Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Читаймо у 2018. Зима!

Читаймо у 2018. Зима!

 

Аджемоґлу, Дарон; Робінсон, Джеймс. Чому нації занепадають / пер. з англ. Олександра Дем’янчука. – 2-ге вид., випр. – К.: Наш формат, 2017. – 440 с. – іл.

«Чому нації занепадають» - не просто бестселер New York Times та Wall Street Journal, а й одна з найкращих книг 2015 року за версією Марка Цукерберга та входить у список mustread-літератури Білла Ґейтса. У 2012-му році книга увійшла в короткий список премії Financial Times Business Book of the Year. Ґрунтуючись на п’ятнадцятирічних дослідженнях у галузях історії, політології та економіки, автори легко і доступно пояснюють, чому економічний успіх держав не залежить від культури, клімату чи географічного положення. Аджемоґлу та Робінсон переконані: країни стали найуспішнішими через те, що їхні громадяни повалили владну еліту і створили суспільства, де головною цінністю стали рівні економічні та політичні права кожного. На їхню думку, саме свобода робить світ багатшим.

Альєнде Ісабель. Оповідки Еви Луни. Оповідання / Переклад з іспанської Сергія Борщевського. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2016. – 256 с.

Вперше в Україні виходить книжка сучасної чилійської письменниці Ісабель Альєнде, за якою давно закріпилося неофіційне звання «Габріеля Гарсії Маркеса у спідниці». Серед Письменницького доробку – 20 книжок; переклади на 35 мов; понад 65 млн. примірників по всьому світу; 50 міжнародних літературних нагород у 15 країнах. Двадцять три її оповідки – це історії кохання і зради, честі та безчестя, дружби й ворожнечі. Це історії різних людей, об’єднані багатою уявою, образною мовою та дотепністю відомої письменниці, якій, як і її героїні, новітній Шахразаді на ім’я Ева Луна, не загрожує немилість найвимогливішого читача.

Андерсен Г. К. Казки / Ганс Крістіан Андерсен. – Харків: Фоліо, 2017. – 347 с.: іл. – (Шкільна  б-ка укр. та світ. літ-ри).

Геніальний письменник і поет з Данії, один з найвідоміших казкарів світу, чиї книги досі прищеплюють дітям любов до літератури. Практично кожен твір Ганса Христиана Андерсена - унікальна і зачаровує історія, яка прославляє хороші людські якості. З першої ж сторінки автор переносить свого маленького читача в далекі світи, змушує фантазувати, міркувати і мріяти. Купити казки Ганса Христіана Андерсена варто всім батькам маленьких дітей, а також просто поціновувачам класичної дитячої літератури, що зробила великий вплив на розвиток світової культури.

Багряний І. Сад Гетсиманський: роман / Іван Багряний; післямова та прим. М. П. Сподарця; худож.-іл. С. В. Кривенченко; худож.-оформлювач О. А. Гугалова. – Харків: Фоліо, 2017. – 572 с.: іл. – (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри).

У часи важкого відродження повертаються в Україну імена її славних синів, одним з яких був       І. Багряний (1907—1963) — поет, письменник, публіцист, політичний діяч. Іван Багряний зазнав сталінських репресій у 30-ті роки, пройшов всі кола пекла, як і герой його роману «Сад Гетсиманський», вперше надрукований у 50-ті роки за кордоном. Дія твору відбувається в кінці 30-х років на Україні Відкриваються страхіття сталінських катівень, прославляється непокірність людського духу.

 

Бакума Микола. Золотий маг. Книга 1. Зерно. – К. : Самміт-книга, 2016. – 536 с.

Робота приводить звичайного столичного журналіста до таємничої карпатської мольфарки. Він навіть і не підозрює, що ця зустріч зовсім скоро кардинально змінить його життя. Золоте Зерно приведе його на планету Фран у Магічну Школу, та до безлічі пригод. Незвичайні друзі та вороги, небезпечні пригоди та подорожі, магія та таємниці. Чи зможе з цим впоратися сучасна людина у магічному світі?

Богдан Жолдак. Нестяма [Текст] : збірка оповідань  / Богдан Жолдак – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 336 с.

Богдана Жолдака сміливо можна назвати найвеселішим прозаїком сучасної української літератури — блискучий оповідач, неперевершений відтворювач живої народної говірки з її дивовижною фонетикою і суржиком, за що письменника часто критикували ортодоксальні прихильники чистої літературної мови. Ще він — розкішний майстер побрехеньок: історіям Жолдака про Гітлера чи Сталіна віриш беззастережно попри цілковите розуміння їхньої абсурдності, а прочитавши фразу «Повний курс органевтики для технікумів та вищої школи», негайно берешся шукати в інтернеті, що ж це за наука така, і, звісно ж, жодних пояснень не знаходиш, бо то чистісінька вигадка. 

Бретт Р. Бог ніколи не моргає. 50 уроків, які змінять твоє життя / Регіна Бретт ; пер. з англ. Н. Гоїн. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 271 с.

Регіна Бретт — відома американська журналістка, двічі виходила до фіналу Пулітцерівської премії в номінації «За коментар», лауреат численних премій за журналістську діяльність. 50 уроків — це роздуми про те, чому Регіна навчилася, перебуваючи в статусі матері-одиначки, коли шукала кохання там, де його не було, коли працювала над стосунками з Богом, боролася з раком і намагалася примиритися з важкими спогадами дитинства. Свої уроки Регіна публікувала в авторській колонці в газеті, і відразу стала однією з найпопулярніших в історії видання. У цій книжці Регіна Бретт перетворила 50 уроків на глибоко особисті, зворушливі, іноді смішні есе. Добра, мудра, дуже емоційна книжка змусить читачів замислитися над своїм життям, зробити його кращим, допоможе знайти й утримати щастя.

Булгаков М.О. Майстер і Марґарита : роман / Михайло Булгаков; пер. з рос. М. А. Білоруса; передм. і прим. Н. П. Євстаф’эвої; худож.-іл. Д. Б. Бублик; худож.-оформлювач О. А. Гугалова. – Харків: Фоліо, 2017. – 415 с.: іл. – (Б-ка світ. літ-ри).

Роман «Майстер і Марґарита» Михайло Булгаков почав писати 1928 чи 1929 року. Серед дійових осіб у першій редакції не було ані Майстра, ані Марґарити. На початку 1930 року Булгаков свій незакінчений роман спалив. Восени 1932-го письменник повертається до роботи над головним твором свого життя. Авторська правка роману триває з перервами до останніх днів. Роман став класикою світової літератури, витримав багатомільйонні тиражі у нас і за кордоном. Його перекладено багатьма мовами Європи, Америки, Азії, неодноразово інсценовано і екранізовано. На його сюжет створено музичні твори, опери і балети. Тріумфальна хода безсмертної сатиричної фантасмагорії-феєрії з геніальною вставною новелою про Христа і Пілата продовжується!

Вайлд О. Портрет Доріана Ґрея: роман, п’єси / Оскар Вайлд; пер. з англ., передм. та прим.     Р. І. Доценка; худож.-іл. Л. Д. Киркач-Осіпова; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. – Харків: Фоліо, 2017. – 398 ч.: іл. – (Б-ка світ. літ-ри).

«Портрет Доріана Ґрея» — вершина проповідуваного Оскаром Вайлдом естетизму і водночас великої мистецької сили заперечення декадентських крайнощів цієї концепції; це один із найпарадоксальніших романів модернізму. За словами самого письменника, «справжня мораль цього твору полягає в тому, що всяке надуживання, так само, як і самозречення, тягне за собою покару». Моральний злочин призводить до колапсу естетики. Ще один і, можливо, найголовніший урок цього роману полягає в тому, що людина не може надміру загравати ані з мистецтвом, ані з життям.

Волтер Айзексон. Стів Джобс. / пер. з англ. – Київ: Брайт Стар Паблішин, 2017. – 608 с.

Ця книга – перша та єдина офіційна біографія Стіва Джобса – засновника Apple, однієї з найдорожчих та найуспішніших технологічних компаній у світі, та самого авторитетного гуру у світі високих технологій. Англійська версія біографії вийшла 24 жовтня в американському видавництві Simon & Schuster. Книга була написана за участю самого Джобса – власне, він і попросив Айзексона взятися за роботу над біографією. За час підготовки книги Волтер узяв близько сорока інтерв'ю у Джобса, опитав більше 100 людей із його оточення: родичів, колег, друзів, конкурентів.

Гофман Е. Т. А. Володар бліх. Життєва філософія кота Мура: романи / Ернст Амадей Гофман; пер. з нім. Є. Поповича; передм. та прим. К. О. Шахової; худож.-іл. Л. Д. Киркач-Осіпова; худож.-оформлювач О.Д. Кононученко. – Харків: Фоліо, 2017. – 511 с.: іл. – (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри).

Події у повісті Гофмана «Володар бліх» починаються у чудовий різдвяний вечір, коли головний герой казки пан Перегрінус Тис мимоволі виявляється втягнутим у дивовижні пригоди, які розвиваються так стрімко, що він не встигає зрозуміти, що відбувається насправді, а що – лише гра його уяви, і де врешті пролягає межа між реальністю та його фантазією. Але незважаючи на фантастичність сюжету у цій казці влада угледіла сатиру на себе. Так само як і казкова «Життєва філософія кота Мура» з котом, що вміє розмовляти, - це неприхована сатирична пародія на німецьке суспільство: аристократію, чиновників, студентські угруповання, поліцію тощо.

Гримич Марина. Падре Балтазар на прізвисько Тойво. Роман. – К. : Нора-Друк, 2017. – 256 с. – серія «Читецький клуб».

Бразилія. Кінець ХІХ ст. До української колонії «Нова Австрія» випадково потрапляє авантюрист Никитка, який, назвавшись Балтазаром, видає себе за святого отця. Разом із загадковим засновником колонії Габріелем він створює в південнобразильських лісах майже ідеальне суспільство. Захопливий, подеколи іронічний, подеколи зворушливий, а іноді й жорстокий світ створила у своєму романі Марина Гримич, відштовхуючись від народної легенди про те, що улюбленець простого люду кронпринц Рудольф, єдиний син імператора Франца Йозефа І, насправді не покінчив життя самогубством, а заснував світле царство «Нова Австрія», в якому нема ні панів, ні лихварів, а є безмежні простори родючої землі.

Дегтяренко Я. Лицарі Дикого Поля: У 2-х тт. Т. 1, Т. 2. – Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 368 с. Т. 1. – 415 с. Т. 2. 

Дійство цього захопливого роману розгортається в епоху Хмельниччини. Саме в цей період було покладено перший камінь сучасної української держави. Жодна нація не виборювала своєї свободи, не обстоювала своєї гідності так, як це робили наші предки в XVII столітті. Події роману охоплюють період від літа 1647 року до початку 1649-го. У книзі докладно й у подробицях, практично день за днем описано Жовтоводську, Корсунську, Пилявецьку битви, події літа 1648 року, складну політичну ситуацію, у якій опинилася Україна без надійних союзників. Але головне, що роман про кохання. Персонажі роману – прості українці тієї епохи, які хотіли спокійно жити, кохати, мати сім’ї, дітей, але яким довелося виборювати своє право на гідність та свободу.

 

Дереш Любко. Спустошення. Роман – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2017. – 376 с.

Реставрація імперії і проект надлюдини, воля й обумовленість, герої креативного класу і нова Орда, що жене своїх коней із розверзлих надр свідомості. Спустошення шириться світом… Спекотний серпневий день. Троє чоловіків опиняються на одній лінії подій. Кожен здійснює відчайдушну спробу змінити власний сценарій, сценарій людей навколо, сценарій історії. Відомий журналіст Федір Могила влаштовується помічником серйозного інвестора, який бажає вкрай швидко сформувати ринок психотехнологій. Вонм вступають в альянс із колишнім працівником радянських закритих лабораторій, професором Гуровим, щоб здійснити інноваційний прорив. Однак кожен із учасників цього союзу, як виявляється, має приховані мотиви. Що це? Сценарії, запущені з аномальної Зони? Постінформаційний апокаліпсис? Чи жадоба сенсу, щоби вистояти у боротьбі зі Звіром, якого Гайдеґґер називав Ніщо? Новий роман Любка Дереша «Спустошення» - про межу, з-за якої не повертаються.

Джонсон Адам. Усмішки долі: оповідання / Адам Джонсон; пер. з англ. Дмитро Кожедуб. –   К. : Наш формат, 2017. – 224 с.

«Усмішки долі» - шість окремих оповідань. Суміш реальності і вигадки, коміксів і традиційного оповідного жанру. Адам Джонсон майстерно порушує суспільно-моральні проблеми. До болю знайомі тем війни, смертельних хвороб, стихійних лих, стосунків розгортаються в його творах на фоні новітніх технологій. Вибуховий стиль автора вводить читача в естетичний транс. Сюрреалістичні і несамовиті «Усмішки» пропонують щось рідкісне в художній літературі: новий спосіб дивитися на світ.

Джордж Ніна. Маленька паризька книгарня / Ніна Джордж ; пер. з англ. Ольги Захарченко. – 3-тє вид. – К. : Наш формат, 2017. – 312 с.

Жан Одинак – власник книжкової баржі «Літературна аптека» – точно знає, як вилікувати почуття, що не вважаються захворюваннями й не діагностуються лікарями. Адже він - читач душ, тож кожному покупцеві добирає книги, які якнайкраще впораються із завданням вилікувати людський смуток, тугу чи зневіру. Єдиний, кого Жан не може зцілити, − це він сам. Душевні терзання від спогадів про Манон, котра покинула месьє Одинака двадцять один рік тому, розбили йому серце і досі тривожать душевні рани. Усе, що вона залишила, − лист, який Жан ніяк не наважується прочитати.

Домонтович В. Доктор Серафікус: роман / В. Домонтович. Поза межами болю: повість-поема / О. Турянський; післям та прим. А. В. Кісель. – Харків: Фоліо, 2017. – 301 с. – (Шкільна б-ка укр. та світ літ-ри).

«Доктор Серафікус» - один з трьох його інтелектуальних любовних романів В. Домонтовича (1864-1969). Професор Комаха, який відкидає сексуальне начало як варварство, зазнає поразки, коли його постигає кохання. Повість-поема «Поза межами болю» Осипа Турянського (1880-1933) вважається одним з кращих творів, що змальовує Першу світову війну як пекло, через яке пройшли семеро приречених на смерть, в т.ч. і майбутній автор повісті.

Етвуд М. Оповідь Служниці : роман / Марґарет Етвуд ; пер. з англ. О. Оксенич. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 272 с.

У Республіці Гілеад повноцінні права мають лише Командори та їхні Дружини, у яких є право вибирати коханок для своїх чоловіків. Мета — народження дітей. До цього здатна тільки кожна сота жінка в Гілеаді. Їх, Служниць, збирають по всій країні, а потім вони проходять курс підготовки, аби бути гідними виносити дитя офіцера. Одна зі Служниць — Джун. Колись вона мала коханого чоловіка і доньку. А тепер сенс її життя — підкорятися законам Гілеаду… Проте Джун не така, як усі. Жінка розуміє, що відбувається, вона хоче втекти і ще здатна любити…

Камиш Маркіян. Чормет. Повість. – К.: Нора-Друк, 2017. – 160 с.

«Чормет» - повість про людей, які живуть біля кордону Зони відчуження і збирають металобрухт. Про суворих і п’яних чоловіків з металевими зубами і монохромними тату на руках, які здають в брухт-прийомки авіабомби верх мату в мішках та поцуплені в сусідів металеві огорожі, аби обміняти їх на денатурат. Це історія про людей, які мріють здати на метал все навколо них, навіть ядро Землі.

Келлі Марта Холл. Бузкові дівчата. Роман. / Пер. з англ. В. Горбатька. – К. : Нора-Друк, 2017. – 544 с. – серія «Читацький клуб».

Кароліна Феррідей працює у Французькому консульстві у Нью-Йорку. Але її життя кардинально змінюється, коли гітлерівська армія вторгається до Польщі у вересні 1939 року, а невдовзі у 1940 році окуповує Францію. Польська дівчина Кася Кужмерик розуміє, що її безтурботна молодість закінчилася, коли, після окупації Польщі нацистами, починає виконувати доручення підпільного руху опору. Для амбітної молодої німецької лікарки Герти Оберхойзер оголошення про роботу у перевиховному жіночому таборі здається квитком у нові професійні сфери. Але вона опиняється в пастці нацистського концтабору і стає однією з лікарів-злочинців, що робили досліди над живими людьми. Життя цих трьох жінок неймовірним чином перетинається. Їхні історії розгортаються на різних континентах: від Нью-Йорка до Парижа, Німеччини та Польщі. Кароліна і Кася прагнуть відновити справедливість для тих, кого історія забула.

Керанґаль Маеліс де. Ладнати живих. Роман / пер. з французької З. Борисюк. – К. : Нора-Друк, 2017. – 256 с. – серія «День Європи».

В неділю до світанку три юнака їдуть на серф-сейшн, щоб встигнути впіймати особливу хвилю на атлантичному узбережжі. Повертаючись додому, щасливі і виснажені, вони потрапляють в автокатастрофу. Двоє з них отримують незначні ушкодження, а третій впадає в стан термінальної коми… Роман «Ладнати живих» побудований навколо ситуації, яка для одних її учасників стає фатальною, а іншим – дає надію на життя. Образ серця, що перетинає ніч від одного тіла до іншого, є кульмінаційним в романі. Авторці вдалося в шаленому ритмі прозорого твору передати почуття всіх зацікавлених сторін – невтішних батьків, талановитих лікарів, відповідальних працівників і спраглих життя хворих, - усі вони мають лічені години на вирішення питання життя і смерті. Емоційно вибуховий роман зачаровує читача і спонукає до глибоких роздумів про конфлікт на стику традиційних концепцій святості життя і невпинного розвитку технологій.

Кіз Д. Квіти для Елджернона : роман / Деніел Кіз ; пер. з англ. Вікора Шовкуна. – Вид. 3-тє. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 304 с.

Всесвітній бестселер, який сколихнув серця мільйонів читачів! Неодноразово екранізований роман, який здобув найпрестижніші літературні премії! Історія, яка зворушує та змушує замислитися… Розумово відсталий Чарлі Гордон погоджується на ризикований науковий експеримент – понад усе він мріє стати розумним. Після надскладної операції на мозку його інтелект дійсно стає блискавичним. Але ніхто не міг передбачити, які насладки спричинить цей дослід…

Кіз Д. Таємнича історія Біллі Міллігана : роман / Деніел Кіз ; пер. з англ. О. Стусенко. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 512 с.

Дивна історія трапилася в типовому американському містечку. Молодий чоловік на і’мя Біллі Мілліган звинувачується у злочинах, яких не коїв чи просто не пам’ятає цього. З’ясувалося, що у свідомості Біллі мешкає двадцять чотири особистості, які по черзі контролюють його розум. Та чи стане цей факт виправдальним для трьох зґвалтувань, на які відважилась одна з особистостей хлопця?

Кініллі Т. Список Шиндлера / Томас Кініллі ; пер. з англ. Г. Яновської. – 2-ге вид. – Харків : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 432 с.

Його ім’я відоме усьому світу і вже давно стало називним. Оскар Шиндлер. Людина, яка довела, що можна здійснити справжнє диво – подарувати життя… Дати шанс на порятунок тоді, коли сподіватися вже нема на що… На початку Другої світової німецький підприємець Оскар Шиндлер відкрив у Польщі фабрику, на якій виробляли емальований посуд. І ця фабрика, де працювали євреї з гетто, стала для них немов Ноєвим ковчегом… Коли було ухвалене рішення про знищення краківського гетто, Шиндлеру ціною неймовірних зусиль вдалося вивезти своїх робітників і захистити їх від жаху табору смерті Аушвіцу. Він урятував майже 1300 євреїв. Більше, ніж будь-хто за всю історії найстрашнішої в історії людства війни…

Когтянц К. Облога Белза. – Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 144 с.

Книга про те, як 1352 року сталася подія, яка в будь-якій іншій країні була б занесена у підручники, - об’єднане польсько-угорське військо, підсилене загонами Франції та Італії, зазнало нищівної поразки під Белзом. При тому, що гарнізон Белза нараховував п’ятьсот чоловіків, з яких більшість були ополченцями – міщанами та селянами з навколишніх сіл. Ця перемога зіграла вирішальну роль у тому, що український народ не щез із лиця землі.

Коельйо П. Шпигунка : роман / Пауло Коельйо ; пер. з порт. І. Палій. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 192 с.

Історія жінки, яка стала чи не найбільшою загадкою чи містифікацією початку ХХ століття, навіть розсекречена через багато років британською MI5 та розвідками Німеччини і Нідерландів, залишила по собі більше питань, ніж відповідей. Бо відповіді були відомі лише їй, «Перлині Сходу», яка зачаровувала Париж своїми спокусливими танцями та своєю відвертою красою, блискучій куртизанці, яка змушувала наймогутніших чоловіків, що вершили долі Європи, забувати про все, аби лише потрапити у світло екзотичного індонезійського Сонця — Мата Харі.

Кокотюха А. Біла ніч : роман / Андрій Кокотюха ; передм. О. Пагірі. – Харків : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 288 с.

Максим Коломієць на псевдо Східняк – командир невловного летючого відділу УПА, який не дає спокою окупаційній Червоній армії на Волині. Через особливу тактику складається враження, що відділ Східняка діє в кількох місцях одночасно. Майор НКВД Полинін має особистий рахунок до Коломійця, бо вважає його зрадником. Тому до відділу Східняка засилають агента із завданням знищити командира. І це – у час, коли повстанський рух змінює тактику боротьби… Чи залишиться Коломієць живим?

Кокотюха А. Легенда о Безголовом : роман / Андрей Кокотюха ; пер. з укр. А. Климова. – Харьков : Книжный клуб «Клуб Семейного Досуга» ; Белгород : ООО «Книжный клуб “Клуб семейного досуга”», 2017. – 240 с.  

После развода с мужем адвокат Лариса Гайдук решила отдохнуть в уютном провинциальном городке. Но до отдыха ли, когда все жители охвачены ужасом: в самом центре, на площади, нашли обезглавленное тело. Ходят слухи, что это дело рук Безголового – так называют призрак здешнего помещика, который, согласно легенде, живет в старинном замке за городом. Лариса отправляется туда днём, но не находит ничего подозрительного. Однако вечером по дороге домой вдруг видит неподалеку от замковых стен темную фигуру… без головы! Неужели старинные предания не лгут? Лариса не верит в привидения. Она начинает расследование, не догадываясь, что правда может стоить слишком дорого…

Кокотюха А. Пророчество : роман / Андрей Кокотюха ; пер. з укр. А. Климова. – Харьков : Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2017. – 288 с.

Загадочная ворожка напророчила смерть бизнесмену — и на следующее утро было найдено его тело… Что это: магия, проклятье? Разбираться придется бывшему оперативнику Сергею Горелому. Еще вчера он был в тюрьме. Оказался за решеткой за грехи начальства. За примерное поведение его выпустили досрочно и… Правду говорят: бывших оперативников не бывает. Сергей сразу взялся за это странное и запутанное дело. Друг Сергея отправился на задержание подозреваемого и погиб. Теперь для Горелого дело чести разгадать секрет предсказательницы и узнать, кому были нужны эти убийства. Тем временем ворожка говорит, что Сергея ожидает скорая гибель. Но ведь не все пророчества сбываются…

Кокотюха А. Чужие скелеты: роман / Андрей Кокотюха ; пер. с укр. Р. Хворостяной. 2-е изд. – Харьков : Книжный клуб «Клуб Семейного Досуга» ; Белгород : ООО «Книжный клуб “Клуб семейного досуга”», 2017. – 256 с.

Получив в наследство дом, успешный хирург Антон Сахновский решает сменить шумный Киев на тихий провинциальный городок. Но первая же ночь в новом доме развеяла мечты о спокойной жизни... Когда Антон открыл дверь в погреб, он просто обомлел от увиденного! Оказывается, в довесок к наследству ему достался… труп неизвестного мужчины! Теперь жизнь врача переворачивается с ног на голову! Чужие семейные тайны, разборки с местным преступным авторитетом, встреча с членами тайного общества – Антон явно не рассчитывал на такие крутые повороты судьбы. За фасадом сонного городка скрываются невероятно жестокие тайны. Чтобы выжить, ему придется применить все свои знания, в том числе и хирургические…

Кокотюха Андрій. Аномальна зона. – 2-е вид. К.: Нора-Друк, 2017. – 256 с. Морок.

Українське Полісся. Покинуті села Житомирщини. Кажуть, в одному з них з людьми відбуваються дива. Спочатку люди зникають, а потім – повертаються, але вже нічого не пам’ятають. Чудова байка для «жовтої преси». Але молода жінка Тамара Томіліна справді зникає в аномальній зоні. І справді повертається без пам’яті. Отже, це не казка… А коли в покинутому поліському селі зникає ще одна людина, капітан Сергій Бражник приймає рішення йти в небезпечне місце сам… Які жахливі таємниці приховує безлюдне поліське село? Про це розкаже історію Андрій Кокотюха в традиції класичного «чорного» роману, поєднаній з традиціями української готичної прози, а несподівана розв’язка принесе читачам справжнє задоволення.

Кортасар Хуліо. Поза часом. Оповідання / Переклад з іспанської Сергія Борщевського. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2015. – 224 с.

Хуліо Кортасар – видатний аргентинський письменник ХХ століття. Серед найвідоміших творів – збірники оповідань «Бестіарій», «Таємнича зброя», «Кінець гри», «Усі вогні – це вогонь», романи «Виграші», «Гра в класи», «62: модель для збирання». До цього збірника увійшли дві останні прижиттєві книжки оповідань Хуліо Кортасара – «Ми дуже любимо Гленду» (1980) та «Поза часом» (1982). Публікуючи їх, видавництво та перекладач хочуть надати можливість українському читачеві відкрити для себе нові грані творчості письменника.

 

Кубай Ю. Душа. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 264 с.

Що спільного між успішним політиком і дівчиною з психіатричної лікарні? Хто з них сильніший? Хто здатен змінити життя іншого? Виявляється, мрії про інший спосіб життя приходять до всіх. Навіть до тих, хто обіймає найвищі посади і, здається, керує світом. І щоби визнати ці мрії, їм доводиться шукати відповіді на дуже прості питання. Коли востаннє ти радів снігу? Якого кольору твоя душа? Хто ти? А іноді треба й не просто озирнутися назад, а буквально наново пережити найважчі миті свого життя.

Ламарш Каролін. День Пса. Роман – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2017. – 96 с.

Роман Каролін Ламарш «День Пса» (1996) отримав найвизначнішу літературну премію Бельгії — імені Віктора Росселя. Це була перша книжка авторки, якій судилося закласти канон сучасного бельгійського роману в новелах. Події у творі обертаються навколо начебто банальної ситуації: посеред автостради жене ошалілий собака. Однак кожен, хто це бачив, сприйняв образ через призму власних життя і проблем. Священик, далекобійник, гомосексуал, удова — для кожного Пес став точкою відліку нового самоусвідомлення.

Леся Українка. Лісова пісня. – К. : Основи, 2014. – 152 с.

Найромантичніша п'єса шкільної програми - тепер у сучасному оформлені! Створена в 1911 році, драма-феєрія "Лісова пічня" Лесі Україники розповідає чуттєву й драматичну історію кохання лісової красуні Мавки та сільского парубка Лукаша. Магічний світ "Лісової пісні", населений персонажами української народної міфології, проілюструвала молода художниця Поліна Дорошенко.

Лойко С. Аеропорт. Нова доповнена версія. – Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 376 с.

«Аеропорт» - це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль та смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє і учорашнє життя.

Лойко С. Рейс. – Киев : Брайт Стар Паблишинг, 2017. – 448 с.

В основе нового романа-триллера известного писателя, автора мирового бестселлера «Аэропорт», лежат реальные события. Главный герой в одиночку расследует обстоятельства гибели его жены и дочерей, летевших в самолете «Боинг», сбитом над Донбассом. Увлекательный сюжет не отпускает внимание читателя до последней страницы.

Люшер, Йонас. Весна варварів – К.: Основи, 2017. – 128 с.

Інтелектуальний твір швейцарсько-німецького автора Йонаса Люшера “Весна варварів” вперше з’являється на книжковому ринку українською мовою! Книга перекладена 15-ма мовами та отримала чимало престижних нагород, серед яких – Franz Hessel Prize for Literature. Захопливо, комічно, мудро і гротескно: саме такою є дебютна повість Люшера. Історія розгортається навколо заможного швейцарського бізнесмена. Він опиняється на туніському курорті одночасно із групою молодих англійців із найвищих фінансових кіл Лондона, які приїхали відсвяткувати тут розкішне весілля. Але доки захмеліла компанія відсипається після святкової ночі, Велика Британія оголошує державне банкрутство. Із заблокованими кредитками, раптово безробітні, в готелі класу «люкс», який за мить став для них недоступним, вони опиняються за крихітний крок від варварства.

Мазурик Д. Українська мова для іноземців. Крок за кроком / Данута Мазурик; худож.-оформлювач В. М. Карасик. – Харків: Фоліо, 2017. – 288 с.: іл. 

Пропонований підручник призначений для навчання іноземців української мови від початкового («нульового») рівня до рівня В1 (Рубіжного). Опанування матеріалу підручника дасть змогу іноземцеві навчитися говорити, читати, писати українською мовою та розуміти її на слух у межах комунікативних тем «Знайомство», «Зовнішність», «Характер», «Сім’я», «Уподобання», «Навчання», «Відпочинок» тощо. Матеріал викладено за комунікативно-когнітивним принципом і поділено на 37 уроків. Зміст підручника відповідає вимогам і нормам, що містить Навчальна програма з української мови для відділень/факультетів доуніверситетської підготовки іноземних громадян, затверджена Міністерством освіти і науки України.

Макнот Д. Тріумф ніжності : роман / Джудіт Макнот ; пер. з англ. Т. Заволоко. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 320 с.

Життя інколи не питає, чи чекаємо ми на нові зустрічі і чи готові впустити до свого серця любов… Так сталося і з Кеті Конеллі, молодою, незалежною, успішною дівчиною, яка намагається забути невдачі з минулого і вже навчилася тримати чоловіків на відстані. Але одна зустріч перевернула все з ніг на голову. Кеті не змогла встояти і підкорилася пристрасті, повністю віддалася почуттям. Тільки в ніжних обіймах Райана — прекрасного, сильного звабливого незнайомця — дівчина відчуває, що дійсно живе. Його мужність, пристрасність, і впевненість, здається, притягують Кеті силою. Райан подарував їй любов, якої вона досі не знала… Однак, дівчина боїться відкритися незнайомцю, боїться віддати йому всю себе…

Маріо Варгас Льйоса. Хто вбив Паломіно Молеро? Повість / Переклад з іспанської Сергія Борщевського та Лева Олевського. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2016. – 144 с.

Дія повісті «Хто вбив Паломіно Молеро?» охоплює лише дев’ятнадцять днів, короткий проміжок часу від скоєння злочину до його розкриття. А водночас – кримінальний сюжет, напружена атмосфера, в якій, одначе, не бракує гумору і ліричних моментів, що дозволяють авторові дослідити хиби суспільства, де стає можливим жорстоке вбивство. Це видання присвячується 80-літтю від дня народження Маріо Варгаса Льйоси.

Марко Вовчок. Три долі: повісті, оповідання, казки / Марко Вовчок; пісоям. Т. М. Панасенко; худож.-оформлювач Ю. Ю. Романіка. – Харків: Фоліо, 2017. – 409 с. – (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри).

Марка Вовчка (літературний псевдонім Марії Олександрівни Вілінської, 1833–1907) справедливо називають літературною донькою Т. Шевченка. Твори письменниці відіграли провідну роль у становленні української реалістичної прози. До видання увійшли твори письменниці, написані російською мовою (оповідання «Маруся», «Маша»), а також повісті, оповідання та казки («Чортова пригода», «Невільничка», «Отець Андрій», «Інститутка» й «Три долі»).

Мартін Ч. Гора між нами : роман / Чарльз Мартін ; пер. з англ. Т. Івченко. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 352 с.

У Солт-Лейк-Ситі вирує негода. В аеропорту скасували всі рейси, а пасажири опинились у полоні снігової бурі. Журналістка Ешлі Нокс, яка має встигнути на свою передвесільну вечерю, та хірург Бен Пейн, що поспішає на важливу операцію, вирішують летіти на невеликому приватному літаку. На Ешлі вдома чекає наречений, Бен сумує за коханою дружиною. Під час польоту пілот помирає від серцевого нападу, і літак зазнає катастрофи в одному з найбільш віддалених куточків США на висоті понад 3000 метрів. Пасажири, двоє ледь знайомих людей, залишилися сам на сам посеред засніжених гір. Допомоги чекати нізвідки. Вони повинні негайно вибратися звідси. Але для цього потрібні неймовірні зусилля…

Меландрі Франческа. Ева спить. Роман / Пер. з італійської М. Прокопович – К. : Нора-Друк, 2017. – 400 с. – Серія «День Європи».

Ева, фахівець із зв’язків з громадськістю, що мешкає на Півночі Італії, отримує несподіване повідомлення з Півдня Італії від людини, яку вона знала ще в дитинстві. У цьому повідомленні йдеться, що Віто, колишній коханий її матері, який так і не став її чоловіком, важно хворий і хоче бачити Еву, щоб пролити світло на давні сімейні таємниці. Ева вирушає на південь, у Колабрію. Ця довга поїздка у потязі через всю Італію навіює їй спогади про дитинство, яке збіглося з важким періодом в історії Італії – боротьби Італії і Австрії. Кожна країна має свої важкі часи, які часто стають персональними трагедіями багатьох родин. А болючі шрами, що залишаються від таких драматичних історій, стають сюжетами цікавих романів.

Наніїв П. Тричі продана : роман / Павло Наніїв. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля». – 2017. – 336 с.

Вона була тричі продана. Рідною матір’ю-грекинею. Польським послом. До безтями закоханим чоловіком. Неймовірно красива, надзвичайно зваблива винуватиця найпишніших європейських балів і неоднозначних політичних рішень. Вона була в обіймах королів і вельмож, але жодного разу так і не покохала по-справжньому. Звичайна невільниця, що стала однією з найупливовіших жінок Польщі. Продана, зраджена, але незламна. Софія Потоцька — жінка-легенда, що здолала шлях від невільничого ринку до графських замків і королівських покоїв…

Нікітюк Марися. Безодня. Оповідання. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2016. –    280 с.

«Безодня» - це історії катастроф, які не тільки спричиняють колапс у внутрішньому світі героїв, а й можуть призвести до загибелі всесвіту, в якому ми живемо. Одвічна жорстокість, як і безмежна любов зазвучать у новій тональності, де з’являються незвичні сенси – і оголюється найсокровенніше. Лейтмотивом оповіді є сміливий погляд автора на суперечливу людську природу.

Олександр Зубченко. Перемагаючи долю [Текст] : роман. У 3 кн. Кн. 2 : Козацьке щастя / Олександр Зубченко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 320 с.

1638 рік, на Лівобережжі лютують коронні війська Миколая Потоцького та Яреми Вишневецького. Козацький обов’язок змушує Івана Рубая і його вірних друзів-козаків Юрка, Петка та Миколу покинути коханих дівчат та стати на захист рідної землі. Запорожцям не раз доведеться поглянути в очі смерті, бо їхній ворог – нещадна й всевладна польська шляхта. Бойовій майстерності звитяжних козаків заздрять найвправніші польські й турецькі воїни. За своїх матерів й неньку Україну вони готові і в бій без зброї піти, і один проти десятьох змагатися, і, ризикуючи головою, податися до турецького хана рятувати дівчину. Доля знову розлучає Івана й красуню Оксану, щоб закохані серця, попри відстані і ворогів, все одно віднайшли шлях одне до одного. Бо «сміливі завжди мають щастя»!

Олександр Зубченко. Перемагаючи долю [Текст] : роман. У З кн. 1 : Під чужим небом / Олександр Зубченко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 552 с.

Перша половина XVII сторіччя… Україна потерпає від татарських набігів: у полон потрапляють тисячі українців, ламаються долі, розлучаються рідні серця. Так і наші герої – брати Іванко та Юрась опиняються у різних кінцях цього багатостраждального світу. Перебуваючи на чужині – один в Китаї, другий – в Туреччині, брати не забувають того щастя, яке дали їм люблячий батько та ласкава мати, і хоча чужинські звичаї та віра мали вбити цю пам'ять, та поклик рідної землі є сильнішим. Як би не випробувала жорстока доля їх на міцність, які б пригоди не довелося їм пережити, брати долають усі перешкоди, поки не зустрічаються по різні боки ворожих таборів, щоб разом піти дорогою визвольної боротьби нашого народу, примножуючи козацьку славу та надихаючи інших героїчною вдачею та майстерним володінням зброєю.

Остап Дроздов. №2. : роман / Дроздов О. – Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2017. – 288 с.

Часова амплітуда роману Остапа Дроздова «№ 2» — від початку ХХ століття до дня завтрашнього. Географічна амплітуда — від рідного Львова й голодоморного Приазов’я до діаспорного Неаполя і далекої Австралії. Та попри хронологічний і локаційний розмах — стежки усіх головних героїв (бо не головних у романі немає) приводять до Країни. Найголовнішим, центральним персонажем роману є Країна як така. Не У, а просто Країна, яка то мотивує, то дратує, то зачаровує, то обурює, то ощасливлює, то виштовхує. І що би не переживали персонажі роману в приватному житті, усе одно вони гостро відчувають крижаний подих Країни, від якої нікуди не дітися і яку ти мусиш полюбити навіть усупереч…

Остін Джейн, Ґрем-Сміт Сет. Гордість і упередження і зомбі / Джейн Остін, Сет Ґрем-Сміт ; переклали з англійської Роксоляна Свято, Ярослава Стріха. – К. : Основи, 2016. – 296 с.

«Усім відома істина, що зомбі, не позбавлений мізків, завжди прагне здобути ще більше мізків». Так починається «гордість і упередження і зомбі», розширена версія улюбленого роману Джейн Остін, до якого тепер увійшли цілковито нові епізоди – сцени безжальних зомбівських безчинств. Іще на початку ми дізнаємося, що тихі села Англії охопила загадкова моровиця, внаслідок якої мертві… почали оживати! Тепер у відважної Елізабет Беннет немає вибору: вона мусить порятувати батьківщину від нечисті. Та вже невдовзі від таких шляхетних намірів її відволікає гордовитий і бундючний містер Дарсі. З його появою на читача чекає розкішна комедія характерів, сповнена майстерних словесних поєдинків між двома закоханими, а також не менш брутальних реальних поєдинків на кривавому полі бою. Чи зуміє Елізабет побороти сатанинське поріддя? І чи зможе подолати соціальні упередження, властиві класові дрібноземельних дворян? Сповнений романтики, сердечних мук, сутичок, канібалізму й тисяч трупів на різних стадіях розпаду, роман «гордість і упередження і зомбі» перетворює шедевр світової літератури на щось таке, що вам дійсно захочеться прочитати.

Риггз Р. Библиотека Душ : роман / Ренсом Риггз ; пер. с англ. Е. Боровой. – 3-е изд. – Харьков : Книжный клуб «Клуб Семейного Досуга» ; Белгород : ООО «Книжный клуб “Клуб семейного досуга”», 2017. – 480 с. : ил.

Абатон… Таинственный исчезнувший город, где в библиотеке хранятся души великих странных… Старинная легенда напомнит о себе, корда в поисках похищенных детей Джейкоб, Эмма и верный Эддисон, спутав следы преследователям в современном Лондоне, отправятся в викторианскую Англию. В опасном путешествии в трущобы Дьявольского Акра – петли вне закона, где очень легко спрятать украденное, - их сопровождают мрачный перевозчик Харон, соблазненный перспективами карьерного роста, и прирученная Джейкобом пустота. Но здесь, у самого логова тварей, их уже много лет поджидает тот, кто верит в возвращение библиотекаря…

 

Риггз Р. Город пустых. Побег из Дома странных детей : роман / Ренсом Риггз ; пер. с англ.     Е. Боровой. – 3-е изд. – Харьков : Книжный клуб «Клуб Семейного Досуга» ; Белгород :        ООО «Книжный клуб “Клуб семейного досуга”», 2017. – 464 с. : ил.

Джейкоб знает, что он не такой, как все. Он – один из странных. В компании новых друзей ему предстоит полное смертельных опасностей путешествие по петлям времени. Нужно успеть спасти директрису, мисс Сапсан, которая застряла в облике птицы! Но твари и пустоты идут по пятам…

Риггз Р. Дом странных детей: роман / Ренсом Риггз ; пер. с англ. Е. Боровой. – Харьков : Книжный клуб «Клуб Семейного Досуга» ; Белгород : ООО «Книжный клуб “Клуб семейного досуга”», 2017. – 432 с. : ил.

Шестнадцатилетний Джейкоб с детства привык к рассказам своего деда о его юности на далеком уэльском острове, в приюте для странных детей: о чудовищах с тройными языками, о невидимом мальчике, о летающей девочке… Единственным побочным эффектом этих выдумок были ночные кошмары, мучившие подростка. Но однажды кошмар ворвался в его жизнь, убив деда наяву…

Роздобудько Ірен. Зів’ялі квіти викидають. Роман. – 2-ге вид., доп. – К. : Нора-Друк, 2017. – 288 с. : іл. – серія «Читацький клуб».

Зів’ялі квіти, які зберігаються в душі у вигляді жалю за минулим або нездійсненним, треба викидати. Про це — історія двох актрис, колишніх «зірок» радянського кіно, і однієї молодої жінки, яка доглядає за ними в притулку для самотніх акторів. Все життя ці актриси запекло ворогували між собою, адже були суперницями в коханні до чоловіка, який виявився не вартим любові та самопожертви. І тільки наприкінці життя обидві зрозуміли, що могли б бути... найкращими і найвірнішими подругами. Сентиментальна історія з глибоким підтекстом, притаманним творчості Ірен Роздобудько.

Скоропадський, Павло Петрович. Спогади: кінець 1917 – грудень 1918 / пер. з рос. Е. Соловей; упоряд. Ігор Гирич. – К.: Наш формат, 2017. – 456 с.

Йшов четвертий рік світової війни. Втомлений подіями генерал-лейтенант російської імператорської армії Павло Петрович Скоропадський, нащадок старовинної старшинської фамілії, ще не знав, що стане гетьманом незалежної Української Держави. Епоха перемін, яку самовбивчо наближали революціонери всіх мастей, перетворилася на апокаліпсис, війну всіх проти всіх, але Скоропадському стало духу взяти на себе невдячну ношу державного будівництва. Спроба закінчилася цілковитим і очікуваним провалом, але окремі починання гетьмана дотривали до наших днів: саме йому Україна завдячує, наприклад, Академією наук. У цих пронизливих спогадах постають буремні роки революції і громадянської війни та особиста драма Скоропадського, який за влучними словами Вячеслава Липинського, став українцем, тільки переставши бути гетьманом. Але, на жаль, було вже пізно: Україну охопив червоний морок з півночі.

Стокетт К. Прислуга : роман / Кетрін Стокетт. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного дозвілля», 2016. – 496 с.

1960-і роки, штат Міссісіпі, США. Ейбілін все своє життя пропрацювала служницею у білих людей, виростила сімнадцять їхніх дітей, але втратила свого єдиного сина. Мінні — невгамовна й нестримна жінка, з якою не варто сперечатися. Через свій непростий характер вона змушена часто змінювати господарів, але роботу таки може знайти: її торти і пироги незрівнянні. Скітер, біла дівчина, після закінчення університету повертається у рідний Джексон. Вона мріє про письменницьку кар’єру і хоче розповісти світові про те, що коїться тут, на Півдні Америки. Ці жінки — дуже різні. Але їх об’єднує загострене відчуття справедливості та непереборне прагнення до змін у своєму житті. Вони разом пишуть свою таємну книгу про нелегку долю та устав тогочасного життя і не знають, чи вдасться їй колись побачити світ…

Талан С. Оголений нерв : роман / Світлана Талан ; передм. О. Хвостової. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 544 с.

Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі... Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв'язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами... Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової. Син, запальний прихильник Майдану і патріот України, боротиметься із сепаратистами, а дочка — вступить до ополчення... Так само розійдуться й шляхи друзів Геннадія, нерозлучних змалечку хлопців. Бо війна проходить і по родинах, і по душах...

Талан С. раКУРС : роман / Світлана Талан. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 320 с.

Цей роман – про долі людей, чиє життя тепер матиме чіткі «до» і «після», про надії і втрати, про боротьбу й силу волі, про помилки, вічне шукання істини й непереборне бажання жити. Такі різні, але рівні перед війною герої намагаються випросити у долі ще трохи щасливого життя. Якщо не для себе, то для наступних поколінь…

Талан С. Спокута : роман / Світлана Талан. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 304 с.

Що робити, коли життєва стежина веде нас до труднощів та незгод? Як їх долати? Як витримати баланс і пережити негаразди? Ця книга — про найдорожчих, про найрідніших, про найближчих — сім’ю. Вчинки наших батьків і дідів мають безпосередній вплив на наше сьогоднішнє життя. Часто діти несуть хрест заміть своїх батьків і, опиняючись у скрутних ситуаціях, змушені спокутувати гріхи рідних. Книга про сімейні зв’язки, складні взаємини, переплетіння доль, надію на краще майбутнє і силу любові.

Упор. Копилова Г. Розстріляне відродження – К.: Основи, 2015. – 151 с.

До збірки кращих творів доби Розстріляного відродження (1920–1930-ті роки) увійшли поезії Євгена Плужника, Михайля Семенка, Миколи Зерова, Павла Тичини та Максима Рильського, а також прозові твори Миколи Хвильового, Григорія Косинки, Юрія Яновського та Остапа Вишні. Ілюстрації до книги створив один із найцікавіших сучасних ілюстраторів Сергій Майдуков. Оригінальні ілюстрації не тільки допомагають зануритись в атмосферу цієї надзвичайної доби, а й дають змогу по-новому поглянути на творчість представлених у книзі авторів.

Хомич, Микола. Загадка гробниці / Микола Хомич. – К. : Самміт-Книга, 2016. – 536 с.

Перед читачами роману Миколи Хомича постає велетенське історичне полотно, де головною сполучною ниткою, що стібок за стібком проникає з минулого у сьогодення, з ХІ століття у століття ХХІ, буде любов. Це почуття, сплітаючись у вигадливий візерунок, назавжди поєднає долі Ярослава Мудрого й шведської принцеси Інгігерди, їхніх дітей – Ізяслава, Святослава, Всеволода та їхніх дружин; залишить незгладимий слід у долях правителів і простих людей, а також головних героїв роману – наших сучасників.

 

 

Хомич, Микола. Територія брехні. – К.: Юніверс, 2016. – 256 с.

Герої роману Миколи Хомича «Територія брехні» – наші сучасники, які, прочитавши стародавні графіті на стінах київського собору Святої Софії і розгадавши їхню таємницю, вирушають у подорож до Скандинавії – батьківщини нареченої Ярослава Мудрого Інгігерди. Бажання докопатися до правди минулого несподівано розкриває й загадки особистого життя героїв. Історичний детектив, написаний у кращих традиціях жанру, висвітлює маловідомі сторінки давньої української історії.

Шарі Л. Подружжя по сусідству / Лапена Шарі ; пер. з англ. Ю. Максимейко. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 288 с.

Анна й Марко з донькою Корою живуть у престижному районі Нью-Йорка. Одного разу їхні сусіди — Синтія і Грем — запрошують до себе на вечірку. Молоді батьки не хочуть залишати немовля, однак усе ж таки погоджуються прийти в гості. Вечірка не приносить радості Анні, до того ж вона помічає, що Синтія неприховано фліртує з Марко. Вдома на пару чекає жахлива картина: двері відчинені, речі розкидані, а маленької Кори немає в ліжечку… Хто викрав їхню доньку, завдавши сім’ї такого болю? Детектив Ресбак підозрює, що до справи причетні самі батьки…

Шевченко Т. Г. Кобзар / Т. Г. Шевченко; вступ. Ст.. та примітки Р. Полонського; худож.-оформ. В. М. Карасик. – Харків: Фоліо, 2017. – 736 с.: іл. – (Шкільна б-ка укр. та світ. літ-ри).

На відміну від численних так званих «повних» збірок, пропоноване видання є насправді максимально повним зібранням поетового спадку, яке поєднало всі твори, що потрапляли під цензурування як за царату, так і за радянщини. До того ж чимало творів подано з авторовими варіянтами, практично невідомими широкому загалові. Основну частину розпочинає авторова передмова до другого (нездійсненого) видання «Кобзаря». Зануритись у Шевченкову добу допоможуть чимало унікальних прижиттєвих документів, поетових автографів віршів, листів, і світлин й автопортретів.

Шляпікас А. Моє і’мя – Маріте. – Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 168 с.

Роман освітлює одну з білих плям у новітній історії – історію «вовчих дітей». Після Другої світової війни німецькі жінки зі Східної Пруссії відправили багатьох своїх дітей на інший бік Німану, де був хліб. Історія німецької дівчинки Ренати, яка отримала литовське ім’я Маріте, описує трагічну долю багатьох біженців у перші повоєнні роки в Прибалтиці. Роман заснований на реальних фактах.

Шмітт Ерік-Емманюель. Концерт пам’яті янгола. Новели / Переклад з фр. Івана Рябчія. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2017. – 160 с.

Свята Рита — покровителька тих, кому здається, ніби виходу вже немає. Постать саме цієї святої бельгійський письменник французького походження Ерік-Емманюель Шмітт зробив стрижневою для збірки новел «Концерт пам’яті янгола». Кожна новела у збірці — це парадокс, пошук відповіді на непросте запитання: чи може людина змінитися? Чи існує «сіра зона» між добром і злом? Як бути, коли виходу начебто немає? Шмітт, як завжди, вправно жонглює словами і сенсами та вражає читачів бездоганною майстерністю створювати короткі формою прози.

 

Ярема Юрій. Тепло його долонь. Роман. – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2015. –   120 с.

Якщо ти хоробрий душею, а серце твоє сповнене надії та кохання, то знаходиш тепло там, де його вже годі помітити. У час розпачу та зневіри герой роману сподівається знайти своє життєве призначення та промінь кохання у невідомому йому місті — столиці. Пірнувши в омріяний хаос можливостей змінити щось на краще, юнак гартує себе та призвичаюється до реалій нового світу. Лірична проза Юрія Яреми висвітлює дві половинки одного життя: побут та психологічний світ людини. Чи зможе хлопець, особистий вибір якого не сприймається суспільством, досягнути своєї мети та чи можливе «заборонене кохання» в сучасному світі?