Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

2021 рік Вип.2.

Авангард і модерн в українському народному мистецтві 1910-1930 років. – Київ : Саміт-Книга, 2019. – 151 с. 
     Альбом знайомить з унікальними творами Ганни Собачко-Шостак, Параски Власенко, Євмена Пшеченка та Василя Довгошиї, творчість яких перебувало під впливом нових художніх течій, що панували на початку ХХ ст. як в європейському, так і в українському мистецтві: модерну та авангарду. У виданні вперше репрезентовано цікавий період творчого експерименту в мистецтві України початку ХХ ст., коли народні майстри працювали в художніх майстернях поруч із професійними художниками-новаторами Євгенією Прибильською, Наталією Давидовою, Олександрою Екстер, Казимиром Малевичем. Така співпраця надихала новими ідеями професійних художників і значно розширювала світогляд народних майстрів та дала Україні митців яскравого індивідуального самовияву, які віртуозно володіли лінією, ритмом, кольором.

Верхньодніпровські обрії. Краєзнавчий альманах. - Житомир: Полісся, 2020.
     Краєзнавчий альманах «Верхньодніпровські обрії» містить цікаві нариси про природу, історію, культуру, міста і села, видатних діячів Верхньодніпровщини. До книжки ввійшли статті двадцяти одного автора. Учені й аматори краєзнавства, мешканці Верхньодніпровського району, м. Камʼянського та Дніпра представили свої краєзнавчі розвідки.
Війна очима ТСН. 28 історій по той бік камери. - К.: Основи, 2020.
     Війна в Україні розгорнулася не лише на східному фронті: інакші, але так само важливі бої невтомно тривають на фронтах візуальних мистецтв, літератури, журналістики... Ця книга є спробою панорамного погляду на перебіг воєнних подій на Донбасі 2014-2015 рр. у баченні журналістів Телевізійної Служби Новин. Попри власний патріотизм та співпереживання з українськими військовими ці репортери не зраджують журналістським стандартам і намагаються залишатися об’єктивними у висвітленні подій на сході України. «Війна очима ТСН» – це 28 проникливих історій. Їх герої – журналісти, які невтомно їздять у відрядження до зони АТО. Органічне поєднання авторських есе та фотографій роблять цю книгу одним з важливих документальних свідчень нашого часу. Частина прибутків, виручених від продажу книг, буде перерахована до Благодійного фонду "Центр допомоги" та направлена на придбання медичного обладнання для Головного військового госпіталю у Києві: 
 
Голик Ю. Нескінченність не для слабаків. Книга про менеджерів, які хакнули систему держуправління. - Х.: Фолио, 2020.
     Ця книга про менеджерів екстра-класу, які ніколи не прагнули потрапити на держслужбу, але з примхи долі стали управлінцями і змусили систему давати фізично відчутний результат. Ця книга про кілька тисяч втілених проектів і про те, як ми це зробили. Ця книга про кожного з більш ніж декількох тисяч людей, завдяки яким усе стало можливим. Це книга про те і про тих, у кого вийшло. Ця книга про людей, яким не все одно.

 

Джонсон Л. Що іноземці мають знати про Америку від A до Z: Як розуміти божевільну американську культуру, людей, уряд, мову та багато іншого. - Основи, 2015.
     Як свідчить назва, це книжка для іноземців. Але хто такий іноземець? Ви — з їх числа? Словники стверджують, що це люди, які не є громадянами якоїсь країни. Але для нашої книжки це несуттєво. Я ж розумію: іноземці стосовно США — це ті, хто недостатньо добре знайомий із культурою Сполучених Штатів. Можна бути громадянином США іноземного походження, але не знати сутності нашої країни тою мірою, як це необхідно. Такими іноземцями є люди, які народилися деінде, натуралізувалися в нас понад 20 років тому, але все ще змагаються з нашим способом життя й нашою мовою – і хочуть знати більше. За визначенням іноземцями можуть вважатися американці в першому поколінні, чиї батьки не виховували своїх дітей у дусі нашої культури. Іноді вони так чинять із найкращими намірами, навчаючи молодь у приватній школі своєю рідною мовою. Діти за це тяжко розплачуються, бо не можуть вписатися в американський спосіб життя.

 
З музейного досьє: Олександр Стебель, Григорій Малинко, Іван Даценко. - Київ : Саміт-книга, 2019. - 80 с.
     Три людські долі, три дороги крізь вир Другої світової війни, про які розповідає це видання, дуже несхожі між собою. А об’єднує їх передусім те, що кожна з них незвичайна. Незвичайним було життя Олександра Стебеля, батарея берегової оборони під командуванням якого в естонській частині Балтики діяла так вправно, що гітлерівці навіть запропонували йому перейти до них на службу – контролювати Ла-Манш, – але офіцер зберіг вірність присязі. Не менш дивовижний життєпис Григорія Малинка, який з осколком, застряглим біля самісінького серця, зажив слави спортсмена, вигравши дев’ять українських чемпіонатів із боротьби. Біографія Івана Даценка, який перетворився з радянського льотчика-аса на вождя індіанського племені могавків у Канаді, стала відома багатьом уже в незалежній Україні завдяки кінострічці «ТойХтоПройшовКрізьВогонь».
Інгульський степ. Збірник / Упорядник В.А. Сердюк. – К.: Ярославів Вал, 2020. – 500 с.
     Подарунок для родознавців і краєзнавців краю!
Вперше буде опублікований список всіх прізвищ (за абеткою), які фігурують в метриках Єлисаветградського, Миргородського і Овідіопольського повітів з вказанням номера справи, а також стану і місця проживання тих чи інших носіїв. Дана публікація значно полегшить пошук по відомому проекту одеського архіву "Метрика".
В додатку - карта краю 1778 р.
 Кішіловський М.,  Кішіловська І. Адміністратегія. Ваша успішна кар’єра у сфері державного управління. - Основи, 2017.
     Якщо ви займаєтесь управлінням в державному секторі - в школах, в лікарнях, культурних установах, органах місцевого самоврядування або уряду - вітання! У вас є унікальна можливість вплинути на реальність навколо нас. «Адміністратегія» - це практичний посібник, який допоможе вам повною мірою скористатися цією можливістю. Ця книга є результатом досліджень в десятках адміністрацій в Польщі, в країнах Центральної та Східної Європи, також в ній використані новітні ідеї і передові практики з усього світу.
Myroslava M. Mudrak. Narbut. The Imaginative World of Heorhii Narbut and the Making of a Ukrainian Brand. - RODOVID, 2020.
     Англомовне дослідження проф. Мирослави М. Мудрак “Образний світ Георгія Нарбута й творення українського бренду”, видрукуване видавництвом РОДОВІД у співпраці з Українским Інститутом Модерного Мистецтва в Чикаго за підтримки Українського культурного фонду. Сьогодні, через сто років від смерті Георгія Нарбута, видатна художня натура мистця нарешті може зайняти достойне місце в сучасному етосі нової України. Коли майбутнє України лишається непевним й ідентичність України як держави щоразу під загрозою, ретроспективний погляд на Нарбутів національний брендинг є актуальним, як ніколи, адже він стосується нагального питання: що таке модерна українська культура і хто такі сучасні українці? І який брендинг сучасної України? І як він впливає на сприйняття України в світі?

 

 НАРБУТ. Студії. Спогади. Листи [Реконструкція знищеного 1933 року "Нарбутівського Збірника"] / Упорядник С. Білокінь. – К.: Родовід, 2020. – 408 с.

     Історія «Нарбутівського Збірника» драматична. Задумали мистецьку монографію ще за життя мистця. 1920-го у віці тридцяти чотирьох років Георгій Нарбут несподівано помер. Після його посмерних виставок 1922 року в Петербурзі та 1926-го в Києві було створено комітет з підготовки Збірника під орудою Федора Ернста, відомого мистецтвознавця і земляка Георгія Нарбута. Статті замовили найвідомішим дослідникам. Довго готували, але через безгрошів’я 1920-х та драму комуністичної цензури "Нарбутівський Збірник" надрукували лише 1933 року. І одразу в друкарні… знищили весь наклад. Головна причина — на той час були репресовані майже всі автори, а дехто й розстріляний.

Щасливе завершення історії сталося лише 2020 року. З ініціативи історика Сергія Білоконя видавництву «РОДОВІД» вдалося відтворити «Нарбутівський Збірник»», доповнивши його кількома текстами — спогадами друзів і колег, у тому числі Василя Кричевського, Миколи Зерова, автобіографічними уривками, статтями мистецтвознавців середини ХХ століття, листами тощо.

Павличко Д. Голоси мого життя. - Харків: Основи, 2013.
     "Голоси мого життя" - книжка літературної та політичної публіцистики відомого українського письменника, громадського діяча й політика Дмитра Павличка, що охоплює період від 1955-го до кінця 2012 р. У цьому томі вперше друкуються деякі листи, виступи, видавничі (так звані закриті) рецензії на книжки, а також окремі матеріали із газет і журналів, які автор подає без змін. Палкий темперамент Д. Павличка розкривається на тлі важливих свідчень і документів, які свого часу він готував для оприлюднення.

 

Павличко С. Націоналізм, сексуальність, орієнталізм. Складний світ Агатангела Кримського. - Харків: Основи, 2016.
     Українська культура – це світ невигаданих сюжетів, де на кожному кроці – драма автора й героя, драма особиста, національна, соціальна, політична. Всесвітньовідомий сходознавець, академік Агатангел Кримський, знищений сталінською репресивною системою і майже забутий на час написання цієї монографії, постає не лише у величі своєї інтелектуальної діяльності. Авторка розкриває трагедію його особистості й розкол внутрішнього світу, застосовуючи психоаналіз, підходи постколоніальних, гендерних і квір-студій. Легкий стиль письма ґрунтовний, виважений виклад роблять останню працю Соломії Павличко еталоном наукового дослідження, доступного читачам з-поза меж фахового кола.

 

Полюшко Г. Герб гетьмана Івана Мазепи. - Київ : АДЕФ Україна, 2015.
     У книзі розповідається про відновлений герб на церкві Всіх Святих Києво-Печерської лаври одного з найосвіченіших діячів української історії гетьмана Війська Запорозького Івана Степановича Мазепи. Читачам надається інформація про збережені пам’ятки із зображенням гербу Мазепи, які перебувають на теперішній час в музейних зібраннях, архівах та бібліотеках різних країн.

 

Свекла Д., Коен М. Як стати мільярдером. Як найбільші в світі виробники створюють грандіозну цінність. - Харків: Основи, 2016.
     Джон Свекла й Мітч Коген вирішили уважніше придивитися до цих мільярдерів, тому що отримати мільярд чи більше доларів завдяки створеній цінності — це неймовірний подвиг. Провівши всеохопне дослідження й узявши чимало інтерв'ю, автори зрештою дійшли висновку, що багато міфів, пов'язаних із мільярдерами, — просто вигадка. Не можна сказати, що всі ці люди розумніші, більше працюють чи їм частіше усміхається фортуна, ніж їхнім одноліткам. Не всі вони генії-самородки, які перетинають фінішну лінію в мільярд доларів, коли їм заледве виповнилося двадцять років. Ні. Переважно вони справді створюють щось абсолютно й принципово нове. Понад 80 відсотків мільярдерів, яких заторкнуло дослідження, заробили свої мільярди в галузях, де панує жорстка конкуренція.

 

Українки в історії. Нові сторінки. - К.: Либідь, 2010.
     Збірка нарисів про видатних українок – вчених, освітянок, громадських діячок, письменниць, мисткинь тощо – є продовженням книги “Українки в історії”(Київ,2004,2006), що здобула визнання не лише в Україні, а й за її межами. Чимало біографій наших сучасниць постануть перед читачем уперше.

 

Филипчук В. Черная нефть и алые розы. Жизнь продолжается : У 2-х кн. . – Киев : Новий друк, 2016.
     Ця книга - о часі і долі. Про те, що створює часом непереборні перешкоди в здійсненні наших бажань. Як близькі люди дарують нам світло і тепло своїх сердець, а їх любов зберігає і надає впевненості у власних силах. Про те, як мінливі контури добра, якщо про нього тільки говорять, але як безмежні його можливості, коли прагнення змінити світ на краще перетворюється в добрі справи.

Фрігес П. В Україні. У дорозі. - К., 2020
     У книзі представлений погляд західного журналіста на країну, яка перебуває у процесі постійних змін і стикається з довготривалими викликами. Через 30 років після здобуття незалежності Україна все ще шукає себе й шлях у майбутнє, який гарантує збереження суверенітету, надасть кожному рівні права й свободи та забезпечить гідний рівень життя її громадянам. При цьому не обов’язковим є копіювання західних моделей. На цьому шляху до розуміння самих себе книга Пауля Фріґеса становить значну цінність. Це погляд, сповнений відкритості, цікавості й симпатії до чудових людей в Україні, їхньої складної історії, їхніх бажань і надій. Їхніх спроб вибудувати політичну систему, яка служитиме громадянам. Погляд, який, звісно ж, відрізняється від погляду самих українців, і тому спроможний спонукати до дискусії про те, де Україна перебуває зараз і куди вона прямує.

Шевченко Т. "Я так її, я так люблю...". - К.: Либідь, 2012.
     Книга містить вибрані вірші та поеми Тараса Шевченка, написані в різні періоди життя Великого Кобзаря. Поетичні твори, що вже давно увійшли до скарбниці світової літератури, подано в оригіналі та в російських перекладах, здійснених М.Рильським, А.Тарковським, Л.Вишеславським, Б.Пастернаком, В.Інбер, В.Державіним та багатьма іншими блискучими перекладачами. Книгу щедро ілюстровано малюнками, офортами й малярськими творами Шевченка, які віддзеркалюють іще одну грань його могутнього таланту.