Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Центральна міська бібліотека для дітей

Центральна міська бібліотека для дітей
Рік створення: 1 листопада 1946 року
Адреса: м.Кам’янське, майдан Петра Калнишевського, 1-а 
Телефон: 068-4696-089
Працює: 9.00 – 17.00, вихідний день – субота
E-mail: [email protected]
Сторінка на Facebook: https://www.facebook.com/kamyanskacdb/
площа – 395 кв.м
штат – 4
 
Завідуюча бібліотекою – заступник директора по роботі з дітьми Доровеєва Тетяна Володимирівна
 
Бібліотечний фонд – 25312
Читачі – 2529

Лауреат премії у галузі культури Дніпродзержинської міської ради 2011 р.
Переможець другого раунду конкурсу проектів програми «Бібліоміст»
«Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» 
Переможець конкурсу проектів програми «Бібліоміст» «Співпраця з місцевими громадами»

Історія бібліотеки:

Центральна бібліотека для дітей – найстаріша дитяча бібліотека Дніпродзержинська. Має найбільший фонд дитячої літератури. Обслуговує не тільки дітей, а й дорослих користувачів – батьків, вчителів, вихователів, методистів. На протязі багатьох років друзями та партнерами Центральної бібліотеки для дітей залишаються Управління освіти та науки, Центр позашкільної роботи та дитячої творчості ім. О. Кошового, колегіум № 16, «Школа радості» (школа підготовки дошкільників), ЗОШ № 5. До них приєднуються нові, наприклад, благодійна організація «Центр культури та мистецтва «Златоуст». Колектив бібліотеки неодноразово був нагороджений грамотами і подяками міського голови.

1 листопада 1946 року в Дніпродзержинському відділі культурно – освітньої роботи було видано реєстраційне свідоцтво на Міську дитячу бібліотеку (до того часу існував лише дитячий відділ при міській бібліотеці ім. Т. Шевченка). Вул. Сировця, 16 – цю адресу назавжди запам’ятало багато поколінь юних дніпродзержинців. Історія бібліотеки як центру дитячого читання у місті починалася з обслуговування 105 читачів, яким за перший рік роботи було видано 6043 примірники літератури. Першою завідуючою дитячої бібліотеки у 1946 році стала Шпуй Марія Степанівна, з 1948 по 1975 рік бібліотеку очолювала Варава Марія Феодосіївна,в 1975 – 1976 роках бібліотекою завідувала Бобошко Ольга Василівна.

У лютому 1975 року до бібліотеки прийшла молодий спеціаліст Туркіна Ніна Іванівна, а в жовтні 1976 року вона вже стала завідуючою дитячої бібліотеки. В 1979 році створюється Централізована бібліотечна система бібліотек Міністерства культури. Міська дитяча бібліотека змінює назву на Центральну міську дитячу бібліотека, а Туркіна Н. І. стає заступником директора ЦБС по роботі з дітьми. Штат працівників у той період складав 7 працівників.

В 1991 році бібліотека переїздить за новою адресою: пл. Дзержинського, 1а (колишній Будинок політпросвіти). Віднині бібліотека знаходиться під одним дахом з Центром позашкільної роботи та дитячої творчості (колишній Палац піонерів).

Централізована бібліотечна система спільно з центром по захисту прав людини «Надія» і міським об’єднанням адвокатів в 1998 році проводить міський конкурс дитячих творів «Права дитини – очима дитини». Заключний етап конкурсу проходить на базі ЦДБ у вигляді вікторини «Бібліотечний Інтерпол» за участю літературних героїв Шерлока Холмса та доктора Ватсона.

ЦДБ виступає організатором міського конкурсу для дітей та батьків «Учитесь Пушкина читать» (до 200-річчя з дня народження поета) у 1999 році

Бібліотека сьогодні:

З 2001 року бібліотека працює за програмою з позакласного читання для молодших школярів колегіуму № 16. Програма включає в себе «незвичайні уроки»: урок – свято, урок – пам'ять, урок – усмішка, урок – роздум і навіть урок – циркова вистава, 2003 році у бібліотеці з’являється клуб для молодших школярів «Чомусики».

В цьому ж році бібліотека проводить міський конкурс для обдарованих дітей «Від миті творчості – до віку творчості». Спонсором конкурсу виступає магазин «Книги» (ПП Князєв).
ЦДБ у 2006 році вперше впроваджує таку форму роботи як DVD – перегляди. Завдяки тому, що у бібліотеці з’явилися телевізор та DVD, користувачі отримали можливість переглядати улюблені мультфільми та художні фільми. Програма з позакласного читання трансформується у цільову комплексну програму «Школа. Книга. Бібліотека».

В рамках обласного краєзнавчого конкурсу «Мій край вчора, сьогодні, завтра» читачі бібліотеки приймають активну участь у міському конкурсі «Подивимось на місто з любов’ю». Читачі бібліотеки об’єднуються у Клуб прихильників книг Джоан Роулінг «Грифіндор».

Найголовніша подія 2006 року – святкування 60-річчя з дня заснування Центральної бібліотеки для дітей.

На базі ЦДБ у 2008 році проходить міський етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2008. Книгоманія». Літературне свято «Як славні козаки до Книгограду ходили» проводиться спільно з Театром юного глядача «Медея» Центру позашкільної роботи.

ЦДБ починає впровадження комплексної цільової програми розвитку дитячого читання «Дитинство з книгою» в 2009 р.. В цьому ж році бібліотека отримала диплом «Краща бібліотека року».
Центральна бібліотека для дітей стає лауреатом міської премії в галузі культури, мистецтва та туризму в номінації «Бібліотечна справа» за впровадження краєзнавчого проекту «Дніпродзержинськ – наш дім: для кожного свій і для всіх один» за 2010 рік.

В 2011 році бібліотека ввійшла в число переможців конкурсу проектів програми «Бібліоміст» Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету». Завдяки цій перемозі користувачі бібліотеки отримали 3 комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет у безкоштовне користування.
Провідний бібліотекар Дорофеєва Тетяна Володимирівна стала переможцем обласного конкурсу «Кращий бібліотекар дитячої бібліотеки» 2011 року. Центральна бібліотека для дітей відсвяткувала свій 65-річний ювілей.

Бібліотека одержала грант програми "Бібліоміст":Конкурс буктрейлерів "Моя любов-футбол".

З 2014 року на новий рівень вийшла рекламно-іміджева діяльність. Свої активності бібліотекарі стали проводити за межами бібліотеки. Так, в  холі ЦПРта ДТ бібліотекарі провели рекламні акції «Дегустація літературних новинок», «Генеральна репетиція Нового року», «Гумор-зброя українців», «День української зброї». Стали регулярними активності бібліотекарів на головному майдані міста, в міському парку відпочинку, на головному проспекті міста. З успіхом пройшли вулична позитив-акція «Нам – 70!» (до ювілею нашої книгозбірні), взяли участь у всеукраїнському проекті «Місто професій», міському святі вуличної їжі «Смаколик-фест», щороку проводяться заходи до Дня вишиванки, Дня міста, Дня Європи, Дня захисту дітей.

В 2015-2016 рр. колектив ЦДБ працював за проектом «З Україною в серці», за реалізацію якого отримав в 2015 році міську премію в галузі культури.На отримані кошти придбали новий пласкопанельний телевізор. В рамках проекту проводили пішохідні екскурсії містом – «Парк знайомий і таємничий», «Місто в роки окупації», «7 чудес Верхньої колонії», віртуальні екскурсії – «Пам’ять, одягнена в пам’ятники», «Сім чудес Кам’янського», «Сім природних чудес України», «Сім природних чудес  Дніпропетровщини», «Незвичайні пам’ятники Дніпропетровщини», «Світова спадщина ЮНЕСКО в Україні», «Український менталітет», патріотичні квести, зустрічі з краєзнавцями. Краєзнавчій роботі приділяємо велику увагу. В зв’язку з декомунізацією провели для дітей заходи «Нові адреси на мапі нашого міста», «Нові назви старих вулиць».

В 2015 році  взяли участь в іноваційному проекті «Міняю бібліотекаря». Бібліотечний проект – це обмін між бібліотекарями туристичного Львова  і промислового Дніпродзержинська. Як подолати стереотипи? У чому таємниця бібліотечного креативу? 5 днів на межі. Чи витримає львівський бібліотекар життя у промисловому робітничому місті?
 Мета проекту-поширення інноваційних практик бібліотек, посилення ефективності започаткованих партнерств, промоція бібліотечних інновацій та позиціонування бібліотеки як центру громади на новому місці в нових умовах. Бібліотекар ЦДБ провела 5 днів у Львові, зі Львова до нашої ЦБС приїхала бібліотекар Львівської  ЦДБ  Тетяна Пилипець. Проект мав широкий резонанс в бібліотечній спільноті, продовження і плідну співпрацю в подальшому.

В 2016 році в бібліотеці відкрився клуб дошкільників «Бібліознайки». Його мета: «Виховання казкою» - літературні читання вголос найкращих зразків дитячої літератури, розвиток  мовлення і творчих здібностей.

В лютому  2016 року створено власну сторінку в соціальній мережі «Facebook».
https://www.facebook.com/kamyanskacdb/

Для постійного зв’язку з користувачами в бібліотеці з 2016 року працює мобільний телефон.

В 2017 – 2018 рр. колектив бібліотеки працював за проектом «Євротур літератур», мета якого - через вивчення європейської культури,традицій,літератури країн Європи наблизити підростаюче покоління українців до Європи, допомогти  дітям і підліткам відчувати себе європейцями. В рамках проекту пройшли креативні активності, а саме – книжкове кафе «Шведський стіл»і «25 кіло»,літературний каламбур «Піноккіо-брат Буратіно»,літературний батл «Карлсон проти Мюнхгаузена», літературний пазл «Мальвіна чи Пеппі?», парад віртуальних вікторин «Літературний Альбіон», український бібліо-фреш «Скільки глобус не крути, краще місця не знайти», бібліо-пікнік «Читаємо Англію на траві», книжкова гра «Читай-смакуй європіцу».

В 2018 році в міському парку відпочинку реалізували проект «Галявина літературних розваг», з 2015 року щоліта проходять розважальні та екологічні заходи для літніх оздоровчих таборів просто неба – ЕКОстежка «Дерева нашого парку», екологічні ігри і квести «Гайда по зелені знання», «Зелена експедиція», «Школа Робінзонів», Свято на піратському острові скарбів.

Щорічними стали рекламні акції і свята в стінах бібліотеки, що покращують наш імідж і залучають до читання нових користувачів – «В році новому на радість всім нам новий читач до нас завітав», «Читач №265» (до ювілейної дати міста), «Тату, почитай» за участю міського голови Андрія Білоусова, Дні Святого Миколая, Новорічні свята для дошкільнят, Дні сім’ї, Дні народження в бібліотеці. Всі свята проходять з використанням  лялькового театру, де акторами виступають бібліотекарі. Виступають бібліотекарі і в акторських ролях, за останній час дітей розважали міс Ендрю, Незнайомка з Країни Сонячних зайчиків, Лисичка, бабуся пірата, лікар, фея, тітка Соня з Одеси та інші.

Подобаються читачам і бібліотекарям неофіційні свята, які щороку змінюються - Свято огіркового короля, Свято короля солодощів, Свято гарбуза, Свято «Весела картопелька». Постійним став бібліотечний десант до Днів науки в гімназії №11, а літературні перегони  «Літо, книга і Я» успішно реалізується з 2003 року.

Бібліотекарі ЦДБ відкриті до всього нового і креативного. В наших доробках декілька буктрейлерів, що отримали відзнаки на обласному рівні, безліч презентацій, віртуальні виставки, відеоролики в форматі  ФотоШоуPro. З 2016 року  виходить бібліодайджест «Бібліотечний  НеФормат: діти», в якому зібрано всі креативні заходи року.

Працівники бібліотеки постійно працюють над вдосконаленням бібліотечного простору для комфорту наших користувачів: змінено структуру бібліотеки, звільнили простір від старих меблів, а інші перефарбували. Створено новий простір для дітей молодшого віку, за власними ескізами замовили кафедри для бібліотекарів і дитячі меблі яскравого кольору, придбали дитячий килим. Бібліотечний фонд розставлено за віком- 0+, 3+, 6+, 8+, 12+. На відкритому доступі представлена тільки нова література, старі видання знаходяться в книгосховищі.

Завдяки грантовій діяльності бібліотека має 4 комп’ютери і планшет, принтер, сканер, великий телевізор з пласким екраном, мультимедійну техніку, колонки, фліпчарт, нову кафедру на старшому абонементі, ігри для дітей різного віку, пазли, конструктори, м’які іграшки, ляльки, машинки, м’ячі, дартс, баскетбольне кільце.

Кожного року бібліотекарі додають в свою роботу нові, креативні форми роботи. Саме це і є  постійний рух вперед.