Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

ТОП-5 весняних новинок

Дмитро Кулеба
Війна за реальність: як перемагати у світі фейків, правд і спільнот. - Київ: Книгоглав, 2019.- 384 с. - (Серія «Полиця  нон-фікшн»)

Війна за наші емоції та вибір вирує в Україні і світі, довкола і всередині нас. Кількість ліній фронту незліченна. Люди воюють у сім’ях, онлайн-спільнотах і суспільствах. Держави воюють з людьми, компаніями та між собою. Як не розірватися між спільнотами й не втратити відчуття реальності, коли фейки змішалися з правдами, а комунікативна війна стала запеклішою за фізичну? Український дипломат і комунікатор Дмитро Кулеба переконує: інформаційній агресії можна протистояти. На прикладах України, інших країн та компаній він аналізує, як відбувається війна за реальність, і виокремлює п’ять правил, що допоможуть навчитись у ній перемагати.

Георгій Касьянов
Незгодні: українська інтелігенція в русі опору  1960-1980-х років.
– Київ:ТОВ «Видавництво «Кліо», 2019.- 248 с.

Книжку присвячено подіям, пов'язаним із виникненням і розвитком руху протесту в 1960-1980-х роках. У центрі уваги автора - протистояння української інтелігенції та радянської держави. Спроби національно-культурного відродження 1960-х років і його придушення, формування опозиції режимові, політичні течії в дисидентському русі, «український самвидав», репресії проти інакодумців, правозахисний рух - усі ці проблеми розглянуто в контексті загальної еволюції тоталітарної системи до її занепаду. Для істориків, політологів, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться вітчизняною історією.

Скотт Гелловей
Велика четвірка. Прихована ДНК Amazon, Apple, Facebook і Google.
- Київ: Видавнича група КМ-БУКС, 2019.- 296 с.

 Упродовж останніх 20 років кожна з таких відомих компаній-гігантів, як Apple, Amazon, Facebook і Google, забезпечила людству більше можливостей для задоволення матеріальних потреб, спілкування, процвітання і навіть розвитку, ніж будь-яка інша подібна структура за всю історію свого існування.
Однак завдяки чому ці комерційні структури змогли стати настільки могутніми та всевладними? Яким чином їм вдалося проникнути в душі людей так глибоко, що тепер вони здатні впливати на наші рішення і визначати наші уподобання? І як такі безпрецедентні масштаби цих компаній і вплив, який вони чинять, позначаться на майбутньому світової економіки? А чи не судилося їм, так само як і бізнес-титанам, що існували раніше, розчинитися в тіні молодших і успішніших конкурентів? Чи, можливо, вони настільки добре захищені, що ніхто інший просто не має шансу на перемогу?
Намагаючись отримати відповіді на ці запитання, Скотт Гелловей аналізує притаманні компаніям "Великої четвірки" стратегії, дає поради щодо того, як їх можна застосовувати в різних сферах діяльності.

Юнгер Майлз Дж.
Пікассо: живопис, що шукав світ
.- Харків: Вид-во «Ранок»: Фабула, 2019.- 448 с.

Книга американського мистецтвознавця Майлза Юнгера — це розповідь про те, як невідомий юний художник із Барселони на ім’я Пабло Руїс став «тим самим Пікассо», найвпливовішим митцем ХХ століття. Його перші кроки в Парижі були позначені відчайдушною боротьбою, часто відчаєм і зневірою, але Пікассо пізніше згадував їх як найщасливіші в житті. Це історія художнього генія з особливим творчим даром, сповнена розчарувань та триумфів, відчаю, кохань та марень в атмосфері богемного Монмартра — осердя паризького авангарду, розпусти, анархізму та злочинності. Саме там за драматичних обставин народився один із великих шедеврів, що докорінно змінили шляхи сучасного мистецтва.

Діана Клочко
65 українських шедеврів. Визнані й наявні.
- Київ: Вид-во "ArtHuss", 2019.- 256 с.

Діана Клочко, провідна українська мистецтвознавчиня та лекторка, журналістка й письменниця пропонує нам абсолютний must have, як кажуть, ,,у кожній хаті" -- ,,65 українських шедеврів. Визнані й неявні". У цій збірці з майже пів сотні есеїв зібрано ікони, картини й скульптури, про які, на думку авторки, варто знати й пам'ятати усім -- від найдавніших часів по 20-те століття, впізнавані й невідомі пересічному українцеві, творіння загальношанованих митців та несправедливо забутих. Георгій Пінзель, Ілля Рєпін, Тарас Шевченко, Катерина Білокур -- це ті імена, котрі просто повинні крутитися на язику у кожного українця! А ще чимало, чимало інших...