Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Собчук Валентин

Серед величезних зібрань літературних творів, автори яких так чи інакше мають відношення до Кам’янського поезії та проза члена Національної спілки журналістів України і Національної спілки письменників Валентина Михайловича Собчука.

Собчук В. М. народився 4 липня 1964 року в с. Волиця Іваничівського району Волинської області. Закінчив Луцький педагогічний інститут. Трудову діяльність розпочав на журналістській ниві у 1986 р. в нашому місті спочатку кореспондентом газети «Дзержинець», у 19911995 заступник головного редактора, головний редактор новоствореного часопису «Думка». З 2001 року живе та працює в Києві.

В його творчому доробку поетичні збірки: «Вокзали душ», «Приручене каміння», «Світло світанкової води», «Крона», «Біла гора», «Amore»; прозові: сатиричні «Пером і серпом», «І сміх і гріх», роман «Коло», збірки есеїв «На край моря» та «По святих місцях», історичні повісті «Агапіт», «Юс великий», «Сага про Ольвію».

Друкувався в журналах «Прапор», «Січеслав», «Жінка», поетичних антологіях Придніпров'я, Київщини, Волині.

Поезії В. Собчука – це схвильовані й емоційні роздуми й розміркування про життя, його моральні цінності. Вірші розкривають характер і особливості світосприймання поета, висловлені засобами досить оригінального, образного, поетичного мовлення.

Твори В. Собчука постають проти того, щоб черствіло людське серце, покликане прагнути краси, високих почуттів… Його влучне слово, часом гостре, а часом дотепне, здатне достукатися навіть до байдужого читача.

БІБЛІОГРАФІЯ:

  1. Собчук В. Вокзали душ: Поезії.Дніпропетровськ: Промінь. 1980. 30с.
  2. Собчук В. Вірші //Антологія поезії Придніпров’я. Дніпропетровськ. 1999. с.:322-325

* * *

Пером і серпом: (Про нову збірку творів В. Собчука) // Ведомости. 2002.15 мая. 2 с.