та дорослого читача.
За рік ми поповнили наш фонд на 616 примірників. З яких 365 – отримали в дар від читачів (акція «Подаруй бібліотеці книгу») та 140 видань для дорослого читача нам передала бібліотека - філіал № 7.
В оновлену дитячу бібліотеку стали приходити все більше дорослих. Це мами та бабусі нашої малечі. Їм треба була література по вихованню, про те, як привчити дітей до читання. Проблема читання та виховання в родині стає дуже актуальною. Виникає нова ідея – створити при бібліотеці Клуб сімейного читання «Джерело», який очолює Задорожня Ю.В. Цікаві зустрічі проводимо тепер разом: діти, бібліотекарі, батьки.
З 2009 року бібліотека працює за профілем родинного читання, посилює свою роботу з дітьми з малозабезпечених родин, дітьми – сиротами, які тимчасово перебувають на профілактичному лікуванні у ДДПС (дитячий протитуберкульозний санаторій), матерями – одиначками.
У лютому 2009 р. пройшло перше засідання родинного клубу «Джерело». На засідання «Юні таланти нашого міста» у якості гостей були запрошені члени іншого молодіжного літературно – мистецького клубу «Віварт». В роботу клубу ми намагаємося внести креативні ідеї. Тому засідання у нас відбуваються не лише в приміщенні нашої бібліотеки, а й на свіжому повітрі. Це сумісні прогулянки до лісу влітку, екскурсії до центральних бібліотек, відвідування міської ялинки , сумісні свята читання, подорожі до кімнати дитинства наших батьків… Організовуємо ми і зустрічі з «яскравими» мешканцями нашого міста: поетесою Анною Купрій, фотографом Іриною Лук’янішиною, дитячим поетом Олегом Майбородою…
2010 рік - філіал відвідують, згідно єдиній регістраційній картотеці , 1000 постійних читачів.
Досягнення 2011 року
• перемога нашої читачки Бараннік Марії на конкурсі «Найкращий читач України – 2011» , де вона одержала I місце у Дніпродзержинську та приймала участь в обласних змаганнях ;
• перемога у гранті програми «Бібліоміст» та встановлення комп’ютерної техніки у приміщенні читального залу.
8 вересня 2011 р. відбулося урочисте відкриття Інтернет - куточку.
Діти та їх батьки тепер мають два комп’ютери, принтер, сканер, безкоштовний Інтернет, змогу спілкуватися по скапу, Wi-Fi доступ.
Влітку ми тісно співпрацюємо з пришкільними таборами.
1 червня 2012 року розпочав свою роботу відеосалон «Країна Мультляндія». Кожного четверга та п’ятницю о 15 00 всі бажаючі діти можуть прийти до нас в бібліотеку на перегляд мультиплікаційних фільмів.
Крім того, діти з малозабезпечених родин та мами – одиначки з січня 2012 року відвідують при бібліотеці міні – тренінги з комп’ютерної грамотності. Цю нелегку справу узяла на себе провідний бібліотекар Какуша Г.Б.
Бібліотека працює у тісному співтоваристві з Центральною дитячою бібліотекою, Центральною бібліотекою для дорослих, бібліотеками – філіалами нашого міста.
Ми прагнемо, щоб наші користувачі сприймали бібліотеку як сучасний заклад культури, необхідний окремим особам та цілим громадам.

2013 рік

Продовжуємо тренінги з комп’ютерної грамотності. Тепер навчаються молоді мами  та пенсіонери. Бібліотека показала літнім людям, що пенсія – не привід для смутку, а час для творчого відпочинку. Молоді мами мають змогу трошки відволіктися від домашніх справ і приділити час своєму інтелектуальному самовдосконаленню. Наші незвичайні учні отримали знання щодо вільного та впевненого спілкування з рідними та друзями за допомогою програми Skype, замовлень в Інтернет - магазинах і аптеках, користування іншими корисними перевагами Інтернету.

2014 рік

Перемога Баранник Марії (краща читачка бібліотеки)  в I та II турах поетичного батлу  «Шевченко the best».

Бібліотека бере участь у загальносистемних патріотичних заходах:

  • свято «З Україною в серці»;
  • ФлешМоб «Читаємо заради миру!»;
  • Акція «Україна починається з тебе»;
  • Акція «Новорічний подарунок воїнам АТО».

На Facebook створена сторінка «Дитяча бібліотека на Харківській м. Кам’янське». На цій сторінці ми розповідаємо про цікаві, нестандартні форми роботи нашої бібліотеки, зустрічі, заходи, акції.

2015 рік

«Батьківська школа»-онлайн. Відбулося скайп-спілкування між батьками – членами родинного клубу «Джерело» і психологом Обласної бібліотеки для дітей.
День читацького самоврядування. А ще до нас в гості завітала бібліотекарка з міста Лева Тетяна Пилипець, учасниця  проекту «Міняю бібліотекаря».

2016 рік

Перша рекламна акція нашої бібліотеки в Лівобережному парку відпочинку – святкуємо Міжнародний день сім’ї!  
Основна мета заходу -  привернути  увагу до збереження родинних цінностей та до відновлення традицій сімейного читання. На дитячий майданчик бібліотекарі вийшли не з порожніми руками. Новинки літератури ми розмістили прямо на ігрових спорудах. Бібліотечний намет та книжково-журнальна експозиція привернули увагу і малечі, і батьків.

Мистецька акція «Я намалюю казку» стартувала на початку червня.
У заході взяли участь юні художники з Дитячої художньої школи ім. І.Г. Першудчева, філія № 3 (керівник групи Світлана Повшенко) і читачі бібліотеки. Метою акції було привернення уваги громадськості до проблем творчої молоді, виявлення нових і розвиток вже наявних талантів у дітей і підлітків.

  • Протягом  року філія оновила свій бібліотечний простір та оптимізувала фонд. Креативне оформлення стін створило нову позитивну атмосферу
  • З вересня 2016 року посаду завідувачки бібліотекою обіймає Какуша Г.Б.

2017 рік

Вперше працівники філіалу запропонували нову форму роботи - «Акція-рекомендація». Цей нестандартний підхід до вирішення проблеми залучення дітей до книгочитання здійснили працівники бібліотеки на початку березня. Для цього бібліотекарі вирішили використати формат рекомендації – пропонувати та рекомендувати дитячі книги як дітям, так і батькам. Щоб здійснити задумане, треба було вийти за межі буденності, а також за межі бібліотеки. 
За допомогою  звернулися до керівництва ТОВ «Юнік» (колишній перевізник за маршрутами № 12, 23, 23а, 24) і   отримали дозвіл на розміщення нашої інформації у десяти маршрутних таксі № 12.
Яка ж інформація була подана? Це  книги за темами «Чита ємо дітям…»  (книги для наймолодших), «Читання для реготання», «Нове українське» (новинки української дитячої літератури), «Читаємо за шкільною програмою», «Таємничі історії». А також адреса, за якою розташована бібліотека.

«Тату, почитай!» Знову нестандарт, знову неформат… Бібліотекарі  вирішили відійти від звичайного проведення заходу «Тату, почитай» у бібліотеці і провести його просто неба. Сонячна погода сприяла виникненню цієї ідеї. Звернулися до татусів, що гуляли зі своїми дітьми на дитячому ігровому майданчику біля бібліотеки, та запропонували їм почитати декілька історій своєму малюку. Було цікаво подивитися, що з цього вийде.
І очікування виправдалися. За декілька хвилин біля татусів утворилися невеличкі групи дітлахів, що також бавилися на дитячому майданчику. Їм було цікаво, що ж відбувається, чому тато сів і почав читати. Згодом їх зацікавила не тільки ситуація, але й історія, що читалася. Вони обступили тата з усіх сторін та заглядали у книжку, щоб не тільки послухати, але й побачити різнобарвні малюнки.

«Сьогодні іменини бібліотечної родини»: День читацького самоврядування.
Проведення Дня читацького самоврядування стало для бібліотеки – філіалу № 5 вже традицією.
Цього разу захід проходив напередодні святкування Всеукраїнського дня бібліотек, тому і мав назву «Сьогодні іменини бібліотечної родини».
Відмінністю від попередніх подібних заходів стало те, що роль бібліотекарів виконували хлопці.
Це було цікаво, весело і нестандартно. Євген, Нікіта та В’ячеслав видавали книжки, знайомили відвідувачів з фондом бібліотеки, надавали допомогу в користуванні комп’ютером та грали в ігри зі своїми товаришами.

Кожного року, напередодні новорічних свят, в бібліотеці збираються  кращі читачі на свято «Самий товстий формуляр». За підсумками року  найначитаніші отримують нагороду. Критерієм відбору стає середня кількість книжок, прочитаних протягом року.

2018 рік

Дитячу бібліотеку на Харківській, 67 тепер можна знайти за гарним фасадом, що прикрасили учні художньої школи ім. Першудчева.
«PRO БІБЛІОТЕКУ» PROмо-акція. Працівники бібліотеки разом з волонтерами-батьками на дитячому ігровому майданчику поряд з торгівельним центром «Терра» заохочували дітей до читання просто неба.
Бібліотекарі завжди бажані гості у дітей Кам’янського дитячого протитуберкульозного санаторію. Часто вирушають до санаторію з книгами, журналами, настільними іграми. А це відвідування відбулося у незвичайний спосіб: всі грали у бібліотеку де бібліотекаркою була одна  з  вихованок санаторію. Майже всі захотіли записатися до бібліотеки, де працює така лагідна і привітна дівчина.
Протягом  року реалізовано два проекти -  «Смачне читання» і «Тварини – друзі людини».

2019 рік

Ювілейний рік для  бібліотеки: 10 років родинному читацькому клубу «Джерело» та 35 років самій бібліотеці.
Вже 10 років ми проводимо цікаві зустрічі разом: діти, батьки, бібліотекарі.
Протягом цих 10 років членський склад клубу постійно змінювався, але головне залишається: батьки, які приділяють велику увагу розвитку своєї дитини, діти, які хочуть весело, різноманітно і з користю проводити свій вільний час, і бібліотекарі, які прагнуть привернути увагу батьків до дітей і дітей до батьків.
Ну, а цього року вперше за весь час існування клубу розважальну програму готували не бібліотекарі, а діти та їх батьки. І їм це вдалося… Вийшов справжнісінький День народження з конкурсами, іграми, вікторинами та подарунками. І, звісно ж, святкове застілля із солодощами, тортом та задуванням свічок!!!
За 10 років в бібліотеці було проведено майже 60 засідань родинного клубу. На цих засіданнях ми зустрічаємось з поетами, письменниками, музикантами та просто цікавими людьми. Обговорюємо теми, які нас цікавлять, вчимося щось робити своїми руками: готувати, робити зачіски та макіяж, щось ліпити, клеїти, майструвати. Приносимо до бібліотеки своїх улюбленців, розважаємось на природі: виходимо на пікніки. Отримуємо нові знання: ходимо та їздимо на екскурсії, відроджуємо українські традиції...

ЕСПРЕСО «Вибір читачів» 2019. Разом з Центральною бібліотекою для дітей та бібліотекою-філіалом № 8 наша бібліотека брала участь в голосуванні за кращу книгу в номінації «Література для дітей» книжкової премії ЕСПРЕСО «Вибір читачів» 2019.
Протягом майже двох місяців 11 користувачів-дітей нашої філії читали та писали відгуки на 3 книги, що ввійшли до списку:
Анастасія Нікуліна «Зграя»(видавництво "VIVAT")
Володимир Арєнєв «Дитя песиголовців»(видавництво "АССА")
Олександр Дерманський «Арктична пасіка»(видавництво "Ранок")
Приємним підсумком цього голосування стало те, що фонд кожної бібліотеки поповнився  трьома  цікавими  книгами.

Вже кілька років поспіль, влітку, бібліотека працює за програмами літнього відпочинку: «Ура! Канікули! Нам сумувати ніколи», «Книга, сонце, вода – радіє літу дітвора», «Занурюй в літо з книгою», «По книжкових стежках літа», «Нудно не буде!», «Літо без нудьги».

«Зіграй зі мною». Є в нашій філії категорія дітей, які приходять до бібліотеки не тільки почитати чи переглянути журнали, а просто пограти. Для цього в бібліотеці теж є всі умови: велика кількість настільних ігор та ігри на підлозі. Протягом канікул та в свій вільний час діти приходять до «Ігрового куточку», в якому вони відпочивають, відгадують ребуси та кросворди, збирають пазли. Завдяки іграм, які є в бібліотеці, дітлахи змогли урізноманітнити своє дозвілля.

2020 рік

Не зважаючи на тимчасові перешкоди (карантинні обмеження) бібліотека працює. Бібліотечні працівники  намагаються привернути увагу користувачів до книгочитання. Це здійснюється за допомогою різноманітної інформації, яку  подаємо на своїй сторінці у Фейсбуці.

2021 рік

для бібліотеки-філіалу № 5, як і для більшості бібліотек, був не легким. Продовжили діяти карантинні обмеження. Але, навіть в такій складній ситуації, бібліотека оставалася доступною для користувачів, бібліотекарі намагалися якісно і безперервно надавати бібліотечні послуги.
У бібліотеці створена власна сторінка на Фейсбук «Дитяча бібліотека на Харківській, 67», а в 2021 році з’явилася сторінка в Інстаграм «biblioteka5child». Це дозволило залучити ще більшу аудиторію.
В умовах карантину представництво бібліотеки в соціальних мережах набуло більших масштабів, ніж в попередні роки. В 2021 році окрім систематичної інформації про події та заходи бібліотеки, тут з’явилися відеопрезентації, галереї портретів, онлайн-добірки фільмів, матеріали про нові надходження літератури, акції-рекомендації, відгуки користувачів на прочитані книги, інтерв’ю тощо…
«Тиждень книжкових сюрпризів» - вже традиційно в останній тиждень перед літніми канікулами бібліотекарі філії відвідують школи-партнери, щоби познайомити учнів початкових та середніх класів з новинками української та зарубіжної літератури і залучити їх до читання влітку.
День інформації «СМІХОТУСІ, або КНИЖКИ САШКА ДЕРМАНСЬКОГО», який пройшов у бібліотеці-філіалі № 5, був присвячений ювілею одного з найталановитіших і найпопулярніших в Україні дитячих письменників сучасності.
Знайомство з кумедними, веселими та відважними героями Сашка Дерманського не залишають байдужим нікого, адже письменник наповнює свої твори цікавими сюжетами, захоплюючими історіями, пригодами, які в свою чергу привертають увагу маленьких читачів. Від таких історій у малечі перехоплює дух та вони перечитують книги Сашка Дерманського на одному диханні.
З 1 вересня у бібілотеці-філії №5 працював ярмарок читацьких думок «Книги, які я візьму у майбутнє», який тривав протягом місяця. На ньому нічого не продавали, а, навпаки, збирали враження  читачів бібліотеки! Які книжки їх вразили, чи, навіть, змінили життя? Запрошували відвідувачів поділіться своєю історією.
Зробити це вони мали змогу відвідавши бібліотеку чи у коментарях до посту на нашій сторінці у Фейсбук.
Філія № 5 разом з іншими бібліотеками Лівобережжя вже традиційно брала участь в проведенні свята «Камянська покрова 2021». Ігри, вікторини, цікаві завдання пропонували бібліотекарі відвідувачам Лівобережного парку відпочинку.

2022 рік

Збройна російська агресія проти України перекреслила багато наших планів… Ранок 24 лютого став початком нового літопису для нашої країни взагалі і для кожного її жителя зокрема.
Під час війни працівники бібліотеки-філіалу № 5, оговтавшись після перших потрясінь, продовжили працювати. Книгозбірня оставалася доступною для користувачів, а бібліотекарі намагалися якісно і безперервно надавати бібліотечні послуги користувачам.
Говорити про бібліотеку без Інтернету сьогодні не має сенсу. Вся робота філії тим чи іншим боком пов’язана з використанням всесвітнього павутиння.
А в умовах воєнного стану Інтернет став просто життєво необхідним джерелом роботи та спілкування. В цей час бібліотекрі намагалися бути ближче до кожного нашого користувача через месенджери і соцмережі в тому числі.
В умовах війни представництво бібліотеки в соціальних мережах набуло більших масштабів, ніж в попередні роки. Окрім систематичної інформації про події та заходи бібліотеки, відеопрезентації, галереї портретів, онлайн-добірки фільмів, матеріали про нові надходження літератури, акції-рекомендації, тут з’явилась інформація про алгоритм дій у надзвичайній ситуації, поради, як почути та як реагувати на сигнал тривоги, який має бути склад валізки, що робити з дітьми та інші.
Протягом 2022 року кількість масових заходів була обмежена. Більша частина таких заходів була проведена поза межами бібліотеки.
Працівники бібліотеки завітали до підопічних з гуртожитку енергетичного технікуму. Там проживали сім’ї, які через війну вимушені були покинути свої домівки. Дітям з цих сімей вкрай необхідно було тепло, людяність, турботливе ставлення. А ще вони, як і всі діти, хотіли відчувати гарні емоції, грати, сміятися і отримувати подарунки.
1 червня, бібліотека-філіал № 5 перетворилася на невеличку художню галерею.
Свої роботи представили більше 20 учнів художньої школи ім. Першудчева, викладача Повшенко Світлани Миколаївни. Відкриття цієї виставки було присвячено Дню захисту дітей. Тематика робіт дуже різноманітна: казкові герої, природа, фентезі, аніме, морські мотиви. А деякі змальовують події сьогодення – діти, війна, Україна…
На виставці були представлені роботи як більш досвідчених художників, які вже знайшли свій стиль, так і початківців, що тільки його шукають.
Виставка працювала на базі бібліотеки протягом всього літа.
«Доброго дня, ми з бібліотеки». З таким привітанням працівниці бібліотеки-філіалу № 5 завітали до дитячого закладу № 35.
Перша зустріч з вихованцями цього закладу мала за мету познайомитись і розповісти  про бібліотеку. Щоб діткам було краще сприймати інформацію, бібліотекарі принесли трішки цікавих і яскравих книжок, які уважно розглядали і разом читали.
Також біло проведено офлайн опитування «КРАЇНА ДИТЯЧИХ МРІЙ». Воно розпочалося 1 червня у День захисту дітей і тривало майже місяць.
Про що ж мріють маленькі українці у цей важкий для нашої країни час?
А мрії різні, і зовсім дитячі: …«хочу собаку»,  «хочу полетіти на Мальдіви», «хочу, щоб мені купили самокат».., і вже зовсім дорослі: «хочу, щоб батько повернувся з війни», «хочу, щоб скоріше закінчилася війна», «хочу, щоб згоріла московія», «хочу, щоб Україна перемогла в цій війні», «хай буде мир»… Свої мрії діти записували на паперових долоньках і клеїли їх на стенд. Бо кажуть, якщо мрію записати, вона обов’язково здійсниться.
 
2023 рік

Ще один важкий і трагічний рік для нашої країни. Але і ще один рік, який довів, що українці – це сильна, непереможна і впевнена в собі нація.
Він ще більше переконав нас у тому, що найважливішими у роботі бібліотекарів на сьогодні є емоційна підтримка, просте людське  співчуття та розуміння, які ми здатні надати нашим відвідувачам. Позитивних емоцій, психологічної допомоги потребують всі! А найбільше, на наш погляд, їх потребують діти.
Тому наша бібліотека змогла адаптуватися до нової сучасності і продовжила працювати.
Книгозбірня оставалася доступною для користувачів, а ми намагалися якісно і без-перервно надавати бібліотечні послуги нашим читачам.
В рамках проекту «Польська полиця в Україні» бібліотека отримала 20 книжок польських авторів перекладених українською мовою.
Ці книги – найяскравіші представники класичної та сучасної польської літератури, з якими тепер можуть познайомитися і наші читачі. Серед них як дитяча, так і доросла література, тож кожен знайде собі книгу до смаку! 
Не менш важливою в умовах війни виявилась потреба в наданні звичайних бібліотеч-них послуг.
Вже декілька років бібліотека-філіал № 5 обслуговує читачів не тільки стаціонарно, але й використовує інші форми, що забезпечує наближення бібліотечних послуг до користувачів. В перше чергу це книгоношення. Завдяки цій послузі забезпечується доступ до інформації окремих мешканців нашого мікрорайону обслуговування населення  які погано пересуваються. 
У ці нелегкі часи книгоношення стало ще й психологічною підтримкою особливо  для читачів похилого віку.
Продовжили співпрацю з художньою школою ім. Першудчева.
Протягом 2023 року в приміщеннях бібліотеки і школи проводились сумісні  заходів. Чотири рази за рік бібліотека перетворювалась на художню галерею: виставка новорічних робіт, до Великодніх свят, до Дня захисту дітей та у серпні – українська тематика.
Протягом 2023 року бібліотекарі філії працювали за індивідуальними бібліотечними ініціативами:

  1. «Хто ми є, або історична грамотність»
  2. «Читач зірка»

Бібліотечна ініціатива «Читач – зірка» був розрахований на 12 місяців. Всі бажаючі могли взяти участь у так званому читацькому бінго: вони повинні були прочитати 15 книг, які відповідали певній рубриці. Після цього, якщо всі умови були виконані, то учасник отримував сертифікат на зірку в нашому стенді-сузір’ї.