Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Народна аудиторія

Споруджена у 1900 році задля просвітницьких цілей та культурного відпочинку робітників Дніпровського заводу. До революції тут мирно співіснували український, польський і російський театральні гуртки. Перша професійна трупа почала діяти у жовтні 1935 року (театр руської драми ім. М.М. Хотаєвича), з 1937 - Т.Г.Шевченка, з 1956 - пересувний український драматичний театр ім. Лесі Українки. Пізніше тут діяв Палац культури вагонобудівного заводу. З 1981 року - музично-драматичний театр.


З фотоархіву музея ДМК

Одночасно відкрився і парк при Народної аудиторії: місце для відпочинку і прогулянок, облаштоване за останнім словом архітектури, ландшафтного дизайну. 
Ось як говориться про цей комплекс  в «Описі Дніпровського заводу Південно-Російського металургійного Товариства» (1908 г.):
«Народная аудитория была построена с целью доставить рабочим Завода место для развлечений и образования… Ежедневно с 10 до 12 часов утра и с 2 часов после полудня до 9 часов вечера открыта библиотека и читальня, причем, два раза в неделю выдаются книги на дом. Раз в неделю играет оркестр (летом в парке); два раза в неделю бывают представления или концерты, а иногда – лекции образовательного и нравственного характера…».

Павільйон Дніпровського заводу на Всеросійській виставці в Нижньому Новгороді в 1896 році, який потім  довго стояв в парку за Народною аудиторією, а скульптури - у заводоуправління.



Народна аудиторія до 1902 р.


1908 рік



Патріотичний вечір в Народній аудиторії


Вистава Pieklo 1917 р.
Всі вище представлені фото з архіву краєзнавця О.Слонєвського