Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Бібліотека-філіал №9

Бібліотека-філіал №9
пр. Перемоги, 35 
e-mail: [email protected]
площа – 396 кв.м
штат – 4
Завідуюча бібліотекою – Голікова Людмила Григорівна
10.00 – 18.00, вихідний день – понеділок
Читачі - 2198
Бібліотечний фонд – 22910

Історія бібліотеки:

Бібліотека-філіал №9 (колишня бібліотека-філіал №15) гостинно відкрила свої двері для читачів лівобережної частини міста в 1987 році в приміщенні кінотеатру «Мир». В роки інтенсивної забудови лівобережної частини міста бібліотека посіла почесне місце культурно-розважального комплексу. Загальна площа бібліотеки становить 360, 6 кв.м. Обслуговує дорослих, дітей та юнацтво. Структура бібліотеки: дитячий відділ, абонемент для дорослих та юнацтва, читальний зал, Інтернет-центр. Колектив бібліотеки складається з 4-х осіб: завідуюча бібліотекою Голікова Людмила Григорівна, провідний бібліотекар дитячого відділу Чуйкова Лариса Іванівна, провідний бібліотекар читального залу Гнояна Тетяна Олександрівна, провідний бібліотекар абонементу Мутовкіна Світлана Олександрівна.
На момент відкриття колектив бібліотеки був дещо більший і нараховував 7 осіб – 6 бібліотекарів і технічний працівник – Портненко Віра Олексіївна. В 1987 році фонд бібліотеки нараховував 5072 прим. книг, брошур, на 1 січня 1989 року вже було 22 615 прим., на 1 січня 1992 року – 42 891 прим. Але за відсутності державного фінансування бібліотек на початок 2010 року фонд бібліотеки значно зменшився і становив 26 203 прим.
З 1992 року бібліотеку очолила Голікова Людмила Григорівна. Того ж року бібліотека-філіал №15 отримує статус бібліотеки сімейного читання. Змінюється і напрямок роботи бібліотеки. Ця подія була підказана самим життям, а також структурою бібліотеки. Основна мета діяльності бібліотеки – це розширення роботи з родинами. Ця робота складається з напрямків:
 відродження родинних традицій читання;
 сприяння духовному здоров’ю сім’ї.
В 1992 – 1994 роках впроваджений цикл ігор під назвою «Зоряний час». Організатором цих ігор стала бібліотекар дитячого відділу Козорог Ніна Володимирівна. Бібліотека започаткувала цикл родинних масових заходів під назвою «Дні сімейного читання»:
 «Всією родиною за книгою»;
 «Батьківська вітальня»;
 «Тато, мама і я – читаюча сім’я»;
 «Під веселковим розмаїттям з батьками разом любо дітям»;
 «Біля домашнього вогнища»;
 «В нашій сім’ї читають всі».

В 1998 в наслідок скорочення чисельності бібліотек-філіалів централізованої бібліотечної системи наша бібліотека стала бібліотекою - філіалом №9.
Цього 1998 року наша бібліотека взяла участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Я і мої права». Переможницею конкурсу стала читачка бібліотеки-філіалу №9 Вікторія Корелішвілі.
З 2001 року бібліотека співпрацює з пришкільними дитячими таборами за програмою «Читайте самі, але цікавіше з нами».
За 25 років існування в бібліотеці пройшло багато різноманітних цікавих заходів:
 2005 рік - літературно-музична композиція «Подвиг народу живе у віках» (До 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні);
 2007 рік – свято книги «Книжки – вірні друзі» в партнерстві з книгарнею та фірмою «Таран»;
 2008 рік – літературно-музичне свято «О, рідне слово, що без тебе я?»;
 2009 рік – літературно-музичне свято «Доти буде Україна, поки будуть козаки» (До Дня українського козацтва).
7 травня 2008 року бібліотека отримала перший комп’ютер, який подарували члени благодійної організації «Ротарі-клуб» зі Сполучених Штатів Америки. В той же час в бібліотеці відбулась презентація «Куточка Америки» в Україні - Дніпродзержинськ – Kansas-city.

Бібліотека сьогодні:

В 2011 році бібліотека стала переможцем у конкурсі проектів «Надання нових бібліотечних послуг з використанням Інтернет» програми «Бібліоміст» та отримала комплект комп’ютерного обладнання:3 комп’ютери, сканер, принтер безкоштовне підключення до мережі Інтернет.
Зроблений ремонт приміщення бібліотеки (пофарбовані стіни, стеля, вставлені нові склопакети і зроблена решітка на вхідні двері), придбані нові меблі. Спонсори проекту компанія «Автор ТВ» подарували кондиціонер.
З 2010 р. працює за цільовою бібліотечною програмою сімейного читання «Діти і батьки читають залюбки».
Члени читацьких родин, зустрічаючись в бібліотеці та спілкуючись між собою, часто беруть участь в обговоренні тих моральних, естетичних і психологічних проблем, що висвітлюються в художніх творах, періодичних виданнях, створюючи духовну енергетику, насичену мікрокліматом сім’ї
Метою програми є:
 дати уявлення батькам про шляхи і методи залучення дітей молодшого шкільного віку до книги та читання;

 відродження інтересу до спільного читання, спільної творчості.
o Основні завдання програми:
 створення сучасної моделі бібліотеки сімейного читання, яка формує читацьку та інформаційну культуру батьків та дітей;

 популяризація дитячої книги та дитячого читання;

 виховання у батьків та дітей відношення до читання, як до унікального виду діяльності;

 відродження традиції сімейного читання, об’єднання дорослих та дітей в творчості читання;

 активна співпраця з державними навчальними закладами, підвищення престижу бібліотеки в суспільному житті міста;

 знайомство з кращими творами української та світової літератури;

 розвиток спільної творчості батьків та дітей;

 розвиток читацької активності дітей через поєднання традиційних та мультимедійних форм донесення інформації.
Особлива категорія користувачів – юнацтво. Для них постійно діють тематичні полиці «Орієнтир у світі професій», «Економіка – сучасна наука», книжкова виставка «Не загуби своє майбутнє», яка висвітлює найактуальніші проблеми підростаючого покоління: наркоманію, тютюнокуріння та підлітковий алкоголізм. Головною дієвою та творчою частиною роботи бібліотеки залишаються масові заходи.
Шкільні канікули - це не тільки відпочинок, а й час для улюблених занять і читання. Щороку в бібліотеці-філії № 9 відбувається Всеукраїнський тиждень дитячого читання "Книжковий дім відкритий всім».

2013 рік.

Бібліотека працювала за цільовою програмою сімейного читання «Діти і батьки читають залюбки». Примусити дитину читати неможливо, книгою потрібно зацікавити. А щоб дружба з книгою відбулася, колектив бібліотеки, згідно з програмою, проводить цікаві заходи: бібліотечний вікенд «З мамою і татом до бібліотеки», сімейну гру «Мистецтво бути читачем»,  літературні посиденьки «Нам без книг прожити неможливо».

Взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Діти єднають Україну». В номінації «Літературна творчість» перемогла Марія Горох (ліцей НІТ№2, 4клас).

Перемога в конкурсі «Найкращий читач України». Друге місце посів наш читач, учень ліцею НІТ №2  Китаєв Гліб.

Буктрейлер «Все прекрасне, то є душа», створений провідним бібліотекарем Гнояною Т.О., зайняв одне з почесних місць в обласному конкурсі з нагоди 95-річчя  Олеся Гончара «Бережіть собори наших душ».

Влітку, активно працювали з пришкільним табором СШ №40 за програмою «З книгою в канікули сумувати ніколи».

В листопаді, активні та творчі користувачі бібліотеки об’єдналися в клубі за інтересами «За покликом душі».

2014 рік.

Бібліотека працювала за програмою «Читачі - наше творче  натхнення», та як  бібліотека сімейного читання, продовжує  роботу з різними категоріями користувачів.

Рік став ювілейним, на честь 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка. Плідно працювали з дітьми за програмою «Вічний для правнуків – безсмертний для нас». Наші читачі -  учасники  міського  літературного фестивалі «От де люде, наша слава, не вмре, не загине». Провели літературний вечір з дітьми СШ №40, 7 класи,  «І лине над землею Шевченкове святе слово». Створено буктрейлер «Шевченкіана Придніпров’я».

Запрацювала школа маленького читача «Книжковий дім для малюків». Керівник школи -  провідний бібліотекар дитячого відділу  Чуйкова Л.І.

Для користувачів,  людей  поважного віку, проводяться  заняття в клубі «Школа корисного дозвілля».

У клубі «За покликом душі» проходять цікаві зустрічі: літературний вечір «Містичний Гоголь»  (до ювілея Миколи Гоголя), година гумору «І сміявся, і плакав з любові» (до 125-річчя Остапа Вишні),  літературний вернісаж «Художник людських душ» (до 120-річчя О.Довженка).

2015 рік.

В бібліотеці відкрився Центр правової допомоги для малозабезпечених та тимчасово переміщених осіб. Безкоштовні консультації надають  юристи - консультанти Управління юстиції.

Клуб за інтересами «За покликом душі» став осередком спілкування людей похилого віку. Учасниці клубу – майстрині на всі руки. Про це засвідчили виставки їх робіт: «Hend mad – мистецтво кожного», «Святкові подарунки своїми руками». За рік пройшло багато вдалих зустрічей. Виїзне засідання клубу «Ліки від осінньої депресії» ще більше всіх об’єднало. Мандрували до Приорільського заповідника, до села Сорочине Петриківського району. Запрошений краєзнавець Анусова В.А. разом з бібліотекарями  дуже цікаво провели фольклорне свято Гарбуза.

 До 70-річчя закінчення другої Світової війни брали участь у міському патріотичному марафоні « Пам’ять – нескінчена книга». В ньому були задіяні учні різних класів СШ№40 та ліцею НІТ №2.

Змістовно бібліотекарі підготували патріотичні години, урок-реквієм, зустріч з поетом, учасником бойових дій Масловим В.Ф. та екскурсії до пам’ятного знаку – танку Т34.

Літня бібліотечна галявина «Для тих хто не любить читати» працювала для дітей  літнього шкільног0 табору «Веселкова країна» СШ №40.

Фішкою року стали мандрівки з бібліотечним рюкзачком «Подорож у Читалію». Провідний бібліотекар Гнояна Т.О.  мандрувала з вихованцями ДНДЗ №44 «Лелека» сторінками дитячих книг та казок.

Дитячий бібліотекар Чуйкова Л.І., для малят  дитячого садочку №27 «Орлятко», відкрила «Школу Бібліофеї», де знайомила дітей з бібліотекою, книгою та читанням. Весело проходили вікторини, ігри та конкурси. Діти та батьки активно змагалися в родинному марафоні  «Тато, почитай!» у якому перемогла родина Іванчеків.

Восени,  на День міста, колектив бібліотеки, вперше, почав працювати  на «Бібліотечному бульварі». Проведено рекламні акції, відбулися презентації книжкових виставок, благодійні акції-розпродажі «Книга за життя» ( збір коштів для воїнів АТО).

2016 рік.

Колектив бібліотеки «тримає руку на пульсі». Застосовуються нові форми і методи масової роботи:

  • «Книжковий джем» - солодка зустріч літературних гурманів, що віддають перевагу читанню зі смаком. «Книжковий джем – це смачно!». Зустріч пройшла за межами бібліотеки, на майданчику біля школи.
  • Цікаво пройшло літературне кавування  «Післясмак від прочитаного»,  де читачі поділилися своїми враженнями про улюблені книжки.

Бібліотекар Чуйкова Л.І. познайомила присутніх з новинками літератури, провела літературний  перегляд – дегустацію  «Журнальні  ласощі».

  • « Читання з колиски»  - захід для малят та їхніх матусь пройшов на дитячому майданчику. Голосні  читання казок,  перегляд  яскравих розмальовок, книжок – хатинок, книжок – пазлів, книжок у вигляді різних тваринок,  книжок – іграшок, а також рухливі ігри на свіжому повітрі дуже сподобалися малечі.
  • Успішно працюють «Школа Бібліофеї» та бібліотечний рюкзачок «Подорож у Читалію».
  • Літні читання пройшли за програмою «З книгою в канікули, байдикувати ніколи».
  • Натхненням  для роботи  колективу були зустрічі в клубі «За покликом душі». Найкращі зустрічі: «Палітра гарного настрою» (рецепти покращення настрою: читання, малювання, творча робота своїми руками та занурення в прекрасне); «Сердечні вітання рокам золотим» зустріч з реабілітологом, тренером та дієтологом Алдакімовим В.О.; Літературно-музична чайна «Пісня – душа народу», зустріч з фольклорним колективом «Журавка»; веселі посиденьки «Просто посміхнись!»

2017 рік.

На базі нашої бібліотеки,  в травні місяці,  відбулося офіційне  відкриття  безкоштовного коворкінг-центру для переселенців зі східних областей.  Коворкінг-центр – принципово нова модель роботи бібліотеки з відвідувачами та організацією внутрішнього простору закладу. Також це майданчик для спілкування і реалізації власних творчих проектів – майстер-класів, презентацій, виставок тощо.  За підтримки німецького уряду та компанії GIZ  коворкінг-центр облаштований  необхідними  меблями, комп’ютерною, офісною та аудіотехнікою.

Бібліотека – відкритий прості для спілкування. В рамках проекту,  було проведено низку заходів для городян і внутрішньо переміщених осіб: тренінги з працевлаштування та відкриття власної справи, заняття для дітей «Бібліознайки», табір денного перебування дітей під час зимових  та літніх канікул. Тут наявний доступ до Інтернету та Wi-Fi.

Проходять зустрічі в  клубах за інтересами «За покликом душі», «Невгамовні бібліобатьки» та «Самздрав».

За кошти спонсорів відремонтовані дві зали в бібліотеці, обладнані зони для читання,  відпочинку та спілкування дорослих та дітей.

Колектив бібліотеки прийняв участь в загальносистемному історико-краєзнавчому проекті «То є місто Кам’янське». Для відвідувачів Центрального парку культури та відпочинку провели краєзнавчу вікторину «Історичні родзинки Кам’янського». Відповідав на цікаві запитання вікторини і мер міста А. Білоусов, а також велика кількість охочих.

Літо  - час для  читання. Кожного літа бібліотека співпрацює з пришкільними таборами «Веселкова країна»(СШ№40) та «Сонячні зайчики» (ліцей НІТ№2).

В 2017 році літні читання пройшли за програмою «Бібліотечна інфоманія».

Найкращі зустрічі в клубі «За покликом душі»: фольклорне свято «Масляна прийшла – млинців принесла!»; краєзнавча пішохідна мандрівка «Любимо свій край», до Блакитного озера; народознавче свято «День Гарбуза»(на присутніх чекала осіння композиція «І читає на «Ура» Гарбузова вся сім’я», фотозона «Пан Гарбуз», дитяча зона «Гарбузик-гарбузята», конкурс страв із гарбуза, перше місце – салат «Гарбузовий феєрверк, приготувала Прокопенко Л.І.

На вечорниці «Зима іде –свята веде!» були запрошені члени клубу та члени їх сімей. Розгорнулися змагання на знання найбільшої кількості колядок, щедрівок,  обрядових пісень та віршів про зиму. «Козу» водили - гурт «Деснянка», а в конкурсі на кращий костюм, розділили перше місце, член клубу Зімарєва В.О. та бібліотекар Мутовкіна С.О. 

2018 рік.

Колектив бібліотеки працює за авторськими проектами «Начитані та щасливі», «Молодь Кам’янського читає – місто мислить», «Абетка краєзнавця».  Їх мета  – популяризація книги, читання та бібліотеки сучасними методами, заохочення до вивчення історії рідного краю за допомогою подорожей.

Бібліотечний фонд переводиться на УДК. В зв’язку з набуттям чинності Постанови Кабінету Міністрів «…Про впровадження Універсальної десяткової класифікації», колектив бібліотеки доклав багато зусиль, щоб перекласифікувати книжковий фонд. Фонд читальної зали, дитячого та дорослого абонементів були переведені за новими таблицями.

Проведено плановий переоблік книжкового фонду.

Працює клуб  сімейного читання та дозвілля «Невгамовні бібліобатьки». Особливо запам’яталося засідання з використанням елементів арт-терапії. Арт-терапія –це вид психотерапії, заснований на мистецтві та творчості. Його учасником була представник Фонду Соціальних Інвестицій Філімонова Галина.

«Зустріч на біс» - під такою назвою у салоні цікавих зустрічей пройшло спілкування з дитячим письменником, музикантом, мандрівником та просто доброю людиною Олегом Майбородою. Дітям дуже сподобалися та запам’яталися казки, написані тарабарською мовою (мовою навпаки, яку придумав сам автор).

Кожного літа бібліотека співпрацює з пришкільними таборами «Веселкова країна»(СШ№40) та «Сонячні зайчики» (ліцей НІТ№2).

В 2018 році літні читання пройшли за програмою «Читацька посмішка влітку».

В жовтні, до 75річчя визволення міста, для людей поважного віку та учасників клубу була представлена презентація другої книги краєзнавця Циганок Ніни Олександрівни «Війна очима «дітей війни».

Фольклорний гурт "Вишиванка"- активний учасник клубу "За покликом душі" та бібліотекарки взяли участь у Всеукраїнському фестивалі «Покрова на Хортиці» у Запоріжжі, де отримали відзнаку фестивалю.

Бібліотека активно приймала участь у регіональній компанії «Читаємо разом» - провели літературний вечір «Павло Загребельний – письменник якого читають» та   участь в реалізації  просвітницького проекту «Я маю право!» -  організували книжкову виставку «Є право – є надія!» та зустріч з юристами-правознавцями.

В рамках другого Всеукраїнського фестивалю сучасної української поезії «Материк» в бібліотеці пройшла зустріч учнів ліцею НІТ№2 з вінницьким поетом і художником Сергієм Татчиним, поетесою з Києва Людмилою Дядченко та поетом з Кам’янського Андрієм Енбулатовим.

2019 рік.

Колектив бібліотеки прийняв участь у міському конкурсі творчої майстерності «Креативність + традиція = виставка-інсталяція», де отримав відзнаку в одній із номінацій. На конкурс були представлені виставки-інсталяції «Кохання дивовижний світ», «Книжкова торбина для всієї родини» та «Пригоди із валізи».

Запрацював оновлений клуб сімейного читання та дозвілля «Супер 7я». Найкращі зустрічі: «Таємне побачення з улюбленою книгою»; бенефіс читаючої родини «Читання для гарного настрою»; бібліопосиденьки «Нехай батьки готуються до Великодня, а ми до бібліотеки!»; родинне свято «Сім’я розумна, сім’я читаюча». На бібліотечний вернісаж «Світ моїх захоплень», на розсуд користувачів, були представлені творчі роботи читаючих сімей.

Активно працює найкреативніший і найпозитивніший клуб  «За покликом душі».  Найкраще: Поетичний вечір «Поезія – рух душі»; літературне рандеву «Віктор Веретенников: погляд на життя» з презентацією авторського буктрейлера «Світ добра і зла»  (регіональний проект «Читаємо разом»); Літературний вечір «Ці рядки мене надихають…»; фольклорне свято «Барвисті фарби осені»; бібліотечна феєрія «І знову Новий!»

Кожного літа бібліотека співпрацює з пришкільними таборами «Веселкова країна»(СШ№40) та «Сонячні зайчики» (ліцей НІТ№2).

В 2019 році літні читання пройшли за програмою «Читацька посмішка влітку».

Популяризувати книгу та процес читання – ціль роботи нашої бібліотеки. Рекламі бібліотеки сприяють вуличні акції «Читаюча дитина – майбутнє України», флешмоби, конкурси малюнків на асфальті «Я малюю свою мрію», участь в  загальноміських заходах.

В День  міста бібліотека активно долучилася до святкування. На площі біля кіноконцертного залу «Мир» пройшла акція «Спочатку була книга». Біля банерів з відомих кінострічок стояли справжні кіногерої, а поряд герої книжок з бібліотекарями.

Напередодні Вссеукраїнського дня бібліотек, відбувся флешмоб на підтримку книги та читання. В сквері, біля бібліотеки, флешмоб об’єднав всіх, хто цінує читання і бібліотеку.

Колектив бібліотеки прийняв участь в міському  етнофестивалі "Козацька Покрова". Ми облаштували «Станцію № 8 - інтелектуальний маєток» для молоді, яка брала участь у міському квесті.

Для бібліотеки соціальні медіа є ефективним способом формування її позитивного іміджу серед користувачів. В Фейсбуці, на сторінці «Бібліотека на проспекті Перемоги», регулярно друкується інформація про наші масові заходи,  нові книжкові виставки, літературні  надходження, надаються оголошення. Протягом року працював літературний чат «Книги-ювіляри року» та «Письменники-ювіляри 2019 року».