Кам’янська міська бібліотека ім Т.Г. Шевченка

Вітаємо Вас на сайті нашої бібліотеки

Бібліотека

Наше місто

Географічне положення

Кам’янське (у 1936–2016 роках – Дніпродзержинськ) – місто обласного значення Дніпропетровської області, третє за величиною після Дніпра та Кривого Рогу.

Кам’янське розташоване на берегах Кам’янського водосховища, у середній течії Дніпра, нижче греблі Дніпродзержинської ГЕС, за 35 км на захід від міста Дніпро (Дніпропетровськ).

Протяжність міста із сходу на захід – 22 км, з півночі на південь – 18 км. Загальна площа території міста Кам’янське становить 13,8 тис. га.

Річка Дніпро діле його на дві частини: правобережну і лівобережну.

Прилеглі населені пункти: на лівому березі Дніпра – села Куліші, Єлизаветівка, смт. Курилівка Петриківського району; на правому березі Дніпра – смт. Аули, село Українка Криничанського району, смт. Карнаухівка і селище Світле, підпорядковані Кам’янській міськраді.

Кам’янське лежить на місці стику Українського кристалічного масиву і Дніпровсько-Донецької западини, що визначає складний рельєф міста. Лівобережна частина Кам’янського розташована на Придніпровській низовині. Висота над рівнем моря не перевищує 65 метрів. Правобережна частина розташована в основному (крім прибережної смуги шириною 700– 1000 метрів) на відрогах Придніпровської височини. Тут поверхня хвиляста, розчленована ярами і балками, висота над рівнем моря коливається від 80 до 180 метрів. Ґрунти переважно суглинкові. Продовж лівого берега річки Дніпро і водосховища - піщані.

Клімат помірно континентальний. Зима порівняно м'яка, з хмарною погодою і густими туманами. Середня температура повітря мінус 3-5° С. Літо тепле,а в окремі роки спекотне , посушливе. Середня температура повітря плюс 23-25°с.

Кам'янське забезпечене усіма видами транспортної інфраструктури – залізничним, автомобільним і водним. По річці Дніпро та  водосховищу здійснюється судноплавство судами змішаного типу. Інші річки невеликі, берега пологі, місцями обривисті. Заплава суха, місцями лугова. Лісів на території мало, породи дерев листяні (дуб, акація, ясень), є молоді посадки сосни, підлісок чагарниковий.