Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Бібліотека-філіал №3

Бібліотека-філіал №3
вул. Матросова, 78 
e-mail: [email protected]
площа – 266 кв.м.
штат - 3
Завідуюча бібліотекою - Заславська Юлія Володимирівна
10.00 – 17.00, вихідний день – субота
Бібліотечний фонд – 31845
Читачі – 2103 

Історія бібліотеки:

У 1975 році жителі Баглійського району отримали у подарунок міську дитячу бібліотеку по вулиці Матросова, 78 . Цю адресу назавжди запам’ятало багато поколінь дітлахів та дорослих нашого мікрорайону. Тут вона знаходиться і нині.
На протязі всіх цих років закохані в свою роботу працівники бібліотеки збирали і зберігали бібліотечний фонд. Великою часткою якого і по цей час користуються читачі бібліотеки.
Першою завідуючою бібліотеки була Якубова Галина Трохимівна. Потім недовгий час працювала Сосова Ніна Митрофанівна.

В 1987 році її очолила Бур’яненко Людмила Олександрівна. Саме в цей період прийшли на роботу в бібліотеку і працюють в ній понад 20 років теперішня завідуюча бібліотеки Заславська Юлія Володимирівна, бібліотекарі Могильова Людмила Геннадіївна та Лящевська Валентина Олексіївна.
За 37 років свого існування наша бібліотека пережила багато різних подій насамперед злиття з бібліотекою – філією №1, яке відбулося у 1997 році. З цього часу і по теперішній день бібліотека має назву філія №3 Комунального закладу «Централізована бібліотечна система м. Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради
На протязі багатьох років плідно співпрацю з дошкільними закладами №7, 24; з загальноосвітніми школами №9, №36, №24, №32, №10; НВК №3; з технолого-економічним коледжем, з Дніпродзержинським обласним музичним училищем; з професійно-технічними училищами №15 та №26. Тісна співпраця бібліотекаря, вчителя та батьків допомагає залучити дітей до книги, сприяє засвоєнню та використанню інформації.
З 1999 року бібліотека надає додаткові платні бібліотечні послуги,а саме: позачергове користування літературою підвищеного попиту на абонементі. Завдяки цьому було придбано 3050 нових книг на суму близько 25 тис. грн. Це дало нам можливість задовольняти потреби наших читачів новинками літератури, як для дорослих та юнацтва, так і для дітей.
У 2007 році бібліотекою відкрила пункт видачі книг у Заводському територіальному центрі соціального захисту пенсіонерів. Ми комплектуємо фонд цього пункту згідно запитам читачів. Щорічно обслуговується понад 130 читачів та видається 500 примірників книг.

Бібліотека сьогодні:

Бібліотека-філіал №3 завжди була і залишається центром культурно-мистецького і пізнавального спілкування людей, осередком духовності і гармонії, хранителями мудрості і знань.
Бібліотека філії №3 обслуговує всі категорії читачів свого мікрорайону: дітей, дорослих та юнацтво. Люди приходять сюди, щоб відшукати відповіді на тисячі запитань, які ставить перед ними життя, змістовно провести час у товаристві вірних друзів – книг, які допомагають зануритись у чарівний світ мандрівок, пригод, переносять їх у минулі століття та на інші планети. Проте бібліотека – не лише книгозбірня, це місце, де завжди можна отримати потрібну інформацію, пораду; це місце, куди люди приходять поспілкуватися, обмінятися цікавими думками та ідеями, знаючи, що їх обов’язково вислухають та зрозуміють, допоможуть. Тому колектив нашої бібліотеки працює над розробкою нових форм спілкування з читачем і ефективних способів реалізації головної мети бібліотечної роботи – пробудження інтересу до читання.
Ми прагнемо бути центром інформаційної підтримки освіти, максимально задовольняти читацькі запити та застосовувати ефективні методи популяризації книги і сьогодні працюємо за такими напрямками:
♦ Книга – це брама у величезну скарбницю досвіду людства.
♦ Кожен українець повинен знати історію та літературу рідного краю.
♦ Калина під вікном рідної оселі, тополя на околиці міста – усе це картина нашого дитинства, наш духовний світ, з яким ми вирушили в життя.
♦ Життєві цінності, відповідальне ставлення до власних вчинків та власного здоров’я – запорука життєвого успіху.
♦ «Бібліотека та школа – працюємо разом.»
♦ Комплексна цільова програма «Книга в спадщину».
П’ять років бібліотека працює за бібліотечно-цільовою програмою «Літо без нудьги» співпрацюючи з пришкільними оздоровчими таборами при ЗОШ №9, 32, 34, 36; НВК №3. Для цього використовуємо ігрові форми роботи, голосні та коментовані читання.
Основне завдання бібліотеки сьогодні – навчити дитину цінувати книгу, відчувати в ній щоденну потребу. Читання не стане такою потребою для дитини, як гра й спілкування з однокласниками, якщо до цього не докласти спеціальних зусиль. Тому в 2010 році в бібліотеці була розроблена бібліотечна цільова програма «Книга в спадщину» по якій ми працюємо і до сьогодні. Було вивчено фонд дитячої літератури, та придбано більш 200 дитячих книжок. Напрямом дії програми є просування ідеї читання у свідомість маленьких громадян. Програма розроблена на підтримку книги та читання в сім’ї.
Зусиллями бібліотекарів філії №3, батьків та вчителів залучили до читання учнів молодших класів, розширили кругозір дітей. Також спільними зусиллями встановили зв’язок між бібліотекою та сім’єю. Допомогли батькам в створенні родинної атмосфери, підвищили статус читання в дозвіллі сім’ї, та роль бібліотеки філії №3 для мешканців мікрорайону. Головна ідея програми бібліотеки – це співпраця бібліотекаря, дитини і батьків для того, щоб й у вік комп’ютерів читати було модно й престижно.
Бібліотека плідно співпрацює з читачами, які мають творче захоплення. Постійно діють виставки робіт Старостенко Людмили Гаврилівни з соломки, пап’є - маше, пластика, вишивки та в’язаних виробів.

2013 рік

В 2013 році бібліотека долучилася до  сучасних інформаційних технологій. Колектив бібліотеки доклав максимум зусиль для перетворення бібліотеки в сучасний та ефективний інформаційний центр. Було здійснено ремонт приміщення бібліотеки, оновлено дизайн дитячого та дорослого абонементу, виділено зони комфортного спілкування, створено дитячий куточок з можливістю для малечі не тільки читати, а й займатися творчістю. А головне – бібліотека стала переможцем конкурсу «Бібліомоста»  і завдяки цьому всі користувачі бібліотеки мають можливість безкоштовно користуватися послугами Інтернет-центру, зоною WI-FI. Технічне забезпечення бібліотеки – 4 комп’ютери, принтер, 1 БФП (сканер, ксерокс), телевізор.

2014 рік

На нашу думку читання – основа навчання та є однією з необхідних навичок у житті. Тому у бібліотеці у 2014 році стартувала програма «Школа маленького читача», для дітей дошкільного віку  у співпраці з дитячими садками при НВК 3 та ЗОШ №36 ; дитячим садком № 24 .
Бажання майструвати живе в кожній маленькій  людині. Саме тому був створений дитячий куточок з ігротекою «Веселий майданчик», де діти можуть малювати, ліпити з пластеліну, грати в шахи, шахмати, лото, складати пазли, Для цього  придбано книжки  «Квіллінг» «Модные рукоделия», «Оригами» та «Бисер» та інші.
2014 рік відзначився святкуванням 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. Бібліотека підготувала низку заходів. В читальному залі була оформлена постійно діюча книжково-ілюстративна виставка «Геній об'єднавшій народи ». До уваги школярів було представлено буктрейлер «Тарасові шляхи» про дитинство Тараса Шевченка.  Цей захід  дав старт циклу голосних читань «Візьми у руки книгу Кобзаря», які проходили протягом року.  А також, діти взяли участь у вікторині по творчості письменника, де продемонстрували хороші знання літературної спадщини Кобзаря.   Для маленьких читачів провели цикл гучних читань «Про дідуся Тараса».
Вже не перший рік бібліотека пропонує користувачам відпочинок з книгою. Для цього була підготовлена програма «Літо + книга». Бібліотекарі  співпрацюючи з волонтеркою Старостенко Людмилою Гаврилівною представили  дітям картонажний театр за повчальною казкою К. Ушинського «Діти в гаю», а по народній казці «Золота сокира» - пальчиковий театр.
Одним із вдалих заходів, був День краси під девізом «В бібліотеку - за красою».   
У нашій бібліотеці  завжди радо чекають на своїх відвідувачів і пропонують їм найкраще – Книгу, та роблять усе для того, щоб у кожного: дитини, юнака, дорослого, - любов до неї залишилася на все подальше життя. Тому,  впродовж  всьго  року для користувачів  працював кінозал «Книга + мультик».

2015 рік         

Значним досягненням 2015 року ми вважаємо оновлення дизайну бібліотеки, її трансформацію у більш сучасний, комфортний та дієвий центр суспільного життя.
Для більш комфортного перебування у читальному залі придбаний м’який куточок (диван та журнальний стіл) для зони відпочинку, та шафа з полицями для газет та періодичних видань.  На дитячий абонемент до ігрової зони був придбаний невеличкий диван – з метою більш зручного перебування там батьків із малими дітьми.
В бібліотеці пройшла  акція «П'ять хвилин з користю ...». Працівники бібліотеки створили  відеоролик про шкоду чіпсів і сухариків, які діти так полюбляють. Протягом  року наші користувачі переглянули багато відео про «Шкоду і користь» для людини.
Розширити інформаційну культуру дітей допомагає цільова програма «Книга в спадщину», до якої залучені учні початкових класів.  Для них були обрани різноманітні жанри дитячих книжок: повчальні, веселі, казкові, детективні, тощо.  – з метою максимально зацікавити малечу до самостійного читання.
«І знову вересень кличі до школи» - під такою назвою пройшов День відкритих дверей в бібліотеці - філії №3 в перший вересневий день. Для найменших читачів був влаштований справжній парад нових книг «Нові книги-нові герої». Для допитливих більш дорослих читачів - оформлена інформаційна мозаїка «Світ знань відкриває книга» та книжкова викладка «Дружимо з книгою всією родиною». Керівники дитячого читання, батьки, педагоги змогли познайомитися з новинками періодики «Читай із задоволенням».

 

2016 рік

Основне завдання бібліотеки сьогодні – навчити дитину цінувати книгу, відчувати в ній щоденну потребу. Ми  привчаємо дітей до читання, як до праці. Читання не стане такою потребою для дитини, як гра й спілкування з однокласниками, якщо до цього не докласти спеціальних зусиль. А про те, що читання – це ще й задоволення, вони здогадуються не завжди, треба їм допомогти зрозуміти і відчути це.
2016 рік запам’ятався такими заходами, як голосні та коментовані читання, що складалися у цілі тематичні комплекси. Читання проводились переважно на канікулах, тематично розбиті по порам року та святам. Працівники бібліотеки не тільки читали разом з дітьми книжки, але і стимулювали їх інтерес переглядом відео та мультфільмів.
В 2016 році продовжили працювати  за бібліотечними  програмами «Літо без нудьги», «Каникули + книга», «Неформальні свята» та цільовій програмі «Книга в спадщину». У рамка нової акції «Круговерть року»  у бібліотеці проходили  неформальні заходи до: Дня Дякую, Дня доброти, сміху, сонця, друзів, світлофору.

 

2017 рік

Вже давно стало зрозуміло, що електронні посібники, ігрові ресурси більш привабливі для сучасних дітей. Комп'ютери продовжують завойовувати світ, тому, безперечно, формувати інформаційну культуру неможливо без залучення нових інформаційних технологій, можливостей Інтернет. І тому працівники бібліотеки  вирішили цим скористатися і почали створювати мультимедійні презентації по книгам  «Динозаври», «Банда піратів», «Пригоди капітана Фокса», «Книги Д.Стронга».
Діти із задоволенням брали участь у віртуальних мандрівках і прогулянках: «Сім чудес України та Кам'янського», «Знайомтесь, океан!», «Ці дивовижні тварини», «Казковими стежинами» та ін.
Зараз важко уявити бібліотеку без ігрового майданчика для маленьких відвідувачів. В цьому році «Веселий майданчик»  оновився новими іграми та  іграшками. Щоденно сюди приходять як діти, так і дорослі з малечею. Вони читають книжки, розглядають мальовничі ілюстрації, займаються творчістю: малюють, ліплять з пластиліну, або ж розмальовують спеціально придбані розмальовки, та просто відпочивають.

2018 рік

2018 рік - рік творчості та натхнення. Рік авторських бібліотечних проектів: «Діти нашого двору», «Читаю сам і раджу Вам», «Турбота»